PDA

Zobacz pełną wersję : Fireboard zmiana koloru czcionki forum



kleik
24-03-2009, 17:37
Mam problem z forum fireboard założonym na stronie.
Ponieważ tło fireboarda jest białe i niewidoczna jest większość opisu tego forum.
http://www.kultura.amu.edu.pl/index.php?option=com_fireboard&Itemid=28
Gdzie mogę zmienić kolor czcionki na czarny w fireboard czy w css szablonu??

ppilus
24-03-2009, 17:54
Czy zadałeś sobie odrobinę "trudu" i wpisałeś w forumowej szukajce "fireboard" by przejrzeć posty co się o tym komponencie pisało ? Całkiem świeżutki temat.

Jac
24-03-2009, 18:46
Gdzie mogę zmienić kolor czcionki na czarny w fireboard czy w css szablonu??

W arkuszu CSS komponentu forum:
http://www.kultura.amu.edu.pl/components/com_fireboard/template/default/forum.css

kleik
24-03-2009, 18:50
Dzięki Jac:)

ppilus
24-03-2009, 18:53
Tylko szkoda, że sam nie poszukałeś - wczoraj o tym pisałem:
http://forum.joomla.pl/showthread.php?t=27002

kleik
24-03-2009, 19:18
Tylko szkoda, że sam nie poszukałeś - wczoraj o tym pisałem:
http://forum.joomla.pl/showthread.php?t=27002

sorry nie postarałem się, następnym razem będzie lepiej.
a tak przy okazji to wiesz może gdzie mogę zmienić napisy pojawiające się po edycji artykułu. Chodzi mi o "Zmieniony" znalazłem plik pl-pl.ini w folderze language administratora tam znalazłem linie(2) gdzie było zapisane Zmieniony zmieniłem na zmieniono, wrzuciłem w to same miejsce na ftpa zmieniło mi plik, ale na stronie nadal się nic nie zmieniło nadal jest Zmieniony wiesz może gdzie trza zmieniać?

ppilus
24-03-2009, 20:18
Coś przeoczyłeś, plik: language/pl-PL.ini znajdź (200 wiersz): LAST_UPDATED2=Zmieniony: %s

kleik
24-03-2009, 21:16
Coś przeoczyłeś, plik: language/pl-PL.ini znajdź (200 wiersz): LAST_UPDATED2=Zmieniony: %s

mam to zmienione:
to linie skopiowane z serwera z plik: language/pl-PL.ini
linia 199 i 200
LAST UPDATED=zmieniono
LAST_UPDATED2=zmieniono:%s

a mimio to pod artykułami widnieje napis "Zmieniony"
masz może jakiś pomysł??

ppilus
24-03-2009, 21:23
Wyczyść cache. Nigdzie więcej tych słów nie znajdziesz.

kleik
24-03-2009, 21:49
Wyczyść cache. Nigdzie więcej tych słów nie znajdziesz.
gdzie to sie czyści w joomli, bo chyba wyczyściłem ale nadal to samo:/

zwiastun
24-03-2009, 22:01
możliwe, że jeszcze gdzieś jest - ale to nie takie trudne chyba znaleźć. U mnie nawet Google wyświetlają, co znalazły w moim komputerze :) W Windowsach znalezienie ciągu w dokumentach we wskazanym katalogu to chwila.

ppilus
24-03-2009, 22:10
Nie zawsze trzeba być aż tak drobiazgowym. Podałem to co potrzebne a może nawet i za dużo bo @kleik się specjalnie nie wysilił.
Ciąg znaków "zmieniono" występuje w 4 plikach językowych [nie sprawdzałem po ile razy:) ] a odnalezienie to faktycznie chwila, tylko trzeba chcieć :)

kleik
24-03-2009, 22:45
Przeczesałem cały katalog administrator/language/pl-PL pootwierałem po kolei w notatniku pliki.ini, ale nigdzie nie znalazłem "Zmieniony" czy ma ktoś jakiś inny pomsył? z czego może to wynikać?

zwiastun
24-03-2009, 22:46
a pliki strony frontowej?

kleik
24-03-2009, 22:50
a pliki strony frontowej?

plik pl-PL.com_frontpage.ini też zmieniłem
linia 20=

MODIFIED=zmieniono
ale nadal wyświetla mi się Zmieniony:/

ppilus
24-03-2009, 22:54
Przecież w poście z 20.16 wskazałeś ten wiersz (200), to jest to. Nic innego w tej kwestii nie szukaj.
(Nie widzę sensu by ciągnąć ten wątek)

kleik
24-03-2009, 22:58
Przecież w poście z 20.16 wskazałeś ten wiersz (200), to jest to. Nic innego w tej kwestii nie szukaj.
(Nie widzę sensu by ciągnąć ten wątek)


ale ja nadal nie mam tego co chciałem:/
Wszędzie pozmieniałem ZMIENIONY NA zmieniono ale kicha nic się nie zmieniło:/ w każdym razie jak ktoś kiedyś wymyśli co zrobić aby to zmienić to niech napisze:)
a tymczasem pozostanie mi Zmieniony:P

kleik
25-03-2009, 20:51
Tylko szkoda, że sam nie poszukałeś - wczoraj o tym pisałem:
http://forum.joomla.pl/showthread.php?t=27002
co do tego postu dotyczącego zmiany css fireboard to przeczytałem zmieniałem, ale nic nie zmieniło chodzi mi o niewidoczne opisy"kategorii" forum
http://www.kultura.amu.edu.pl/index.php?option=com_fireboard&Itemid=28


oraz tło postów:
http://www.kultura.amu.edu.pl/index.php?option=com_fireboard&Itemid=28&func=view&id=1&catid=2

może trzeba zmienić to w css template(wnioskuje z tła postów takiego samego jak w template)
może powiesz mi jak którą linikę trza zmienić, bo ja zmieniam i oczekiwanych efektów brak:/

tym bardziej, że po zmianie template na domyślny joomla wszytko gra i te problemy nie wsytępują

ppilus
25-03-2009, 21:23
Kolor czcionki
W pliku: /templates/techline_de_template-j15-vino1/css/style.css
zmień zapis: color: #FDECCE; (wiersz 1346) lub zmień kolor na inny.

Zainstaluj sobie do Firefoxa Web Debeloper Tool i Firebug i zacznij z nich korzystać.

kleik
25-03-2009, 21:32
Kolor czcionki
W pliku: /templates/techline_de_template-j15-vino1/css/style.css
zmień zapis: color: #FDECCE; (wiersz 1346) lub zmień kolor na inny.

Zainstaluj sobie do Firefoxa Web Debeloper Tool i Firebug i zacznij z nich korzystać.
dzięki wielkie za pomoc:) i radę;)

kleik
26-03-2009, 23:22
Kolor czcionki
W pliku: /templates/techline_de_template-j15-vino1/css/style.css
zmień zapis: color: #FDECCE; (wiersz 1346) lub zmień kolor na inny.

Zainstaluj sobie do Firefoxa Web Debeloper Tool i Firebug i zacznij z nich korzystać.


Mam jeszcze problem z tłem postu w fireboard wyświetla mi się w kolorze skóry szablonu:
http://www.kultura.amu.edu.pl/index.php?option=com_fireboard&Itemid=28&func=view&id=6&catid=12

a chciałbym aby miał kolor błekitny tak jak reszta forum grzebałem w szablonie trochę:
/* begin PostContent */
/* Content Text Font & Color (Default) */
body
{
font-family: "Lucida Grande", "Lucida Sans Unicode", Arial, Helvetica, Sans-Serif;
font-size: 13px;
color: #000000;
}

.PostContent
{
font-family: "Lucida Grande", "Lucida Sans Unicode", Arial, Helvetica, Sans-Serif;
color: #000000;
zmieniając te kolory, ale nic się nie zmieniło??Wiesz może gdzie można by to zmienić?

ppilus
27-03-2009, 00:03
Jakby tu rzec by się nie unosić .... W tym co napisałeś nie widzę nawet próby zmiany koloru.
Właściwość color ... to nie tędy. Za tło odpowiada background.
Podałem ci jakimi narzędziami powinieneś się posłużyć ale chyba nie zdążyłeś nawet ich zainstalować. Nie wspomnę już o podstawach css. Jak sobie wyobrażasz modyfikacja szablonu bez chęci poznania zawartość template.css ? Ale koniec tych wywodów.
W pliku components/com_fireboard/template/default/forum.css znajdź
#fireboard table.fb_blocktable

i dopisz:
background: #CC33CC;

i zacznij się uczyć.

kleik
27-03-2009, 00:26
Jakby tu rzec by się nie unosić .... W tym co napisałeś nie widzę nawet próby zmiany koloru.
Właściwość color ... to nie tędy. Za tło odpowiada background.
Podałem ci jakimi narzędziami powinieneś się posłużyć ale chyba nie zdążyłeś nawet ich zainstalować. Nie wspomnę już o podstawach css. Jak sobie wyobrażasz modyfikacja szablonu bez chęci poznania zawartość template.css ? Ale koniec tych wywodów.
W pliku components/com_fireboard/template/default/forum.css znajdź
#fireboard table.fb_blocktable

i dopisz:
background: #CC33CC;

i zacznij się uczyć.


obiecuję że zacznę:) a swoją drogą to naprawdę ciemniak jestem;)
Pozdrawiam

zwiastun
27-03-2009, 00:48
Wyzwisk nie tolerujemy pod żadnym adresem :) . Pod własnym także! Natomiast samokrytyczne podejście powinno niejednego i nieraz powstrzymać przed zadawaniem pytań. I nie dlatego, iż to, że nie ma głupich pytań, kwalifikuje się jako trzecia prawda ks. Tischnera. Dlatego, że to wbrew pozorom dużo kosztuje: czyjeś zainteresowanie, czyjąś uwagę, czyjeś poczucie straconego czasu, a w konsekwencji odczucie braku elementarnego szacunku dla innych!

kleik
27-03-2009, 21:34
Hej dla zainteresowanych znalazłem rozwiązanie na zmianę tekstu "Zmieniony"
Okazało się, że plik pl-PL znajduje się w dwóch lokalizacjach:
/language/pl-PL
oraz
/administrator/language/pl-PL
i dopiero po zmianie tych dwóch plików problem zostaje rozwiązany:)

ppilus
27-03-2009, 21:55
Ale nie odkryłeś tu żadnego novum :)

kleik
27-03-2009, 21:57
Odkryłem!!! i jestem z tego dumny;)

zwiastun
27-03-2009, 22:29
Rzeczywiście powód do dumy ogromny: cztery dni zawracasz gitarę, że nie znalazłeś raptem 4 wystąpień napisu "zmieniony", w plikach umieszczonych w dwóch katalogach, mimo że Cię informowano, w których katalogach szukać i ile tych wystąpień jest. Na dodatek, gdy ograniczyć wyszukiwanie do zgodnego z wielkością znaków, to z 4 plików robią się 2!
To wielce poprawia samopoczucie. O wiele bardziej, niż napisać Panowie, przepraszam. Już łatwiej przez gardło i klawiaturę przejdzie "ciemniak"!

kleik
27-03-2009, 23:07
Gwoli ścisłości to nikt mnie nie poinformował, że pliki pl-PL znajdują się w dwóch katalogach, ale nie ma co się kłócić:)ja przepraszam,za nieuwagę;) a Wy swoją drogą pozwolilibyście się pocieszyć niezaawansowanemu użytkownikowi z "drobnego sukcesu";) słowem nie ma co rozpamiętywać i roztrząsać, tym bardziej, że niestety znów mam problem;)

mianowicie Pozmieniałem nagłówki forum fireboard typu "witaj gościu serdeczny" itp. w miejsce zarejestruj się zmieniłem na napisz prośbę o rejestrację - i tu pojawia się pytanie, ten tekst jest linkiem który kończy się ślepą stroną(dostęp zabroniony) a ja bym chciał aby stał się linkiem do wysłania zapytania, albo dla klienta pocztowego, albo do formularza poczotwego joomli, wiem że jest określony parametrem DEFINE('_PROFILEBOX_GUEST'....
pytanie moje jest w którym pliku mogę znaleźć te parametry aby je zmienić na link do poczty.

fooky
01-10-2009, 12:02
Dopisuję swoje 3 grosze, jako , zę mowa tu byla o CSS Fireboard...
Tak wiem, stara zabawaka ale mnie bardziej robi niz Kunena...
Do rzeczy. Mam starą instalke Joomla 1.0.15 i postanowiłem dołożyc fireboard.
Działa - z jednym wyjątkiem:
"Uwaga: Plik CSS szablonu musi być zapisywalny, aby można zachować zmiany. "

I faktycznie zmian nie zapisuje. Gdzie to zmienic?