PDA

Zobacz pełną wersję : Community Builder i moduł CB Login



dippaolo
23-03-2009, 17:17
Witam

Czy ktoś wie gdzie zmienić adres email dla powiadomień o zarejestrowaniu nowego użytkownika?

Stronka działa na Joomla 1.5.8 z modułem Community Builder 1.2. Dodatkowo zainstalowany jest moduł CB Login i za pomocą tego modułu następuje logowanie do serwisu. Powiadomienie o nowo zarejestrowanym użytkowniku przychodzi na adres email (jest włączona akceptacja administratora). Chciałbym zmienić ten adres emial dla powiadomień ale nie wiem w którym to miejscu nalezy zrobić. Próbował zmienić w Komponenty -> Community Builder -> Configuration -> zakładka Rejestracja, ale to są pola tylko po to aby dany uzytkownik mógł odpowiedzieć na maila właśnie tam wpisanego, powiadomienie w dalszym ciągu przychodzi na ten sam adres email co poprzednio.
Powiadomienie przychodzi na adres email administratora głównego, dla przetestowania czy to od tego zależy zmieniłem adres email administratora głównego ale nie przyniosło to żadnych zmian.

Pozdrawiam

seba.adm
23-03-2009, 17:46
Komponenty -> Community Builder -> Configuration -> zakładka Rejestracja

Witam
W tych miejscach:

-> Adres e-mail dla powiadomienia (Podaj adres e-mail, na który będą przekazywane wiadomości o rejestracji nowego użytkownika.)
-> Adres e-mail dla odpowiedzi (Podaj adres e-mail, na który będą przesyłane odpowiedzi od adresatów wiadomości o zarejestrowaniu)

możesz wpisać dowolny adres e-mail, najlepiej ten sam w obu polach.
Pozdrawiam :)

dippaolo
23-03-2009, 18:34
Witam
W tych miejscach:

-> Adres e-mail dla powiadomienia (Podaj adres e-mail, na który będą przekazywane wiadomości o rejestracji nowego użytkownika.)
-> Adres e-mail dla odpowiedzi (Podaj adres e-mail, na który będą przesyłane odpowiedzi od adresatów wiadomości o zarejestrowaniu)

możesz wpisać dowolny adres e-mail, najlepiej ten sam w obu polach.
Pozdrawiam :)


No właśnie też tak pomyślałem i zmieniłem tam na pożądany adres email, ale tak jak pisałem wcześniej - adres w tych polach ukaże się u rejestrującego w mailu, czyli rejestrujący dostanie maila gdzie będzie:
Od: jakisemail@mail.pl (email@mail.pl)- Adres e-mail dla powiadomienia
Odp. do: jakisemail@mail.pl - Adres e-mail dla odpowiedzi

Ale samo powiadomienie o zdarzeniu rejestracji w celu zaakceptowania nowego użytkownika przez moderatora przychodzi na całkiem inny email.

ps1. mam nadzieję że w miarę zrozumiale opisałem :)
ps2. wydaje mi się, że tłumaczenie do CB w tym przypadku jest trochę mylnie zrobione.

damian
28-10-2009, 23:26
Widze ze temat nie zostal do konca wyjasniony tak wiec dla kolejnych przegladajacych dodam podpowiedz:

Wyzej opisany problem najlatwiej i najszybciej mozna rozwiazac poprzez edycje pliku configuration.php w katalogu głównym.

Pozdrawiam :)