PDA

Zobacz pełną wersję : flash template



ttomekb
23-03-2009, 17:11
witam czy jest możliwość zrobienia template we flash'u żeby działało pod joomla?? a żeby wygląd strony był w takim stylu jak tu: http://www.bebiko.com.pl/#/home

kamykthm
28-03-2009, 05:21
jeśli masz duuuuuuużo $$ to tak ;) ale nie wiem czy ktoś się tego podejmie...:D

ttomekb
28-03-2009, 22:27
a w czym można zrobić taka stronę??

idek
29-03-2009, 00:16
w notatniku :)

kamykthm
29-03-2009, 14:22
jaką strone ? konkretnie :rolleyes:

stasio
29-03-2009, 14:41
idek nie wprowadzaj człowieka w błąd ponieważ w dosie tez da sobie rade, z pomocą przyjdzie mu popularny program TAG

zwiastun
29-03-2009, 14:46
@ttomekb: nie wiedzieć, żaden wstyd, pytać - kto pyta, nie błądzi. Ale forum to nie jest pytajka dla każdego - to miejsce dla osób, które dojrzały na tyle, by nie zadawać pytań na poziomie przedszkolnym. Dajesz tylko powód dorobienia sobie szutek!

idek
29-03-2009, 14:47
idek nie wprowadzaj człowieka w błąd ponieważ w dosie tez da sobie rade, z pomocą przyjdzie mu popularny program TAG

kurcze, faktycznie, ostatnio jakoś nie idzie mi chyba doradzanie na forum, musze sobie wziąć wolne :P

Zwistun, co to "szutki" ?

kamykthm
29-03-2009, 14:55
na głupie pytanie są głupie odpowiedzi... jaką stronę konkretnie chcesz zrobić, jakie funkcje ma spełniać, co ma być we Flashu, jakie elementy swf-a mają być edytowalne z pod pa, pytań jest mnóstwo...

ttomekb
31-03-2009, 22:37
heh dzięki chłopaki fajnie ze można na was liczyć... i ze zawsze pomożecie... przecież od tego jest forum żeby pytać w nadziei ze ktoś może odpowie i pomoże , doradzi, powie gdzie poczytać żeby człowiek się dowiedział co i jak i gdzie znaleźć odp na swoje pytanie... przynajmniej tak mi się wydawało, ale widzę ze nie, ze lepiej komuś pojechać bo nie wie nic... niech sobie napisze wszystko w notatniku... a możne napisze sobie palcem na piasku tez pewnie zadziała... szkoda ze ludzie którzy coś wiedzą, nie wiem tak naprawdę co i ile bo nie wiem kim jesteście i co wiecie, może poza zwiastunem bo czytałem kilka tematów w których się udzielał moglem się zorientować ze ma bardzo dużą wiedzę... a co do reszty to... heh pozjadali panowie rozumy wszystkie a przynajmniej im się tak wydaje... fajnie gratuluję... i tak trzymajcie zniechęcajcie tak każdego bo może jeszcze ktoś się czegoś więcej od was nauczy i przez to nie będziecie może mieli pracy, nowych zleceń albo po prostu nie będziecie mieli możliwości po kimś pojechać (tylko że niektórzy robią to dla satysfakcji)... nie wiem co was motywuje do tego żeby tak pisać... ale zamiast napisać: to możesz zrobić tak, to tak, a o tamtym poczytaj tu... wy woleliście pocisnąć człowiekowi... BRAWO... pozazdrościć wyrozumiałości i chęci pomocy... jak czytam to co wyżej napisaliście i jak myślę ze w POLSCE jest więcej takich osób jak wy to nie dziwie się ze w tym kraju jest tak jak jest... tak wiec panowie jeśli macie tak pisać to lepiej nie piszcie wcale... dzięki za to ze to przeczytacie i życzę żebyście wyciągnęli wnioski... chyba ze nie chcecie, wasza sprawa...
sorry za offtop chiciaz sami zaczelisci...
peace

PS mam nadzieje ze nastepnym razem pogadamy o czym co jest zwiazane z tematyka tego forum...

stasio
31-03-2009, 22:45
no więc.... jak chcesz zrobić joomle we flashu to wejdź na monster templates kup sobie wzór templaka we fla (lub wyczaj z jakiegos źródła takie triko) potem odpal adobe flash i zobacz jak to działa...

jak juz zrozumiesz e joomla jest po to aby tworzyć dynamiczne strony w php to zrozumiesz nasze odpwoeidzi... oczytaj o technologiach php a flash co kiedy powinno sie staowoać itd... strona bebiko czy coś tam jest zrobiona pod zamówienie wiec jest rozwiazanie indywidualnym nwet jesli stoi na joomli...

wiedz tym potężniejsza jest gdy sam do niej dojdziesz niz jak ktoś ci ja wyłoży bo jak mamy ci powiedzięc ze sie utniesz zyletką jak sam nie poczujesz tego?

ja mam wykształcenie (jedno z kilku) z zastosowania flash w rozwiazania sieciowych i multimediach, wierz mi ze na ogól stawiam wszytsko na cms a flasha staosuje przy projektach indywidualnych nie zmienianych codziennie. Falsh jest za***ty i jestem jego fanem ale jest dobry do czasu osobiście uważam ze jest czasami złem w sieci....

hesar
31-03-2009, 23:25
flash ma mnostwo zalet i jeszcze wiecej wad
podstawowym porblemem jest drobny problem z analizowaniem tresci prezentowanej we flashu przez roboty wyszukiwarek :/

zwiastun
31-03-2009, 23:36
@hesar: to się ma podobno akurat i to niedługo zmienić, ale nie w tym problem. @ttomekb nie rozumie rzeczy istotniejszej, że od napisania paru linijek kodu html i CSS (moi uczniowie w 6 klasie tworzyli nieproste układy bez tabel tylko za pomocą CSS) i osadzenia jakiegoś flesza na stronie, a nawet stworzenie za pomocą odpowiedniego narzędzia) do osiągnięcia kwalifikacji zupełnie przecitnego webmajstra jest do przebycia kilka ładnych kilometrów). I że żeby zrozumieć, co to jest C i jak się C używa, trzeba najpierw poznać A i B. A on z tych kilku ładnych kilometrów przebył zaledwie metr lub pięć.

hesar
31-03-2009, 23:40
zwiastun - ja to wiem
i wiem ze TEORETYCZNIE roboty juz parsuja tresc plikow swf (w koncu zajmuje sie tym zawodowo ;p)
co nie zmienia faktu ze chcialem dodac ten krotki fragment dla innych ktorzy byc moze wydumali sobie strone we flashu (bo ladna byc) ale nie maja pojecia o wadach tego rozwiazania :)

kerios83
01-04-2009, 00:07
Poczatkujacy jestem ale jakbys zamiescil sama strone poczatkowa (front page) i do niej przypisal flasha to pewnie dzialaloby w joomla - ale to tylko moje przypuszczenia, pewnie jest to o wiele trudniejsze.

Pytanie tylko po co, skoro nie musisz jej czesto aktualizowac, dodawac nowych newsow - strona ma raczej statyczny charakter, a joomla jest dla ludzi, ktorzy chca duzo zmieniac w latwy sposob :) W dodatku te dzwieki, ktore wydaje - powinna byc mozliwosc natychmiastowej ich blokady. flash ma swoje minusy - nie mozna kliknac prawym i otworzyc w nowym oknie, itp.
Jezeli robisz strone pod joomle i z flashem no to uzywasz joomli i flasha do jej stworzenia + moze jakis program graficzny np. photoshop, albo notatnik :)

To forum ma specyficzny charakter :) Musisz bardziej szczegułowo formulowac pytania, czesc ludzi jest zmeczona odpowiadaniem na powtarzajace sie pytania i daja upust swojej wyzszosci zamiast zrobic porzadny poradnik i zalinkowac go w swojej stopce ^^

Jak znasz angielski to polecam zagraniczne fora. Specjalisci tez sa konkretni, czas odpowiedzi jest dluzszy, ale nie wyzywaja sie na nowicjuszach, troche bardziej ludzko podchodza do poczatkujacych.

---
Tak an boku...
Ja rozumiem duzo rzeczy, ale blokada tematu bez mozliwosci PW i z uprzednim uprzedzeniem ze nie mozna tematu sklasyfikowac dobija totalnie.

Mam teraz zalozyc nowy temat, dla pana zwiastuna liczac na informacje co bylo nie tak z poprzednim i z prosba o jego odblokowanie - dajcie spokuj...

A moze lepiej nie grupowac pytan tylko walic nowymi postami na lewo i prawo no ale oczywiscie w odpowiednich dzialach... tez przydalo by sie info.

Zrozumnie ze ludzie chca byc w stosunku do was fair i staraja sie przestrzegac stosowanych regul ale tam gdzie pojawiaja sie jakies watpliwosci nie mozna walnac ogolniku "A ja proszę nie bałaganić!" tylko napisac co i jak. Nie wszystkie zasady mozna spisac w regulaminie, czesc jest przeciez tylko umowna. Staramy sie wam ulatwic "prace" (nie wiem czy to hobby, ale po odpowiedziach spodziewam sie raczej meczocej pracy ^^), podpowiadac ale musicie dac nam szanse.

zwiastun
01-04-2009, 00:51
Akurat Ty jesteś doskonałym przykładem, jakie to forum jest nieprzyjazne: Od pierwszego postu, który źle zatytułowałeś, po 80% następnych, z których każdy zawiera nie jeden, a kilka problemów wskazujących zwykle na nieznajomość abecadła i kolejnych 20% postów o niczym.
Przykro mi, dłużej tego tolerować nie będę! Trzy dni na refleksję.

kamykthm
01-04-2009, 10:10
myślę ze inni podpisza sie pod tym co napisze. Jesli ktos zaczyna 'zabawe' z tworzeniem stron, to jest tylko jedna droga w tym kierunku, i moim zdanie jest taka: czytac, czytac i jeszcze raz czytac. Łatwo jest zadawac pytania na forum, ale moim zdanie jesli sam do czegos nie dojdziesz i sam nie wyszukasz odpowiedniego tematu do rozwiazania swojego problemu bo Ci sie poprostu nie chce to lepiej sie wogule za to nie zabierac...

kerios83
04-04-2009, 17:36
Myslisz kamykthm ze nie wpisuje w google albo w wyszukiwarce forum tematow, ktore mnie interesuja ? Czasami 3 godziny ryje na dany temat a i tak nie znajduje odpowiedzi, albo przyznaje czasami mam ja przed oczami a nie wiem ze to oto chodzi :) Pytanie tylko jaka jest funkcja tego forum ? Mastachy maja sobie pogadac i powymieniac sie pogladami a reszta ma probowac zrozumiec o co lata ? Tez jestem mocny w niektorych rzeczach, o ktorych wy nie macie zapewne pojecia i mam sie chelpic ze jestescie gorsi ?

Jak ktos chce kase za swoja wiedze to nie jasno to napisze. Myslalem ze to forum nalezy do miejsc gdzie za free (czyli z nadzieja ze ktos odpisze, podpowie, nie oleje:) mozna sie czegos dowiedziec. Pewnie ze moge wydac 800zl na kurs i sie dowiedziec czego chce ale nie oto chodzi. Nie chce byc jakims wymiataczem, bo nie na tym mi zalezy, mialbym inne podejscie :) Guruje juz gdzie indziej tutaj sie chce tylko podszkolic! Aby zrobic prosta stronke w necie za pomoca joomli (ktora notabene sluzy do tego aby bez wiekszej znajomosci innych jezykow, zrobic cos konkretnego :)

Jak widzisz jestem zawsze otwarty na wszelka dyskusje i zawsze prubuje zrozumiec podejscie 2 strony czego niektorym tu brakuje ^^

Pozdrawiam i zegnam uzytkownikow tego forum ! Dziekuje za wszelka pomoc.