PDA

Zobacz pełną wersję : Automatyczna aktywacja artykułu bez potwierdzenia



dtn
25-03-2009, 00:24
Witam,
Na wstępie chcialem przeprosić jeśli ten temat był już poruszany na forum, ale ja niestety nic nie znalazłem. Ale do rzeczy...
Chodzi mi o to, aby artykuły użytkowników z rangą Editor i Publisher mogły być automatycznie wyświetlane na stronie, bez konieczności aktywacji przez administratora. Mam do nich pełne zaufanie, zależy mi na czasie i płynności wyślwietlania artykułów, a jednocześnie nie chcę dawać im dostepu do zaplecza, aby niczego nie zepsuli.
Stąd moje pytanie, czy jest taka możliwość w Joomli 1.0.15 lub czy potrzeba do tego jakiegoś komponentu, najlepiej darmowego.

Pozdrawiam,

zwiastun
25-03-2009, 00:34
Odpowiedź jest w prawach dostępu Joomla!.

dtn
25-03-2009, 00:48
Dziękuję za odpowiedź, ale niestety nie bardzo wiem jak sie za nią zabrać.
Korzystając z poradnika "Prawa dla autorów i redaktorów" ze strony http://www.demo.joomla.pl/content/view/48/26/ nie mogę sobie z tym poradzić, no chyba że czytam bez zrozumienia, co również może mieć miejsce. Próbowałem również JACLplus, jednak na moim serwerze powoduje on deaktywację strony od frontu i same błędy. Z tego też wzgledu proszę o dalszą pomoc.

zwiastun
25-03-2009, 00:57
To przeczytaj jeszcze raz prawa autora, redaktora i wydawcy. Jeśli to nie pomoże, przeczytaj po raz drugi, trzeci i setny. Najlepiej każde oddzielnie! I koniecznie ze zrozumieniem. JACL tu do niczego nie jest potrzebny.

dtn
25-03-2009, 16:54
No właśnie z tym zrozumieniem mam największe problemy. Nie chcę tutaj słownych przepychanek, ale napisałem swoje zapytanie kierując się tymi słowami: "Redaktorzy mają prawo:
dodawać i redagować artykuły w wyznaczonych sekcjach i kategoriach", w przeciwieństwie do Autorów, którzy mogą jedynie "przesyłać materiały do wyznaczonych sekcji i kategorii artykułów". Z Wydawcami nie mam już problemu, choć stwierdzenie, że mogą "decydować o opublikowaniu bądź zakończeniu publikacji każdego artykułu" jest bardzo ogólnym stwierdzeniem dającym poszlaki, że Redaktorzy mogą w jakiś sposób publikować, ale tylko swoje artykuły. Jeśli nie mogą to wielka szkoda, ale mimo wszystko nic straconego.

Przy okazji chciałem zapytać, czy wobec tego, że jest napisane, że Wydawcy mogą "dodawać artykuły w każdej sekcji witryny", a Redaktorzy tylko do "wyznaczonych sekcji i kategorii", można to jakoś ustawić. Na mojej stronie obie te grupy, podobnie jak Autorzy mogą pisać od frontu tylko do kategorii w pierwszej utworzonej sekcji, która w bazie danych ma numer "0", np. Aktualności, pozostałe jedynie edytować (w zależności od grupy użytkowników).

Pozdrawiam,

zwiastun
25-03-2009, 17:07
Nie wiem, skąd masz problemy w zrozumieniu, że wydawcy mogą decydować o publikowaniu każdego artykułu. Co tu jest niepojęte? Każdy znaczy każdy, ani mniej, ani więcej. Daj wszystkim prawa wydawców i przestajesz mieć problem.
Chyba że masz problem w dawaniu "tytułów" i wydaje Ci się, że "wydawca" to za dużo.
Z dodawaniem toś chyba nie dopatrzył ikonek Nowy na stronach typu Lista artykułów z kategorii. I przyznam, że już dawno w to nie wnikałem, więc nie pamiętam, czy i redaktorzy nie mogą przypadkiem dodawać w każdej kategorii.

dtn
25-03-2009, 17:30
Z tym "każdym" u Wydawcy chodziło mi o to, że skoro on ma prawo publikować wszystko, to może Redaktor może publikować tylko swoje.
W każdym razie dziękuję za odpowiedź. Chyba postąpie zgodnie z radą i dam wszystkim status Wydawcy.

Pozdrawiam,

zwiastun
25-03-2009, 17:46
Nie, redaktor niczego publikować nie może - może redagować nieswoje.