PDA

Zobacz pełną wersję : Zbyt długi tytuł witryny?



ursa81
26-03-2009, 15:22
Czy tytuł witryny może być długi? To znaczy jeśli w tytule witryny wpiszę kilkanaście głównych słów kluczowych to czy ma to jakieś pozytywne skutki (wyższa pozycja w wyszukiwarkach?) lub negatywne?

Zastanawia mnie to dlatego, że moja strona wyświetla się w google tylko po wpisaniu nazwy witryny, pomyślałam więc, żeby wpisać główne słowa kluczowe również do tytułu, a nie tylko w polu konfiguracji "key words". Czy to dobry pomysł?

Michael_23
26-03-2009, 16:24
Ile tych słów kluczowych chcesz wpisać? Nie może być ich za dużo.
Poczytaj w necie o pozycjonowaniu, jest masę dobrych rzeczy.

ursa81
26-03-2009, 18:05
Ile tych słów kluczowych chcesz wpisać? Nie może być ich za dużo.
Poczytaj w necie o pozycjonowaniu, jest masę dobrych rzeczy.

Tak jak już napisałam - kilkanaście.
Czytałam, że najważniejsze słowa powinny być zawarte w tytule, natomiast w pomocy Joomla napisane jest, że powinny być to najwyżej 3 słowa. Dlaczego?

stasio
26-03-2009, 18:20
dlatego ze jak np będziesz komuś mówić co kupiłaś w sklepie tez zapamięta pierwsze 3 rzeczy i to będzie najważniejsze...

ursa81
26-03-2009, 19:05
dlatego ze jak np będziesz komuś mówić co kupiłaś w sklepie tez zapamięta pierwsze 3 rzeczy i to będzie najważniejsze...

Dziękuję za bardzo praktyczne wyjaśnienie sprawy :)

Zapytam w ten sposób:
Moja znajoma ma stronę o identycznej tematyce co moja. Jej strona też jest w Joomla. Umieściła w słowach kluczowych oraz w polu nazwa witryny kilkanaście słów dotyczących tematyki strony i dzięki temu jej strona jest widoczna w google na jednej z najwyższych pozycji po wpisaniu kombinacji tych słów.
Jej nazwa witryny to: "nazwa witryny - słowo_1, słowo_2, słowo_3, Słowo_..., słowo_12"

Ja też mam stronę w Joomla o identycznej tematyce i chciałabym wiedzieć dlaczego nie powinnam mieć długiego tytułu (jak mówi poradnik Joomla optymalnie 3 słowa, jestem grzeczna więc się słucham poradników). W czym konkretnie, od strony technicznej to przeszkadza, czy pojawiają się w związku z tym jakieś błędy jeśli te kilkanaście słów kluczowych wpiszę również jako tytuł. Wpisanie ich w samo pole "kay words" nie powoduje pojawiania się strony w wyszukiwarce. Wcale.
Moja nazwa witryny to tylko: "Nazwa witryny".

Zdaję sobie sprawę, że na pozycję w wyszukiwarce ma wpływ wiele innych rzeczy ale chciałabym wiedzieć tylko ten konkretny przypadek, czy z technicznej strony długi tytuł jest niewsakazany i jeśli tak to dlaczego?
Pomijając zapamiętywanie listy zakupów ;)

Poproszę o odpowiedź osoby zorientowane w temacie.

stasio
26-03-2009, 19:12
hmmm możesz sobie używać słowa kluczowe w tytule ale żeby to wyglądało normalnie, poza tym jak masz joomle z sef to tytuł będzie się zmieniał dynamicznie... poza tym jesli strona jest w pierwszej 10 ze słowem ukulele to nie powód do dumy jak by było w 10 ze słowem plotki no to trzeba by sie wysilić zeby ją przebić ale podaj słowa to się je wyceni co do ważności...

stasio
26-03-2009, 19:12
długi tytuł nie jest dobry bo jak piszesz o wszytskim to piszesz o niczym
trzeba określić sobie cel

Bazyl
26-03-2009, 19:21
Polecam: http://helion.pl/ksiazki/pozin2.htm

ppilus
26-03-2009, 19:34
Jak widzę długi tytuł, który nie jest tytułem strony tylko zlepkiem keywords to mi się słabo robi (nie powiem co wtedy myślę o autorze tej strony).
Dlatego odradzam długie bezsensowne tytuły w trosce o swoje samopoczucie :)

Tytuł – wyraz identyfikujący (nazywający) jakiś utwór, np. dzieło sztuki, prace konkursową, książkę, wypracowanie, wydarzenia, artykuł, piosenkę, publikacje, projekt itd.

Tytuł spełnia rolę identyfikacyjną i porządkującą, przez co powinien być unikalny, a często niesie z sobą również dodatkowe informacje w zależności od roli, jaką utwór spełnia: np. może przyciągać uwagę odbiorcy, informować o prezentowanej treści lub nawet wprowadzać w jej nastrój.

W publikacjach leksykalnych tytułem artykułu jest jego hasło.źróło: wikipedia (http://pl.wikipedia.org/wiki/Tytu%C5%82)

Tytuł to tytuł a nie jakieś bezsensowny bełkot.

stasio
26-03-2009, 19:41
kurna niech pokaże nam tą stronę zaraz pomożemy...

Kobieto walcz o MARKĘ! widziałaś żeby strona pepsi miała tytuł Napoje gazowane, picie , ochłoda, co wypić

nie miałaś marketingu nigdy?

Bazyl
26-03-2009, 19:47
Też pijam pepsi...:p

Czytujecie coś ciekawego w tym temacie?

stasio
26-03-2009, 19:55
hmm jesteśmy sobie przeznaczeni?

ursa81
27-03-2009, 10:00
Strona dotyczy mniej więcej "hodowli fci psów rasy owczarek długowłosy barabet rosyjski z prowincji Kudża i małego gończego australijskiego typu emanuel w odmianie ************************ i sól". Coś w tym stylu.

Nie dziwne więc, że kiedy dałam tytuł strony "hodowla owczarków i gończych", a koleżanka ""hodowli fci psów rasy owczarek długowłosy barabet rosyjski z prowincji Kudża i małego gończego australijskiego typu emanuel w odmianie ************************ i sól" to jej strona pojawia się w wyszukiwarce po wpisaniu "owczarek długowłosy barabet rosyjski z prowincji Kudża".

Strona dotyczy bardzo unikatowej rasy zwierząt, można powiedzieć, że to właśnie takie wspomniane "okulele", tyle, że tych okulele jest bardzo dużo odmian i nie sposób wpisać tego w tytule jako 3 słowa, a ludzie znający tę rasę i poszukujący hodowli będą szukać w google wpisując pełną nazwę bo wiedzą, że okulele jest bardzo dużo, a oni szukają konkretnego okulele.

haha temat wyszedł abstrakcyjnie ale myślę, że teraz w pełni naświetla problem

Nadal nie uzyskałam odpowiedzi na pytanie dlaczego tytuł witryny nie może być długi tzn. dlaczego nie mogę umieścić pełnej nazwy rasy okulele :P

Stwierdzam, że najprawdopodobniej takiego powodu nie ma pomijając wasze "marketingowe i psychologiczne przesłanki". Mylę się?

stasio
27-03-2009, 10:04
owczarek długowłosy barabet rosyjski z prowincji Kudża
kto wpisuje takie zapytanie do przeglądarki?

Michael_23
27-03-2009, 10:21
ursa napisała:

Nadal nie uzyskałam odpowiedzi na pytanie dlaczego tytuł witryny nie może być długi tzn. dlaczego nie mogę umieścić pełnej nazwy rasy okulele :P

Stwierdzam, że najprawdopodobniej takiego powodu nie ma pomijając wasze "marketingowe i psychologiczne przesłanki". Mylę się?

Od strony technicznej/technologicznej przeszkód nie ma: pisz w tytule ile chcesz
Ale Ty pytasz o skuteczność pozycjonowania. To nie my konstruujemy algorytmy wyszukiwarki Google, a tam te reguły (budowania strony) są dość jasno określone.

ursa81
27-03-2009, 12:46
owczarek długowłosy barabet rosyjski z prowincji Kudża
kto wpisuje takie zapytanie do przeglądarki?

Ten kto szuka tego właśnie owczarka, samych owczarków są powiedzmy setki odmian, długowłosych kilkadziesiąt, a rosyjskich z prowincji Kudża tylko jeden. Nie ma wyjścia jak tylko wpisać pełną nazwę.


Od strony technicznej/technologicznej przeszkód nie ma: pisz w tytule ile chcesz
Ale Ty pytasz o skuteczność pozycjonowania. To nie my konstruujemy algorytmy wyszukiwarki Google, a tam te reguły (budowania strony) są dość jasno określone.

dla osób, które będą kiedyś szukały podobnej informacji:
Dowiedziałam się, że tytuł witryny powinien być dłuższy jeśli dotyczy przedmiotu, tytułu utworu, wyrażenia, które stanowi spójną całość niemożliwą do skrócenia bez zmiany sensu. Jedynym skutkiem jest tylko ucinanie tytułu w wyszukiwarkach. Tytuł ma bardzo duży wpływ na skuteczność pozycjonowania (to już stwierdziłam sama).