PDA

Zobacz pełną wersję : jce + encje



sirwiz
24-03-2009, 18:14
Witam, mam problem z konfiguracją JCE.

Chciał bym via edycja html dodać np <--ble ble ble ble--> niestety JCE zamienia mi to na &lt;--ble ble ble--&gt;, a tego chciał bym uniknąć.

Jakieś pomysły, coś przeoczyłem w opcjach, bo walczę z tym od kilku dni ....

zwiastun
24-03-2009, 18:23
Po prostu wyłącz JCE na ten czas

sirwiz
24-03-2009, 19:33
No to raczej nie jest opcja. 30 redaktorów aktualizujących stronę co kilkanaście minut, z czego każdy musi użyć taga <-- --> raz na godzinę.
Tiny MCE robił dokładnie to samo ....

zwiastun
24-03-2009, 20:32
? Nie bardzo rozumiem, tzn. że 30 redaktorów wpisuje kod w edytorze wizualnym? DO czego ma służyć dodawanie znaczników. Poza tym - jeśli przełaczają w tryb HTML, to program nie dokonuje takiej konwersji.

sirwiz
24-03-2009, 20:35
30 edytorów jedzie w trybie wizualnym. Raz na godzinę albo dwie muszą w trybie edycji html dodać <--xxxxxxx-->, gdyż wymaga tego komponent. A edytor źródła zarówno MCE jak I bazujący na nim JCE zamieniaja mi < > na encje.

zwiastun
24-03-2009, 20:38
A co to za znacznik? Księżycowe znaczniki są przez JCE i TinyMCE dośc dobrze eliminowane

sirwiz
24-03-2009, 20:41
<--image sciezka/do/obrazka.jpg image-->

To może inaczej wie ktoś gdzie siedzi encoding tego z tinymce?

zwiastun
24-03-2009, 20:56
Kolejny przykład księżycowego znacznika
Więc dalej nie rozumiem!

sirwiz
24-03-2009, 21:04
A co to jest księżycowy znacznik, bo teraz ja nie rozumiem.

Po kolei admin pisze sobie artykuł w trybie graficznym. Na samym końcu musi dodać w trybie edycji html <--IMAGE images/stores/xxx/laddnyobrazek.jpg IMAGE-->, ładnie dodaje to po kliknięciu na ikonke edycji źródła html, wstawia, klika zmień. I tu MCE zmienia mi ten kod na &lt;--IMAGE images/stores/xxx/laddnyobrazek.jpg IMAGE--&gt; w trybie graficznym kod jest ok, ale w trybie html jest kicha, bo mi nie zalezy na wyswietlaniu tego, tylko na przetwarzaniu tego znacznika, przez inny komponent.

zwiastun
24-03-2009, 21:06
Znacznik z Księżyca, a nie ze standardu (X)HTML :)

sirwiz
24-03-2009, 21:10
A to fakt ;) jest z księżyca albo nawet i z marsa.

Tylko, że mój komponent wycina ten znacznik z kodu podczas przetwarzania wyświetlania artykułu i używa ścieżki obrazka do własnych niecnych celów i próbuje to jakoś rozwiązać.

zwiastun
24-03-2009, 21:13
To zmień swój komponent zastap nawiasy ostre np {}
Poza tym poanalizuj konfigurację JCE - w konfiguracji możesz dopuścić rózne dziwności

sirwiz
24-03-2009, 22:38
Yhhh, czasem jednak trzeba pogadać z kimś inteligentnym ;)

Oczywiście podczas pisania komponentu wkradł mi sie do niego mały błąd i zamiast <!-- mam <--, po zmianie znacznika wszystko działa jak najlepiej.

Dziękuję :)