PDA

Zobacz pełną wersję : Artykuły w sekcji



Pstynka
25-03-2009, 10:40
Witam,

czy możliwe jest by artykuły wyświetlały się jako lista ( tytuły artykułów jeden pod drugim) w sekcji? Kategoria ma być niewidoczna, a po kliknięciu w menu na tytuł sekcji na stronie pojawia mi się lista artykułów.
Czy ktoś wie jak to rozwiązać i mógłby mi pomóc??

ppilus
25-03-2009, 11:49
Lista - Artykuły w kategorii
edit: Dla sekcji 1 kategoria i wszystko tam zapisuj.

Pstynka
25-03-2009, 14:11
Mam jedną kategorię ale jak zrobiłam Lista-artykuły w kategorii to wyświetla mi się na stronie nazwa tej kategorii a tego chciałabym uniknąć.
Podam przykład tego o co mi chodzi. W menu mam sekcję "rok", po kliknięciu na stronie chciałabym aby pojawiła się lista z nazwami miesięcy(to są artykuły), jedno pod drugim i jak kliknę np. na styczeń to przechodzę dalej do całego artykułu. Kategoria natomiast to "miesiące".
Czy jest to możliwe?

Pstynka
25-03-2009, 14:19
Ppilus dzięki, to jest to o co mi chodziło:) tylko nie wyświetlają mi się artykuły. Czy może wiesz dlaczego? wszystkie są opublikowane

ppilus
25-03-2009, 14:34
a mnie nie pokazuje :) , o jakiej wersji Joomla! piszemy ?
To może tak:
- sekcja LATA
-- kategoria ROK (Lista - artykuły w kategorii)
--- artykuł Styczeń
--- artykuł Luty
--- artykuł Marzec
--- ...

Pstynka
25-03-2009, 14:49
Już jest ok. Za wcześnie napisałam tamtego posta:) Tylko że artykuły się nie wyświetlają, są opublikowane i przypisane do właściwej sekcji i kategorii. Jommla! 1.5.9

zwiastun
25-03-2009, 14:53
Nic z tego nie rozumiem: jest dobrze tylko artykuły się nie wyświetlają. To co jest dobrze?

ppilus
25-03-2009, 15:02
Czy aby na pewno ? sprawdź jeszcze raz wszystko 15 razy bo skoro się nie wyświetlają to nie jest dobrze.

Pstynka
25-03-2009, 15:03
Jest dobrze jeśli chodzi o - lista artykuły w kategorii - wygląda to tak jak chciałam. Natomiast nie wyświetlają mi się artykuły z danej kategorii i sekcji (na stronie wygląda to tak jakby była i sekcja i kategoria pusta, a są w niej artykuły)

zwiastun
25-03-2009, 15:36
1. Nie da się Joomla! skonfigurować tak, jak to sobie wymyśliłaś.
2. W ogóle chyba próbujesz użyć wytrychu do zamka w kosmetyczce. Uporządkowanie artykułów miesiącami można uzyskać za pomocą przeglądu archiwum. Do publikacji listy miesięcy, w których dostępne są artykuły archiwalne, służy moduł Archiwum. Ale może nie pojmuję, co Ty faktycznie chcesz zrobić.
3. W katalogu rozszerzeń można znaleźć komponenty typu Phoca Documentation czy SectionEx albo JContentPlus, które dostarczają dodatkowych możliwości zarządzania sekcjami i kategoriami.

Pstynka
25-03-2009, 15:44
To był tylko przykład z tymi miesiącami. Nie chodzi mi o uporządkowanie artykułów miesiącami. Zrobiłam tak jak poradził Ppilus czyli Lista-artykuły w kategorii i mam to o co pytałam więc ta część mojego pytania jest zakończona
Nie wiem tylko dlaczego mi się nie wyświetlają artykuły - nawet usunęłam i jeszcze raz je stworzyłam i dalej nie widać ich na stronie.

zwiastun
25-03-2009, 16:43
Może jakiś odnośnik - bo coś mi się wydaje, że mowa o niczym. Jakieś megakomplikacje rzeczy megaprostych. Jeśli w menu umieszczasz odnośnik typu Lista artykułów w kategorii, a w kategorii są jakieś artykuły, to na stronie po wybraniu wyświetla się lista artykułów.