PDA

Zobacz pełną wersję : Metadane artykułu



ursa81
23-03-2009, 12:02
Jak powinny być wypełnione pola w "metadane artykułu" i co one oznaczają?

"opis" (czy to jest opis strony jaki ewentualnie pokaże się w wyszukiwarce?)

"słowa kluczowe" (domyślam się, że tu podobnie jak w słowach kluczowych konfiguracji globalnej są to hasła, które po wpisaniu do wyszukiwarki, np. google dają wyniki? czy warto tu skopiować całą zawartość słów kluczowych strony i dopisać dodatkowo słowa związane z artykułem czy raczej nie należy powielać słów kluczowych z konfiguracji globalnej?)

"roboty" (co tu najlepiej wpisać czy też pozostawić pole puste?)

"autor" (co daje wypełnienie tego pola, gdzie się fizycznie pojawia ta informacja?)

Jak widać informatyka to nie moja specjalność ale byłabym bardzo wdzięczna gdyby ktoś słowami zrozumiałymi dla laika wytłumaczył jak należy wypełnić te pola.

zwiastun
23-03-2009, 12:31
Tak samo jak dla witryny. To są metadane, więc pokazują się w nagłówku head. Dla robotów: zostaw puste albo poszukaj objaśnienia np. follow, nofollow w jakimkolwiek kursie HTML (najlepszy wciąż Pawła Wimera)

ursa81
27-03-2009, 16:27
Czy jeśli we wszystkich metadanych artykułów w polach opis i słowa kluczowe skopiuje wszędzie opis witryny i słowa kluczowe witryny to może być to traktowane jako spamowanie wyszukiwarek i mogę dostać bana? Jeśli nie to czy to ma jakiś pozytywny lub negatywny skutek?

zwiastun
27-03-2009, 16:33
A jaki to ma sens?

ursa81
27-03-2009, 16:48
Właśnie nie wiem, o to zapytuję.
Przeczytałam, że to ma jakiś wpływ na pozycjonowanie strony.
Czy ma sens powtarzanie metadanych w każdym artykule w celu poprawienia pozycji strony w google?

Pewnie i tak będę musiała zlecić pozycjonowanie ale chciałabym się dowiedzieć co mogę zrobić sama z poziomu zaplecza.

Bazyl
27-03-2009, 17:02
Artykuł z zawartością = metadane - każda strona inne, niepowtarzalne, odpowiednie do zawartości.
Podstawy znajdziesz w sieci.

ursa81
29-03-2009, 18:12
Zrobię więc inne opisy i słowa kluczowe dla każdego artykułu, a mam jeszcze pytanie: co to jest alias artykułu? (pod tytułem jest takie pole do wypełnienia). Co tam należy wpisać? Nie wpisując nic ustawia się automatycznie jak tytuł, tyle, że z myślnikami. Zostawić tak czy z jakiegoś powodu lepiej zmienić, a jak tak to na co? :)

Bazyl
29-03-2009, 20:41
To, co będzie w tym miejscu pojawi się na pasku adresu przeglądarki.
Są tacy, którzy twierdzą, że ma to wpływ na pozycjonowanie. Ja się z nimi zgadzam.

ursa81
29-03-2009, 21:04
O dziękuję bardzo za info, dziękuję.