PDA

Zobacz pełną wersję : Zmiana treści formularza rejestracyjnego



gromateist
24-03-2009, 16:27
Witam,
Jak mogę zmienić treść formularza rejestracyjnego ze standardowego, który właściwie nie zawiera treści na coś mniej więcej takiego:
http://www.pomoc.joomla.pl/images/stories/j100/rejestr_forms2.png

Rozumiem, że muszę edytować jakieś pliki - jakie? Bo chyba z zaplecza się tego nie zrobi.
Mam joomle 1.5.9 pl

zwiastun
24-03-2009, 16:34
template overrides

gromateist
24-03-2009, 16:37
dzięki za pomoc, ale nie bardzo wiem o co chodzi. Napisz coś więcej. O co chodzi z tym template overrides. Możesz mi powiedzieć, który konkretnie mam plik edytować?

zwiastun
24-03-2009, 17:18
Szukajka Ci się zepusła?
Jeśli chcesz, napiszę Ci artykuł na specjalne zamówienie :)

gromateist
24-03-2009, 17:30
Nie zepsuła :). Szukałem, ale nie mogłem znaleźć. Ale coś wykombinowałem - zmieniłem treść pliku default.php w katalogu components/com_user/views/register/tmpl/ no i działa. Tzn. prawie działa, bo zamiast polskich czcionek widzę krzaczki - jak to naprawić?

zwiastun
24-03-2009, 17:36
Nie grzebać tam, gdzie się nie grzebie. Gdyby naprawdę było konieczne napisanie Ci coś więcej niż wrzucenie słów kluczowych do szukajki, to bym to zrobił. Masz gdzieś porady, albo nie chce Ci się poszukać, to radź sobie sam. O templates overrides codziennie co najmniej jeden pyta!
Polskie znaczki trzeba zapisac w odpowiednim kodowaniu, a nie jakoś

gromateist
24-03-2009, 17:43
yyy nie szukałem słów kluczowych template overrides w szukajce tylko na googlach i nic nie znalazłem co by mi pomogło. Na forum szukałem tematów jak edytować formularz rejestracyjny. Nie wiedziałem, że te dwa słowa, które mi podajesz to "słowa kluczowe". Po prostu nie domyśliłem się, że mam szukać o tym na forum, chociaż na googlach trochę szukałem. Ze swoim problemem już sobie poradziłem - po prostu było ustawione złe kodowanie znaków.

I wcale nie nie chce mi się szukać, tylko skoro nie podpowiedziałeś mi nic poza dwoma słowami sam starałem się rozwiązać problem. To template overrides nic mi po prostu nie mówiło.

Ale dzięki wielkie za pomoc :). Na pewno poszukam tych słów kluczowych. Ale skoro to co zrobiłem działa to czy może tak zostać? Nie zmieniałem nic poza dodaniem treści - żadnych zmiennych itp. Nie znam się na tym - po prostu dopisałem to co chciałem nad formularzem i tyle. Może tak zostać czy koniecznie robić to w inny sposób.

ppilus
24-03-2009, 17:49
No i źle zrobiłeś.
Plik o którym piszesz w lokalizacji domyślnej powinien zostać nienaruszony. Powinieneś go natomiast skopiować do /twójszablon/html/com_user/register/ i ten skopiowany dopiero modyfikować. Cały ten zabieg to właśnie nadpisywanie szablonów. Czy takie skomplikowane ? Na pewno gdybyś sobie zadał minimum trudu znalazł byś, a i mr Google też by pomógł. Nie dziwię się @zwiastunowi, że ma już dość pisania o tym samym setki razy.
Mnie się zechciało (tym razem) to proszę. Tylko nie pytaj już jak masz zmienić kodowanie pliku by polskie znaki się wyświetlały !

ppilus
24-03-2009, 17:50
Zostać może tylko co poczniesz jeśli przyjdzie Joomla! zaktualizować ? Będziesz pamiętał w których plikach i co zmieniałeś ?

gromateist
24-03-2009, 17:53
Ok. Zrobię tak jak mówisz. Dzięki Wam za pomoc :)

maximodo
22-03-2010, 16:24
...Powinieneś go natomiast skopiować do /twójszablon/html/com_user/register/ i ten skopiowany dopiero modyfikować. Cały ten zabieg to właśnie nadpisywanie szablonów...

Kurcze w końcu znalazłem wyjaśnienie proste i zwięzłe, ale ile to się trzeba było naszukać ;/
Może dałoby rade w FAQ napisać, że na tym właśnie polega nadpisywanie szablonem?
Czytałem już kilka wywodów na ten temat i wszędzie było to tak opisane, że nic nie mogłem zrozumieć - a tutaj jaka niespodzianka :P

Dzięki wielkie :)