PDA

Zobacz pełną wersję : Brak tytułów dla modułów [troche z rymrm tytuł]



stasio
23-03-2009, 09:54
Witam... borykam sie z problemem mam za sobą migracje (ogólnie zadowolony jestem z niej)... templaka zacząłem sam pisać od zera :) doszedłem do miejsca w którym mam już wszystko kubek w kubek z wersją 1.0 z tym ze

http://images37.fotosik.pl/85/78e50b6b763cf651.jpg

zginęły mi tytuły modułów... nie jest to sprawa wyłączenia czy włączenia, jak przełacze templaka na innego tytuły te mają doniesienie w css do H3 mam styl H3 w swoim css ktoś moz doradzić? moze szkolny bład pzy tworzeniu templaka.
Aha jak kilka w pierwszą wiadomośc znika mi tło :/ w druga juz nie...

idek
23-03-2009, 10:52
dopisz w kodzie wyświetlającym moduł style="xhtml" np.

<jdoc:include type="modules" name="logo" style="xhtml" />

stasio
23-03-2009, 10:58
Idek czy mogę cie generalnie o************************yć?
"Ty j*** sk*** p*** roz** geniuszu! siadłem do 4 nad ranem i męczyłem ptaka żeby to zrobić a ty sobie ot tak dajesz dwie linki golisz się i wychodzisz z domu?"
Dzięki serdeczne :)

a wiesz może jak pierwszy artykuł przyporządkować całemu stylowi? bo jak sie wejdzie w niego to nie ma nic :) pewnie tez coś w tym stylu....

Gdzięs widziałem wyróżnianie pierwszego artykułu na stronie głównej ze wyglądał inaczej niz inne....

ppilus
23-03-2009, 11:25
Arcyciekawy sposób uzewnętrzniania radości :)

Czy chodzi ci o wyróżnienie pierwszej pozycji w menu ?

zwiastun
23-03-2009, 11:51
@stasio: nie dość że bluzgasz, to jeszcze nie myślisz i tworzysz sobie powody do bluzgania.
Oto "czytacik" z korespondencji na PW
Ja:
Ustawiłeś widoczność tytułów?
Masz styl (ramkę, szablon) pozycji modułów uwzględniający tytuły (parametr styl="???")
Ty:
no właśnie wydaje mi się ze mam w modułach są poszczególne menu w nich Show Title > Tak

nie wiem czy to jest to ale w 95% to

a co do stylu to nie wiem jaki w 1.5 parament odpowiada za ten fragment. Trochę sie pozmieniało a moze juz robie błedy z css bo przepisuje to jak taki cymbał

PS Wyróżnienie jest w szablonie Beez

Ja:
W instrukcji włączającej moduły masz parametr style
styl "none" (dawniej -1) nie ma tytułu - bez względu na to, jak ustawisz w konfiguracji

Wcześniej dostałeś link do strony, gdzie o ramkach modułów jest dokładnie wszystko!

Nie siedź do 4 rano! Nie służy Ci na myślenie! I wyślij dziewczynę z piwem do Idka, bo mnie by do głowy nie przyszło, żeby jeszcze raz Ci pisać o instrukcji włączającej moduły!

idek
23-03-2009, 12:34
hehe sie gra sie ma :D

co do wyróżnienia artykułu... hmm... nic mi do głowy nie przychodzi poza np. wrzuceniem go w moduł i opublikowanie w jakiejść pozycji nad treścią, ale to sprawdza się tylko jesli dany artykuł jest zawsze pierwszy, a nie zmienia się powiedzmy codziennie bo to by się mijało z celem, żeby każdego dnia go wrzucać do modułu... ;/

a Twój problem od razu rozgryzłem bo sam jakiś czas temu zachodziłem w głowe - co jest nie tak?? :P

zwiastun
23-03-2009, 12:50
Sposób na wyróżnienie pierwszego artykułu jest w szablonie Beez. Oczywiście, to nie standard, więc wymaga nadpisania szablonu (template overrides), co zrobić stosunkowo łatwo, bo wystarczy przekopiowac z Beez odpowiednie kawałki + poanalizować CSS, przenieść i zmodyfikowac z CSSa Beeza.
Liczyć się wszakże trzeba z tym, że skorzystanie z rozwiązań Beez pociąga za sobą czasami koniecznośc kolejnych kroków

stasio
23-03-2009, 13:04
heh no właśnie zwiastun już mi to napisał ale oczywiście ja patrzyłem w PA :|

co do bluzgania to nie bluzgałem
Ty jakże skromny piękny rozkoszny geniuszu! siadłem do 4 nad ranem i męczyłem ptaka żeby to zrobić a ty sobie ot tak dajesz dwie linki golisz się i wychodzisz z domu?"
Dzięki serdeczne

:)

juz jestem bliżej niż dalej pozostaje kwestia czemu pierwszy artykuł po kliknięciu więcej gubi tło i kolory na stronie