PDA

Zobacz pełną wersję : Google Sitemap



dongrela
26-03-2009, 00:17
Szukam darmowego pluginu, który nie dodaje debilnej stopki, który tworzy automatycznie plik z mapą strony XML.

Dobrze by było jakby też automatycznie informował google o aktualizacji mapy. Niestety nie mogę znaleźć nic co by tak działało. Dziwne, bo w takich skryptach jak vBulletin czy WordPress to normalka.

idek
26-03-2009, 00:34
Szukam darmowego pluginu, który nie dodaje debilnej stopki

nie liczę Ci, ale w ciągu chyba 30 minut założyłeś/łaś z 5 nowych tematów, staramy Ci się pomóc za darmo, bo nic z tego nie mamy..

ktoś inny poświeca swój czas (nie ktoś, a sztab ludzi) dając Ci Joomla, inni pisza pluguiny, komponenty, moduły... i udostepniają je za darmo! jedyne czego niektórzy chcą w zamian, to stopka, która mówi, kto włożył swój czas żeby cokolwiek dla Ciebie zrobić...

a Ty nazywasz to debilizmem... daj coś od siebie, a wtedy obrazaj kogo chcesz (podaj też namiary na siebie, zeby założyć sprawe cywilną w takim wypadku :P )

dongrela
26-03-2009, 00:56
WordPress i większość jego pluginów nie dodaje żadnej stopki. Dodaje vBulletin, ale to całkiem zrozumiałe, bo to skrypt skomercjalizowany.

Czemu ma służyć stopka modułu, który tworzy mapę XML? Chyba tylko pozycjonowaniu, bo żaden "zwykły internauta po 40-stce" nie będzie wiedział co ona oznacza. A ten kto będzie wiedział raczej nie będzie szukał tego modułu po różnotematycznych stronach opartych na Joomli tylko na stronach supportowych.

Ponadto strona z 7 linijkową stopką wcale nie wygląda fajnie, a umieszczając informacje o skrypcie narażamy się na ataki hakerów, którzy vuln scripts wyszukuja przez G. A jak wiemy G indeksuje także stopki

Więc jeśli dla Ciebie to nie jest debilizm i zrobiłeś moduł tworzący mapę XML to przepraszam.

zwiastun
26-03-2009, 01:18
Nikt Ci nie każe korzystać z debilnych rozwiązań. Nie ma najmniejszego przymusu. I nikt tutaj nie będzie toczyć z Tobą debat, czego ktoś może oczekiwać w zamian za swoją pracę. Może chcieć nawet całowania w określoną część ciała. Jego sprawa. Zechcesz, z pocałowaniem masz, nie zechcesz, wara Ci od tego. Dość prosta zasada.
Warunkiem korzystania z tego forum jest poszanowanie zasad obowiązujących w ruchu wolnego oprogramowania. Nie odpowiadają Ci? Nie przychodź na to forum. I nie zapomnij usunąć wolnych programów zewsząd, gdzie je masz.
A swoją drogą - mapę witryny z 7-linijkową obowiązkową stopką toś chyba sam wyprodukował!

dongrela
26-03-2009, 01:24
Na szczescie nie wszystkie zasady uzywania wolnego oprogramowania wymuszaja od uzytkownika wstawiania stopek na kazdej podstronie. Dlatego tez bede dalej korzystal z tego forum mimo ze nie moge tu wyrazic opinii na temat tego co mysle o stopkach modulow do tworzenia map witryny. Pana administartora zwiastuna szanuje za wlozona prace nad projekt joomla, dlatego tez nie rozwine co mysle o Pana wypowiedzi.

Nikt Ci nie kaze ze mna debatowac, ale ktos tu poruszyl przypomiotnik "debilny" wiec rozwinalem swoja mysl. Strony robie dla uzytkownikow i nie biore za to od nich pieniedzy. W zamian chcialbym sam zdecydowac linki do jakich stron podam na mojej witrynie, a chce podawac tylko takie jak przydadza sie uzytkownikom. To jedna z zasad webmastera takiego potentata jak google - chcesz to kwestionowac?

Ponawiam pytanie zna ktos modul, ktory generuje mape XML ale nie dodaje przy tym linka w stopce strony?

iros
26-03-2009, 11:36
Może ten wątek pomoże (http://forum.joomla.pl/showthread.php?t=23176)
U mnie w każdym razie nie zauważyłem debilnej stopki, ani żadnej innej.

Bazyl
26-03-2009, 12:58
Oj, podaje - poza swoim adresem - tanie linie lotnicze...
Chyba, że nie zauważyłem możliwości legalnego wyłączenia?

zwiastun
26-03-2009, 13:05
Nie ma możliwości "legalnego" wyłączenia, czyli nie ma takiej opcji w konfiguracji, a GPL zastrzega obowiązek zachowania w kodzie not autorskich. Radek za oceanem nie mieszka, językiem polskim posługuje się sprawnie, więc zapewne na prośbę, żeby pozwolić na usunięcie stopki świadczącej o debilizmie projektanta, odpowie niezwłocznie, dodając gratisowo instrukcję obsługi.
Ciekawe tylko czy @drongela ma na tyle odwagi i tupetu, żeby się zwracać do kogoś z prośbą per Szanowny Panie Debilu...

stasio
26-03-2009, 13:12
Szukam darmowego pluginu, który nie dodaje debilnej stopki, który tworzy automatycznie plik z mapą strony XML.dać mu ku*** bana i niech s****(siedzi) sobie na worpress lub pp fusion do joomli trzeba dorosnąć

dongrela
26-03-2009, 13:36
Stopka jest debilna moim zdaniem, a nie autor jest debilem. I nie mialem na mysli pluginu Pana Radoslawa, bo jak juz sprawdzilem jego plugin nie zostawia zadnych stopek. I chwala mu za to!

Jeśli to takie fajne według Was to mogę zostać Waszym przyjacielem - pisac maile, dzwonic raz w tygodniu, a w zamian wstawicie linka do mojego bloga grupy ze studiow w stopce na kazdej podstronie joomla.pl. Taki sam sens jak wstawianie linkow nieprzydatnych internautom - podkreslam, ze to dla nich stawiamy strony, a nie dla botow.

@stasio a zydow do gazu, bo za duzo chcieli za cukier... To ze nie krzycze ze wszystko jest super, miodzi to nie znaczy, ze nie moge uzywac tego skryptu. Chyba, ze GPL zastrzega sobie tez, ze nie mozna na forum, ktory sluzy m.in. do wymianny opinii pisac o debilnych rozwiazaniach, ktore nie maja na celu nic. Rozwiazaniach - podreslam :)

stasio
26-03-2009, 13:47
I nie mialem na mysli pluginu Pana Radoslawa, bo jak juz sprawdzilem jego plugin nie zostawia zadnych stopek
nadrabiasz straty?


Jeśli to takie fajne według Was to mogę zostać Waszym przyjacielem spoko możesz do mnie dzwonić 609 413 517 tylko nie miedzy 20.00 a 10.00 i 12.00 a 14.00


pisac maile, dzwonic raz w tygodniu, a w zamian wstawicie linka do mojego bloga grupy ze studiow w stopce na kazdej podstronie joomla.pl
ja jestem na tak nie wiem jak zwiastun


I chwala mu za to!chwała barankowi? co do napisu pod komponentem to jest tak jak z napisem na zdjęciu... podba ci sie i używasz podpisz nie przypisuj sobie chwały.. chwałe zdobedziesz jak powalisz wp.pl swoją stroną


@stasio a zydow do gazu, bo za duzo chcieli za cukier... To ze nie krzycze ze wszystko jest super, miodzi to nie znaczy, ze nie moge uzywac tego skryptu. Chyba, ze GPL zastrzega sobie tez, ze nie mozna na forum, ktory sluzy m.in. do wymianny opinii pisac o debilnych rozwiazaniach, ktore nie maja na celu nic. Rozwiazaniach - podreslam
a kulaj gumiaka z telesforem przez sowieckją granice. Nie ma nic do ciebie tylko nie lubie gdy ktoś olea prawo autorskie.

dongrela
26-03-2009, 13:57
chwała barankowi? co do napisu pod komponentem to jest tak jak z napisem na zdjęciu... podba ci sie i używasz podpisz nie przypisuj sobie chwały.. chwałe zdobedziesz jak powalisz wp.pl swoją stroną
Wiem i dlatego zadałem pytanie "który plugin NIE ZOSTAWIA debilnej stopki", a skoro zadalem takie pytanie to znaczy, że szanuje to, że ktoś w swoich pluginach każe używać stopek i szukam alternatywy.


a kulaj gumiaka z telesforem przez sowieckją granice. Nie ma nic do ciebie tylko nie lubie gdy ktoś olea prawo autorskie.
A kto tu olewa prawa autorskie? Weź nadrób chopie starty i przeczytaj temat od początku zanim coś napiszesz.

Jak dalej nie rozumiesz o co chodzi w tym temacie to daj znać, przedzwonie i spróbuję Ci to dokładniej wytłumaczyć.

stasio
26-03-2009, 14:04
a zadzwoń bo numer podałem nie po to żeby sobie leżał. :)
ja odpowiem tak
do j1.5 mapa do google dobra jest xmap w xml nie masz stopki w htmlu masz
ale nie wiem w czym to przeszkadza. mały napis na samym końcu

Bazyl
26-03-2009, 14:10
Nie rozumiem, o czym rozmawiamy!
Wymiana poglądów to wymiana poglądów, a chamstwo to chamstwo.

Howgh

stasio
26-03-2009, 14:14
ja wymieniam pogląd na pogląd :) ale ktoś odbiera to za chamstwo, co za chamstwo...

zwiastun
26-03-2009, 14:21
Jeszcze chwila i będzie bójka! :)
@dongrela - inni też umieją czytać. Chwali Ci się, że mimo takiego stosunku do stopek, respektujesz prawa autorów. Rzecz, jednak, w języku, na który sobie pozwoliłeś. I nie byłoby problemu żadnego, gdybyś się w porę wycofał, zamiast dalej brnąć w dysputę, której sam jesteś winien.
Nazywanie debilizmem prawa autora do określania ceny za swoją pracę nie ma nic wspólnego z prawem do dyskusji i oceny. Z kulturą też!

stasio
26-03-2009, 14:26
bójka... hmmm na co najwyżej zostawiłem mu mój numer telefonu ma jakiś problem coś mu nie wychodzi niech dzwoni do mnie i tak mnie to (**) obchodzi...
Jeśli strzeli babolem pod wiatr w trzech podejściach (stojąc w 3/4 delfina pozycji kucznej) na odległość 3 łokci licząc dwa jardy od mleczarni - przyznam mu racje...

Bazyl
26-03-2009, 17:36
debilnej

Dla jasności: o tym myślałem pisząc.

ppilus
26-03-2009, 19:22
Ciekawe czy stronie jaką wyprodukuje nie będzie "debilnej stoki": Made in @dongrela

stasio
26-03-2009, 19:25
nie no co ty on to zrobi i kazdy bedzie mógl sobie wziać kawałek tekstu a nawet całe prace i nie podpisać...

dongrela
26-03-2009, 19:41
Dodaje tylko info all right reversed, czyli to co userom sie przyda. Ja sie chyba zaczne uczyc php jak tak lubicie szczycic sie linkami w stopkach. wypozycjonuje sobie 8 moich serwisow na wordpress i joomli :) :D

Zwiastun przyznaje, ze troche mnie ponioslo z tymi debilnymi, a potem ciezko by sie wycofac :) Szanuje, ze ktos chce zareklamowac popularnosc swojego skryptu, ale czy musi to robic na kazdej podstronnie? wedlug mnie takie rzeczy powinny byc widoczne w jednym miejscu, np. w weblinks. rece mi opadaly jak ostatnim razem szukalem do joomli 1.* jakiegos pluginu z mod rewrite, bo dodawaly mi jakies stopki. Mialem stopke joomli + templatki + tego pluginu to wychodzilo w sumie 5 linijek. Lubie minimalizm i tym sie kieruje przy organizowaniu struktur strony, ja nie robie potrojnych <BR> ani nie wklejam nic bezwartosciowe dlatego mi to przeszkadzalo.

Bazyl
26-03-2009, 20:15
To może jakieś magiczne słowo..., i dyżymi literami...

stasio
26-03-2009, 20:18
CZARY MARY?

ppilus
26-03-2009, 20:19
@bazyl - nie wiem jak @dongrela ale moją córkę czasem bolą takie słowa :) jak już to cicho pod nosem.

stasio
26-03-2009, 20:22
no prosze kolejny ojciec na forum , moze nam grupę założą

zwiastun
26-03-2009, 20:33
Hehehe! Jak Wam wkrótce jakie prawnuki pokażę, to Wam szufladki poopadają...

stasio
26-03-2009, 21:01
ty zwiastun ile masz lat?

ppilus
26-03-2009, 21:13
stasiu ...... bez dat :)
http://www.joomla.pl/index.php/content/blogcategory/14/36/

stasio
26-03-2009, 22:19
a no tak... w 83 to jeszcze na rowerze nie umiałem śmigać...
ale zwiastun ::::: rispekt.... :)
a reszta załogi to widzę takie rocznikowi bardziej w mojej dekadzie :)

dongrela
28-03-2009, 05:16
no przepraszam autora tego pluginu w ktorym sa stopki i wszystkie corki ktore urazilem :)

ppilus przeciez tam nie jest napisane ile zwiastun ma lat :P

stasio
28-03-2009, 09:28
ale sobie policz.... rano była 7:00