PDA

Zobacz pełną wersję : Wycena komponentu



vego007
26-03-2009, 17:40
Witam wszystkich

Ostatnio otrzymałem propozycję napisania komponentu dla pewnej firmy. Komponent miałby być zintegrowany z VM i umożliwiać Tworzenie 'paczek' z określonych produktów z bazy VM dla określonych grup klientów. Po wybraniu danej grupy przez klienta na stronie frontowej, pojawia się lista zdefiniowanych wcześniej produktów (po stronie admina) z możliwością wyboru wszystkich lub wybranych i przeniesienie ich do koszyka VM. Komponent musi pozwalać na tworzenie paczek hurtem, tzn np poprzez 1 formularz musi być możliwość przydzielenia od 3 do 30 produktów. Dodatkowo import produktów z xml do bazy VM poprzez Crona oraz rozwinięcie VM poprzez dodanie dodatkowych pól w bazie (dodatkowe cechy produktu) wraz z ich obsługą w systemie. Oczywiście wszystko w oparciu o wytyczne.

I tu pojawia się mój problem. Wiem jak takie coś napisać ale nie mam pojęcia na ile takie coś można wycenić. Nie chciałbym potencjalnemu klientowi strzelić ceny z kosmosu ale nie chciałbym też robić za prawie darmo. Dlatego prosiłbym bardziej doświadczonych o wycenę takiego komponentu.

Za pomoc z góry dziękuję

hesar
27-03-2009, 08:43
pytanie brzmi na ile czasu okreslasz czas pracy nad tym projektem
tak na oko to wyceniam na min. 2000 zl w zaleznosci od stopnia komplikacji spowodowanych pozniej przez klienta no i ilosci zmian w kodzie vm

vego007
27-03-2009, 09:09
Też wyceniłem to na ok 2- 2,5 tys. Konstrukcja VM jest tak zawiła że nawet czas wykonania jest ciężko przewidzieć. :) Ja przewiduję ok 4 tygodni na wykonanie admina wraz ze wszystkimi modyfikacjami (chyba że jakoś inaczej to rozwiążę), strony frontowej oraz importu xml'a z crona. Dzięki hesar za pomoc