PDA

Zobacz pełną wersję : Oficjalna strona



elldiablo
26-03-2009, 13:59
Witam,
Zastanawiam się czy zakładając oficjalną stronę np. zespołu muzycznego, klubu piłkarskiego muszę zgłaszać komuś, że to jest oficjalny serwis, czy wystarczy tylko tekst na stronie z informacją że to jest strona oficjalna?

Z góry dziękuje za informacje

stasio
26-03-2009, 14:06
na oficjalny trzeba chyba pozwolenia. bo chyba nie mozesz sobie stworzyć oficjalnej strony np. kaczyńskiego... możesz stworzyć oficjalną stronę fanów kaczyńskiego to tak bo odnosi sie do ludzi będących jego fanami , choć tu akurat do człowiek który jest jego fanem, o ile jest.

elldiablo
26-03-2009, 14:12
dzięki za odpowiedź, a jeśli Kacz... dałby mi zezwolenie, albo sam by administrował stroną?

stasio
26-03-2009, 14:14
jak byś chcial prowadzić strone kaczyńskiego spoko mało pracy jeden artykuł + sonda "czy uważasz ze p.Kaczyński jest dobrym politykiem i dlaczego twierdzisz ze nie?"

elldiablo
26-03-2009, 14:20
Raczej chodzi mi o klub piłkarski. Jeśli prezes poprosił mnie o zrobienie stronki i ma być oficjalna bo on będzie wpisywał sobie artykuły, wrzucał zdjęcia i takie tam, to musi ja gdzieś zgłaszać? Wydaje mi się, że nie bo jeśli jest to klub to musi gdzieś być już zgłoszony bo ma NIP, a czy na stronie pisze oficjana czy nie to chyba nie ma znaczenia.

stasio
26-03-2009, 14:23
jesli prezes klubu prosi to bedzie oficjalna :) łubudubu

hesar
27-03-2009, 08:49
heh - a co to znaczy z prawnego puntu widzenia oficjalna czy nieoficjalna?
:)
jedyna kwestia nad ktora warto sie zastanowic tworzac jakis oficjalny badz nieoficjalny serwis jest pytanie : czy pogwalcimy czyjes prawa uzywajac logo, nazwy, itp i rzeczy
tworzac 'oficjalny' serwis musimy miec prawa do tego typu rzeczy i w tym przypadku nie ma problemu poniewaz za strone bedzie odpowaidal prezes klubu ktory ma pelne prawwa do loga i innych rzczy zwizanych z klubem (zdjecia, audio, video itp)
wrecz tworzac dla kogos serwis w zasadzie biorac pieniadze jemu przekzaujesz prawo do swojej pracy ktora wlozyles w stronke (no chyba ze pisemna umowa mowi inaczej)

ppilus
27-03-2009, 09:12
Wg mnie oficjalna to taka na której zainteresowany (zespół, prezes, czy ktokolwiek kogo ona będzie dotyczyła) będzie decydował o treści i za nią odpowiadał.