PDA

Zobacz pełną wersję : Jak w artykule statycznym wyświetlić sekcję



jerrys
25-03-2009, 15:12
Jak w tytule...
czy ktoś zna sposób?
pozdrawiam

zwiastun
25-03-2009, 15:22
????
Pytasz serio?
Czy dobrze rozumiem, że pytasz, w jaki sposób w kole samochodu umieścić samochód? I żeby jeszcze jeździł?

jerrys
25-03-2009, 15:32
To może inaczej: na stronie głównej mam artykuł statyczny, w nim obiekt flash i wstawiam teksty pod które podpinam linki do ważnych dokumentó, najnowsze artykuły z sekcji aktualności (aktualności to link w menu głównym i tam wyświetalne są jako blog).
Żeby nie zmieniać dodatkowo treści tego artykułu na głównej pomyślałem, że idealnie by było wyświetlić tam artykuły z aktualności. Jak dam link do sekcji aktualności to dziala, ale trzeba kliknąć w link i ciekaw jestem czy dałoby się bez kliknięcia, czyli, żeby ładowało automatycznie.
Mam nadzieję, że za mocno nie namieszałem,
pozdrawiam

zwiastun
25-03-2009, 15:40
Rozumiem. Ale jest to w gruncie rzeczy kombinowanie jak z tym kołem i samochodem. Artykuł statyczny, jak sama nazwa wskazuje, jest przeznaczony do publikowania stałych rzadko zmienianych treści. Niepotrzebnie komplikujesz rzeczy proste. Flash może być w odrębnym module. Teksty z linkami do ważnych dokumentów mogą być odrębnym modułem. Linki do kategorii w sekcji - treścią główną strony.

jerrys
25-03-2009, 15:51
mam więc pytanie, jak umieścić moduł, który np. wyświetli tego flasha w treści głównej strony?
pozdrawiam

zwiastun
25-03-2009, 16:14
A ja mam nadzieję, że doskonale rozumiesz, iż nawet kamień straciłby cierpliwość, gdyby - oprócz tego, że pozwala na sobie usiąść - musiał jeszcze każdemu z osobna tłumaczyć, jak to się robi. Do tego są instrukcje obsługi i podręczniki,a nie forum. Adresy w mojej stopce.

jerrys
25-03-2009, 16:55
SORRY że śmiałem zadać pytanie :eek: - ale podobno nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi, a forum dotyczące Joomla jest po to aby ludzie wymieniali się spostrzeżeniami i uwagami na jej temat, ale również pomagali sobie w rozwiązywaniu problemów (każdy kiedyś zaczyna).
Ja w każdym razie dalej mam problem do rozwiązania i myslę, że poszukam pomocy gdzie indziej!
Pozdrawiam

zwiastun
25-03-2009, 17:32
Ależ dokładnie o to chodzi, żebyś poszukał odpowiedzi tam, gdzie ona jest. Pytasz o podstawy. Skieruj więc pretensje do siebie. Najpierw należało poszukać, a gdybyś nie znalazł pytać.

jerrys
25-03-2009, 19:39
Problem był banalny. Wystarczyło w startowej w menu głównym ustawić przegląd artykułów a nie pojedyńczy artykuł.
Mam za to problem z modułem archiwe, po przeniesieniu artykułu do archiwum nie wyświetla sie w nim, usunięcie modułu i załadowanie jeszcze raz nie pomogło.

zwiastun
25-03-2009, 20:05
hm. W module Archiwum nie wyświetlają się artykuły - wyświetla się lista miesięcy... Trudno zgadywać o co chodzi. Sprawdź, czy w ogóle dziala archiwum, umieszczając odnośnik w menu