PDA

Zobacz pełną wersję : komunikat "Nie masz uprawnień..." mimo dostępu public



kapitan_kloss
13-06-2006, 15:09
W menu na stronie głównej znajduje się odnośnik do działu "redakcja".
odnośnik prowadzi do artykułu o tej samej nazwie. po kliknięciu otrzymuję komunikat "nie masz uprawnień aby zobaczyć.....".
Poziom dostępu mam ustawiony na "public", artykuł jest opublikowany, nie instalowałem komponentu SEF. Na forum padło już dwa razy to pytanie, ale nie znalazłem żadnej odpowiedzi. W czym może tkwić przyczyna problemu?

dziadek
13-06-2006, 15:17
Może masz kategorię lub sekcję w której znajduje arykuł ustawione na "registered"?

Rybik
13-06-2006, 16:04
- jezeli artykul dodany z frontendu to moze byc nieopublikowany
- moze byc sekcja/kategoria niepublic
- moze byc fikusny blad wynikajacy z php5, sql5, register_globals lub braku dostepu do /tmp (nie pamietam, ale ktores z tych ustawien potrafi wywolywac cudaczne bledy)
- nie jestem pewien czy tak sie czasem nie zachowuja artykuly bedace w trakcie edycji, czyli zwykle niepoprawnie zamkniete -> system/odblokuj wszystkie

kapitan_kloss
13-06-2006, 16:48
Nie wiem w czym tkwił problem ale przed chwilą udało mi się go rozwiązać w ten sposób:

W oknie z edycją artykułu znalazłem opcję "Utworzysz w wybranym menu nowy odsyłacz do artykułu". Wybrałem mainmenu i dodałem ponownie dział redakcja. W menu na stronie głównej pod niedziałającym linkiem pojawił się nowy, tym razem sprawny :) Tamten usunęłem i wszystko gra.