PDA

Zobacz pełną wersję : Nie mogę zainstalować komponentu



bulion
23-03-2009, 20:24
CO to ma być?

Próbuję zainstalować komponent galerii, poprzez zwykłego instalatora.
Joomla 1.5.9

Plik chwilę się wczytuje po czym zaczyna się pobieranie pliku index.php

- CHMODY nadane wszystkim folderom
- CZYTAŁEM ten temat http://forum.joomla.pl/showthread.php?t=25025 i nic z tego nie rozumiem
- 3 miesiące temu instalowałem joomlę na tym samym serwerze. Instalowałem tą samą galerię i nie było żadnych problemów.

Ps. Szukałem, czytałem na temat FTP itp...

CO robić? Proszę o pomoc.

zwiastun
23-03-2009, 20:32
Na "nicnierozumienie" nie poradzimy. Nawet nie musisz tego rozumieć, choć przydałoby się.
Nie da się, to się nie da, dlaczego wyjaśniać nie będę, bo trzeba by tak z 5 stron napisać albo i więcej, a i tak zostanie to skwitowane stwierdzeniem "nic nie rozumiem z tego"
Wcześniej się dało? Zapytaj administratora serwera dlaczego się wcześniej dało, a teraz się nie da. Bo skoro się dało, a teraz się nie da, to znaczy że nastąpiły zamiany w konfiguracji serwera, a admin wie jakie. Administrator też może w indywidualnej rozmowie potrafi ci doradzić albo rozwiąze problem praw własności plików i katalogów.

bulion
23-03-2009, 20:56
dziękuję, zadałem pytanie adminowi serwera. Poprosiłem by tu zajrzał.

ps. wiele z tego co powiedziano zrozumiałem - ale jądro problemu jest poza mną.

Zainstalowałem już 10 joomli, wcześniej mambo. Od 6 lat nie miałem takiego problemu,

dlatego bezradność wygrywa...

bulion
25-03-2009, 01:18
Czy mogę prosić o fachowe opisanie problemu?

Tak aby admin zrozumiał o co chodzi - w czym jest problem.

Dostałem odpowiedź od admina:

Prosze podac komunikat bledu jaki Pan otrzymuje przy wywołaniu skryptu.

Z poziomu administracyjnego dla serwera niewiele możemy Panu doradzić - nie jestesmy związani ze skryptem Joomla, zatem nie znamy mechanizmu jego działania i nie mamy możliwości ustosunkowania się do błędów w pracy skryptu o ile nie znamy komunikatu tego błedu.

będę wdzięczny.

zwiastun
25-03-2009, 01:41
Przeczytaj uważnie swoje posty. A potem spróbuj na podstawie swoich informacji opisać swój problem. Bo z tego, co opisałeś, to ja przynajmniej zrozumiałem, że nie rozumiesz kwestii praw dostępu. I do tej sprawy się odnosiłem. Resztę opisałeś tak:
instaluję gdzieś jakieś coś i mi się pobiera plik index.php
Fachowo do administratorów to by brzmiało: Instaluję na sewerze coś, ale zamiast instalacji, rozpoczyna się pobieranie pliku index.php

Bazyl
25-03-2009, 01:44
Fajnie, że mój post i dyskusja z nim związana mogła Ci pomóc...

Przeszukaj forum, skorzystaj z porady @zwiastuna.

edit: ups..., minęliśmy się.

bulion
25-03-2009, 16:10
doczytałem temat do końca.
I na ten spojrzałem: http://forum.joomla.pl/showthread.php?p=103862#post103862

Co ciekawe ja też jestem na netlook.pl!!!

A więc tak na prawdę nie możemy nic zrobić?
Po prostu: "nie działa bo nie działa" ?

Najśmieszniejsze jest jednak to że instalując joomle 2 miesiące wcześniej wszystko śmigało...

Bazyl, mamy ten sam problem i ten sam hosting.

edit: przeczytałem wszystko raz jeszcze i pojąłem problem.

istnieje jakiś inny sposób instalacji komponentów, niż instalator joomli?
Może inaczej: czy z tego typu problemem na serwerze można cokolwiek zainstalować?

zwiastun
25-03-2009, 16:22
A jest sens zawracania głowy dziewczynie, która Cię nie chce? Skoro i tak skończy się rozwodem, to po co czekać? Aż dzieci przybędzie? Żeby mieć więcej kłopotów?
A swoją drogą - poczytałeś o prawach dostępu? Wczoraj informowałem, że materiały na www.pomoc.joomla.pl na ten temat zostały odświeżone.

bulion
25-03-2009, 17:33
zwiastunie, z netlooka korzystam już b. długo i nigdy nie było problemów.
Gdyby to była moja pierwsza strona... Dzieci mam na tym serwerze już tak dużo że zmiana hostingu nie wchodzi w rachubę.

Przeczytałem.

Czyli:

Jeśli nie dysponujemy menedżerem plików w swoim panelu zarządzania kontem na serwerze, nie pozostaje nic innego, jak zwrócić się o pomoc do administratora serwera. Prosimy fachowo o zresetowanie praw własności bądź ustawienie praw własności dla katalogów tak, by użytkownikiem były i Joomla! (serwer www) i FTP.

i to powinno pomóc?

Bazyl
25-03-2009, 17:47
Napisz do nich, zobaczymy jaką otrzymasz odpowiedź.
Ja chwilowo dałem im spokój - mam inne, ważniejsze sprawy.

Bardzo jestem ciekawy tej odpowiedzi...

zwiastun
25-03-2009, 17:58
Nie wiem, czy pomoże. To Ty sugerujesz, że problem tkwi w prawach dostępu. Równie dobrze może to być schrzaniony skrypt albo zepsuta instalacja Joomla! Przypadki pobierania z serwera pliku index.php zamiast wykonywania skryptu, jakie mi się zdarzały, nigdy nie miały źródła w prawach dostępu.

bulion
26-03-2009, 00:32
dobrze, więc co mogę jeszcze zrobić?
Wgrać ponownie pliki?

zwiastun
26-03-2009, 00:51
Nie wiem, mnie takie przypadki jak pamiętam kończyły się instalacją od 0

bulion
26-03-2009, 18:04
ok, zainstalowałem joomlę od nowa, zaimportowałem bazę danych
nie zmieniałem nic w CHMODACH - przy instalowaniu komponentu dalej to samo. Zaczyna się ściąganie index.php

:(