PDA

Zobacz pełną wersję : Fatal Error w Mambo 4.5.2.3



Balas
15-10-2005, 09:30
Fatal error: Only variables can be passed by reference in /home/m/e/t/metaldream/www/administrator/components/com_content/admin.content.php on line 472

Takie cos mi wyskakuje gdy probuje edytowac newsa :(
Mam 2 portale na tym samym serwerze i na tym 2 wtak samo :/
Server ma wlaczony safe mod i moze dlatego :(

Mam Mambo 4.5.2.3 PL. Da sie to jakos "obejsc" ?? Czy zmiana na Joomole cos zmieni ?? czy zostaje tylko przesiadka na inny server ??

stone
15-10-2005, 10:24
Ciezko powiedziec czym ten blad jest spowodowany, raczej nie jest to safe_mode.

Aczkolwiek korzystanie z joomla/mambo na serwerze z safe_mode jest znacznie utrudnione.
Generalnie polecam zmienic serwer albo uzyskac wylaczenie safe_mode.

Balas
15-10-2005, 12:09
To jest darmowy serwer i safe-moda raczej nie wylacza... a platny nie wchodzi w gre...

PS. tam jeszcze cos bylo wylaczone ;) tylko nie pamietam co :/ zrobie jeszcze raz instalke to zobacze co tam bylo i napisze ;)

PHP version >= 4.1.0 Tak
- kompresja zlib Dostępna
- wsparcie XML Dostępne
- obsługa MySQL Dostępna
configuration.php Zapisywalny
Ścieżka do zmiennej sesji Not set, Niezapisywalna


Dyrektywa Zalecana Obecna Safe Mode: OFF: ON
Display Errors: ON: ON
File Uploads: ON: ON
Magic Quotes GPC: ON: OFF
Magic Quotes Runtime: OFF: OFF
Register Globals: OFF: OFF
Output Buffering: OFF: OFF
Session auto start: OFF: OFF

Server 60free.ovh.org (http://60free.ovh.org)

stone
15-10-2005, 12:55
Zapis do katalogu tmp tez bys sie przydal, ale przy wlaczonym safe mode mozesz miec z tym problemy.

Mimo wszystko zastanow sie nad platnym rozwiazaniem, obecnie koszty to jest kilka zlotych miesiecznie, ostatecznie nie jest to wydatek a mozna uniknac duzo niepotrzebnych problemow

vj_
15-10-2005, 12:57
Twój problem związany jest z wersją php jaką posiadasz u siebie na serwerze. Przypuszczalnie domyślnie jest tam ustawiona wersja 5.0 która powoduje właśnie taki problem w mambo/joomla, gdyż komponenty nie są kompatybilne w większości z tą wersją.

Możliwe solucje tego problemu:
* zmiana wersji php na 4.*.* z tego co widzę tutaj masz taką możliwość; (http://60free.ovh.org/pl/products/free_60free_details.html)
* zmiana serwera na jakiś płatny, ew. możesz sobie założyć konto na www.wagoo.com to jest serwer co Ci obsłuży mambo i joomlę, ale będą reklamy.

Wybów należy do Ciebie, powodzenia.

Balas
15-10-2005, 13:37
Po zakończeniu procesu instalacji należy usunąć na koncie katalog '/www/mambo/installation/' oraz zmienić wersję PHP z jaką ma działać Mambo na v4 poprzez dodanie do głównego katalogu z Mambo pliku '.htaccess' zawierającego następującą linie:

SetEnv PHP_VER 4
Takie cos znalazlem :) Ta wersja php mnie naprowadzila :) Thx za help :D Teraz działa ;D

elchoice
26-06-2006, 18:07
ciekawe czemu u mnie to nie dziala ;/

stone
26-06-2006, 20:32
A czego używasz? Czy masz taki sam błąd jak w temacie?

elchoice
26-06-2006, 20:36
Stone :) problem jest większy niż myślałem :/
juz mam dosyc tej walki z wiatrakami - mam php 5 i nie moge instalowac kompn, modulow i tylko chodzi gola humla po instalacji ;/
no i nie wiem jak sie moze zachowywac po wprowadzeniu artykułów

zrobilem wpis w htacces ale nic to nie zmienilo, mialo przerzucic na php4 tylko pytanie czy ta 4 jest na serwerze ;/ tego nie wiem i pewnie sie nie dowiem

Rybik
27-06-2006, 00:02
httpd.conf (tylko dla administracji serwera dostepny)
-> AllowOverride None
ignoruje wlasne htaccessy