PDA

Zobacz pełną wersję : Katalog tymczasowy dlaczego tak, gdzie to zmienic...



arekk
13-06-2006, 13:47
Witam. Na wstępie chce powiedzieć ze jest mój pierwszy post, i zapewne nie ostatni. Zacząłem instalować Joomle no i mnie przystawiło już na starcie aż się boję co będzie dalej. Problem jaki mnie dotknął był już opisywany na forum ale dotyczyło to instalacji, na serwie zewnętrznym. Ja instaluje Joomle lokalnie, i niestety mam taki komunikat
Katalog tymczasowy Nieokreślony, zapisywanie niemożliwe” z tego co się wiem, trzeba to ustalić w php.ini ale niestety nie wiem w której linijce i jak ma wyglądać składnia. Prosił bym o pomoc. I nie odsyłanie mnie do google. Z góry dziękuje

sogo
13-06-2006, 14:01
a na czym lokalnie instalujesz? Spróbuj krasnala, wygodny, prosty itp.
pozdr.

arekk
13-06-2006, 14:18
Więc tak załadowałem Apache 2.0.5 PHP 5.1.4 , oraz MySQL 5.0.22, PHP działa testowałem, Apache też MySQL, połączyłem się ale bazy jeszcze nie tworzyłem tzn. sam tam jakieś testowe, ale tym się będę martwił potem mam niby książkę PHP5 Apche MySQL od podstaw z tego konfigurowałem to tej pory...Mam krasnala, ale chce się tak nauczyć....wiec jeśli wiecie jak to ustawić, to proszę o podanie gdzie i jak

kemps
16-06-2006, 22:08
mam podobny problem


Ścieżka do zmiennej sesji Niezapisywalna
Nie ustawiono


tylko ze usiluje uruchomic na IIS6 + php 4.4.2 + mysql 4.1
joomla 1.0.9

kiedy pomijam problem i chce instalowac dalej to otrzymuje cos takiego


The XML page cannot be displayed

Cannot view XML input using XSL style sheet. Please correct the error and then click the Refresh (http://javascript<b></b>:location.reload()) button, or try again later. Only one top level element is allowed in an XML document. Error processing resource 'http://localhost/installation/install4...
<b>Warning</b>: fopen(../configuration.php): failed to open stream: Permission denied in <b>C:\Inetpub\jo...


ehh troche namieszam ale...

pare razy probowalem instalacji i wkoncu sie udalo,a co takiego zrobilem ?
a wiac zauwazylem ze zostal utworzony pusty plik configuration.php, skasowalem go, sprobowalem jeszcze raz zainstalowac i juz wszytsko smiga

arekk
20-06-2006, 15:33
Ok dzieki, poradzilem z tym sobie w pliku php.ini upload_tmp_dir = c:\windows\Temp dodalem ten wpis