PDA

Zobacz pełną wersję : FacileForms znika po instalacji



alvi
26-03-2009, 20:40
Mam taki problem.

Instaluje sobie komponent FacileForms na moim Joomla 1.0.15, Przechodzę pierwszy krok, potem wchodze w Komponenty-> configuration i dochodzę do końca instalacji.

Potem mam okno, gdzie mogę sobie zobaczyc przykłady. Chciałem jeden z tych przykładów zamieścić na stronie spisałem sobie nazwę SimpleContactForm.

W topmenu zacząłem tworzyć nowy odnośnik do komponentu i tam pierwsze zdziwienie. Na liście nie ma FacileForms.

Potem wchodzę na Komponenty i tam na liście jest tylko Facile Forms Sample Menu a Facile Forms zniknęło. Na serwerze dalej jest. Oczywiście odinstalować się nie da bo w komponenta też nie ma informacji o tym, że komponent jest zainstalowany. Zainstalowac też się nie dało bo była informacja o katalogu na serwerze.

Wyrzuciłem komponent z serwera i spróbowałem jeszcze raz zainstalować ale skończyło się tym samym. Joomla postawiona jest na serwerze nazwa.pl - jeżeli to ma jakieś znaczenie. Ale chyba raczej nie bo mam drugi serwis na Joomli 1.0.11 i tam FacileForme działa bez zarzutu.

alvi
27-03-2009, 16:47
Aktualizacja

W komponentach zakładka FacileForms jest do momentu okienka instalacyjnego:

Instalacja - Krok 2
Program zosta� pomy�lnie zainstalowany. Nast�pny krok to utworzenie lub aktualizacja kolejnych tabel baz danych.

Instalacja automatycznie wykryje czy aktualizujezs z poprzedniej wersji i proponuje odpowiedni tryb. Jednak�e powinno sprawdzi� si�, czy to jest trafne dla tej konfiguracji.

Mo�na r�wnie� wybra� instalacj� dodatkowych pakiet�w. Zaleca si� instalacj� standardowych przyk�ad�w, gdy� s� istotnym �r�d�em informacji.

Wybierz odpowiadaj�ce opcje i klikn�c na Kontynuuj aby przej�� dalej:

Nie poprawiam bo potem kodowanie zmienię gżegżułką.

W każdym razie mogę wybrać Nowe lub aktualizacja 1.4, pozostałe z racji tego że nie ma tabel z innych wersji nie zadziałają. Pod spodem jeszcze można zaznaczyć żeby były przykłady i kompatybilność wsteczna.

Jak dam kontynuuj to w Komponentach znika mi zakładka FacileForms

Błagam pomóżcie - to jest mój ulubiony komponent do formularzy.

pozdrawiam

Przepraszam że pisze jeden po drugim ale jak edytowałem post i dopisałem tekst to potem mi nie chciało zapisać

alvi
27-03-2009, 17:04
Proszę niech to ktoś połączy. Jak próbuję edytować i daję zapisz to nawet kilkanaście minut mogę czekać aż się zapisze i nic.

A piszę bo mam kolejne informacje jakie wyniknęły przy moim grzebaniu.



Może to w czymś pomoże.

Chciałem zainstalować jakąś starszą wersję ale żadna nie chce chodzić. Kończy się na FACILEFORMS INCOMPATIBLE czy jakoś tak. Jako że komponent nie znikał (a przynajmniej tak mi się cały czas wydawało) to odinstalowywałem i brałem kolejną. Do wersji 1.4.4 żadna nie zadziałała ale też od wersji 1.4.1 nie dało się już odinstalować komponentu. Zamiast tego przy próbie odinstalowania pojawia się taki zapis

Odinstalowanie - błąd
DB function failed with error number 1146
Table 'wibracje_21.mos_components' doesn't exist SQL=delete from `mos_components` where `option` = 'com_facileforms' and ( (admin_menu_link like 'option=com_facileforms&act=run%') or (admin_menu_link='' and link='') )
SQL =

delete from `mos_components`
where `option` = 'com_facileforms'
and (
(admin_menu_link like 'option=com_facileforms&act=run%')
or
(admin_menu_link='' and link='')
)
Może to coś pomoże