PDA

Zobacz pełną wersję : .htacces przekierwoanie adresu pojedyńczego pliku.



stasio
25-03-2009, 17:36
Witam mam problem z przekierowaniem pojedyńczego adresu
użyłem takiego zapisu w .htacces

Redirect /sciezka/od/katalogu/glownego/plik.htm http://www.zupelnieinnawitryna.pl/nowa/lokalizacja/plik.php

jednak nie pomaga... ma ktos pomysł inny jak to zapisać może jest to źle :)

ppilus
25-03-2009, 18:04
http://serwis.magazynyinternetowe.pl/artykul/3533,4,1239,htaccess_bez_tajemnic_-_sztuczki_z_serwerem_apache.html
Art. powinien pomóc.
To co napisałeś też powinno zadziałać.
Może pełne adresy podaj ? a może coś takiego ?

RewriteRule ^http://sciezka/od/katalogu/glownego/index\.html$ http://zupelnieinnawitryna.pl/nowalokalizacja/index.php [L]

stasio
25-03-2009, 23:13
**************** aż buczy.... nic z tego nadal nie przekierowuje...

dobra zrobiłem
ale teraz co jak to bedzie z index2.php?option=ds-syndicate&version=1&feed_id=1 gdzie postawić \ ??

index2\.php?option=ds-syndicate&version=1&feed_id=1 :) dobrze dobrze?

stasio
26-03-2009, 00:04
Dobra nie przekierowuje index2\.php?option=ds-syndicate&version=1&feed_id=1 na inny adres , pozostaje ten sam :|

stasio
26-03-2009, 10:20
Ludzie kochani radźcie co mam zrobić ;( tylko to mi pozostało wszystko już zmigorwałem AAA!

preart
26-03-2009, 13:02
Standardowa reguła (przekierowanie 301):


RewriteEngine On RewriteCond %{HTTP_HOST} ^www.stara-domena.pl
RewriteRule ^(.*)$ http://www.nowa-domena.pl/$1 [R=301,L]

i najlepiej zajrzyj np tutaj: http://magiczne.seoisem.pl/2007/12/13/poskramiamy-htaccess-przekierowania-i-nie-tylko/

stasio
26-03-2009, 13:09
przepraszam za kłopoty ale czy można dać bana za nie czytanie tematu??

przepiszę jeszcze raz....

Chce przekierować adres

index2.php?option=ds-syndicate&version=1&feed_id=1 (nie całą domenę)
na adres
index.php?option=com_bca-rss-syndicator&feed_id=1

ponieważ ds-syndicate nie jest kontynuowany w j1.5

wg reguły powinno to wyglądac tak
RewriteRule ^index2\.php?option=ds-syndicate&version=1&feed_id=1
index.php?option=com_bca-rss-syndicator&feed_id=1

ale nie działa :)

preart
26-03-2009, 13:17
Podana jest standardowa reguła, którą musisz sobie dostosować. Jak nie ma to być 301 to usuwasz itp.
Nikt za Ciebie wszystkiego nie zrobi.
Jak coś nie działa to najpierw poczytaj o przekierowaniach, a nie czekaj aż ktoś da Ci gotowe rozwiązanie.
Link podany w poprzednim poście.

stasio
26-03-2009, 13:20
powiem ci szczerze ze siedzę nad tym od wczoraj i jeszcze spać nie poszedłem testowałem tysiące rozwiązań i przejrzałem setki stron
nie czekam na zmiłowanie tylko szukam pomocy u kogoś mądrzejszego ode mnie
nawet backslashe jak są w miejscach reguł standardowych nie pomagają

zwiastun
26-03-2009, 13:35
stasio, a skąd Ci się bierze ten index2.php ?
Może to tu jest jakaś zagwózdka? - sprawdzałeś po prostu index.php

stasio
26-03-2009, 13:41
index2.php no tak tworzył to komponent w 1.0 i tak mja inne portale to zapisane w swoich agregatorach ale zmiana na sam index tez nie daje skutku

wyczytałam ze ? jest stałą reguła jak . wiec dałem tez \ przed nimi , ****************...
mzoe są jakies inne stałe jeszcze

doszedłem do tego ze tworzył on rss z tego pliku components/com_ds-syndicate/feed/feed2.xml ale podmiana do na plik podobny w 1.5 nie daje rezultatu....

mam w 1.5 komponent Breast Cancer Awareness RSS Syndicator są one nimy analogicznie pracujace... juz nawet siadłem i zaczłęm przepisywac ten komponent tak zeby tworzył sobie dodatkowo url index2.php?option=ds-syndicate&version=1&feed_id=1 ale daje i błąd 404 na bank jest wiecej do zmiany :| jak nie to jeszcze usiąde i go przepisze...

preart
26-03-2009, 13:45
Ew. tworzysz link do pliku php w którym wpisujesz:


<?php
$go = "http://........";
header("Location: $go");
?>lub


<?php
// przekierowanie na adres loklany
header("Location: index.php");
// przekierowanie na adres zdalny
header("Location: http://www.domena.pl/");
?>

stasio
26-03-2009, 13:49
no tak.. ale do którego pliku?
ja juz mysałem zeby jakos sprasować dwa xmle ale na xml to sie nie znam (jeszcze)

a do pliku php to cięzko stwierdzić którego...

preart
26-03-2009, 13:52
Tworzysz sobie np.
katalog url na serwerze do niego wrzucasz plik index.php, w którym wpisujesz tylko regułę przekierowania. Tworzysz link do tego pliku i powinno działać :)
Ja czasami tak robię. Przydatne np. przy programach partnerskich ;)

stasio
26-03-2009, 13:55
ale ogarniasz to że np 50 stron pobiera dane z tego adresu index2.php?option=ds-syndicate&version=1&feed_id=2
i pod tym adresem musi sie znaleźć teraz zawartosć tego
index.php?option=com_bca-rss-syndicator&feed_id=2
lub przekierowac automatycznie

to nawet nie są pliki tylko wywołanie zawartosc komponentu jak mam sobei stworzyć katalog i przekierować plik index.php? bo mzoe ze zmeczenia nie kapuje

stasio
26-03-2009, 19:29
dobra doszedłem do momentu gdzie wychodzi na to ze te =_?& robią błąd ale musi byc na to sposób... przepisanie komponentu zeby tworzył sobie adres chyba odpada po 6 godzinach stwierdzam ze utknąłem z 404 :/

stawiam 10 piw za rozwiązanie... nawet moge podjechać i samemu dostarczyć

stasio
26-03-2009, 23:58
Panie Panowie (oraz przedstawiciele kategorii pośredniej)

doszedłem do momentu

RewriteRule ^index2\.php(.*) licznik.txt

gdzie idzie jeszcze przekierowanie czyli
RewriteRule ^index2\.php?option=ds-syndicate&version=1&feed_id=1 licznik.txt

jak nie ma tego na czerwono przekierowuje... ale musi rozróżniać id a sam index2.php to nie rozwiązanie...
^index2\.php(.*)feed_id=1 nie pomagają

stasio
27-03-2009, 07:31
dobra, pytanie rozgrywające... po kiego czorta jest index2.php jak często i przez jaki komponet lub w jaki sposób może byc wykorzystany przez joomle...

bo doszedłem do wniosku ze może wykieruje wszystko co idzie na index2.php na kanał rss tylko żebym nie namieszał....

stasio
27-03-2009, 19:01
A więc po bodaj 3 dnia pracy znalazłem (chyba) rozwiązanie....

RewriteCond %{QUERY_STRING} ^option=ds-syndicate&version=1&feed_id=1$
RewriteRule ^(.*)$ index2\.php?option=ds-syndicate&version=1&feed_id=2 [R=301,L]

przekierowuje automatycznie ale nie maskuje...
Co o tym mówicie? czy kanały będą pobierane czy d arade to jeszcze podmaskować zeby nie było widać innego urla?

zwiastun
27-03-2009, 19:55
hmm, jeszcze ze 2 dni.... akurat masz łykend.

stasio
27-03-2009, 20:02
czy coś wiesz na ten temat a czekasz a sam dojdę?

zwiastun
27-03-2009, 20:31
Nie, ale podziwiam Cię za determinację :)

ppilus
27-03-2009, 20:54
Weź sobie wyobraź co by było gdyby takiemu "zaleźć za skórę" - pewnie też by nie odpuścił :)

stasio
27-03-2009, 21:35
hmmm determinacja? jestem beznadziejny zajmuje mi to za dużo czasu...
ale zaleźć za skórę? hmmm jeszcze się odważny nie znalazł
ale powiem wam ze sie nie poddaje jak cos sobie uwidzę to choć bym sie zesrał a zrobię... raz przerobiłem komponent ze strony podobnej do digit na komponent ze wordpresa siedziałem tydzień ale robot pobierajacy newsy nie pokapowłą ze sie zmieniła cała strona i wszytsko... nadal ciągnie przekonany ze to jest strona która była choć w tym czasie zmienił sie zakres strony :)
Ostatnio kminiłem urzadzenie do poklatowego robienia zdjęć. Usatwiłem sobie tak serwer ze co minuta robi zdjęcie okolicy i nagrywa na dysk a po zdjęciu 700mb zrzuca na płyte przygotowaną wcześniej w CD :) za rok wam pokaże efet pracy :)

Lubuje sie w zdjeciach wczoraj i dzis. wyszukuje starych zdjęć i szukam tego miejsca obcenie fotografuję i dorównuję do siebie... to trzbea miec cierpliwośc w szukaniu tego jednego miejsca z którego ktoś wykonał fotkę :)
wiec jak z tym maskowaniem ktoś wie? bo kody R od 300 - 400 nie pomagają...

stasio
27-03-2009, 21:48
PARAM!!!!!!!!!!! usunięcie [R=301] maskuje adres są identyczne :D 10 piw moich !!

zwiastun
27-03-2009, 21:55
Widzisz! Zaś Ci dobrze podpowiedziałem! A w reputacjach ani śladu! I podpowiedz takiemu, żeby się jeszcze postarał!

stasio
27-03-2009, 22:08
dzięki :) hehe jestem zadowolony z siebie :) a przy przy okazji łyknąłem zapisy htaccesa :)

co do determinacji to przypomniało mi sie ze kiedyś moja żona na wycieczce pieszej zgubiła pierścionek zaręczynowy... przyznam sie bez bicia ze z detektorem i grabiami wygrabiłem 21 km rowu przy ścieżce...

@zwiastun... - to jak z tym piwem lub kawą?

zwiastun
27-03-2009, 22:12
A kiedy się do serca Górnego Śląska wybierasz?

stasio
27-03-2009, 22:25
hmmm bede jakoś 24-26 września będe w Rybniku....

zwiastun
27-03-2009, 22:30
kawałek i czasu i od serca GŚl - pogadamy jak będzie bliżej

stasio
27-03-2009, 22:42
ok nie ma problemu....

tym czasem wynikł problem z przekierowaniem.... działa to póki jest na starym portalu i gdzie jest plik który można wywołać a na nowej joomli nie ma komponentu nie działa przekierowanie.... ;( bo nie odnosi sie do żadnego adresu jest 404

stasio
28-03-2009, 16:22
Dobrze... A teraz rozwiązanie... Moze komuś sie przydać jak bedzie rezygnował z komponentu na rzecz innego a wany będzie adres...

Tworzymy w .htaacess


Options FollowSymLinks
RewriteEngine On

RewriteCond %{QUERY_STRING} ^option=(.*)ds-syndicate&version=1&feed_id=1$
RewriteRule ^(.*)$ components/com_bca-rss-syndicator/feed/feed1.xml

option=(.*)ds-syndicate&version=1&feed_id=1 - reguła jaką rządził sie poprzedni adres (.*) zastępuje słowo com_ w tym przypadku, nie musi być jesli jest w zapisie

components/com_bca-rss-syndicator/feed/feed1.xml - adres nowego komponentu lub nowy adres na ktry sie kierujemy. w przypadku gdy adresowanie index.php?option=com_bca-rss-syndicator&feed_id=1 nie działa trzeba sie odnieśc wprost do pliku w moim przypadku był to feed1.xml aktualizujacy sie aktuopmatycznie wraz z newsami.

ponieważ sam zapis daje 404 bo nie odnosi sie w pierwszej lini do żadnego komponentu który by mógł dać ping do przekierowania tworzymy nowy komponent
folser com_ds-sindicate (lub nazwa konponentu która występowła w adresowaniu url a w niej plik php z tą samą nazwą ds-sindicate.php

zawartość pliku php


<?php
defined('_JEXEC') or die('Restricted access');
echo 'Stasio jest najseksowniejszy zaraz po zawiastunie ;
?>

linia echo jest obowiązkowa nie wolno jej zmieniać.

no i w sumie po 4 dniach poszukiwań chyba jest rozwiązanie.

Jesli masz podobny problem i nic ci nie wychodzi nie dzwoń do mnie nic mnie to nie obchodzi.... ;) żartuje