PDA

Zobacz pełną wersję : Joomla! 1.5.9 + MyBB



Krzyku
27-03-2009, 03:21
Witam.

Chcąc postawić kolejny krok na swojej stronie, chciałem zainstalować forum.
Do tego wziąłem MyBB.

Wszystko według instrukcji.

Jednak po "udanej" instalacji, chciałem odwiedzić swoją witrzynę - by sprawdzić czy nic nie nabroiło.
Ale stało się...

W panelu kontrolnym, kiedy wchodzę w Rozszerzenia - Moduły / wyskakuje mi:

DB function failed with error number 1054
Unknown column 'u.name' in 'field list' SQL=SELECT m.*, u.name AS editor, g.name AS groupname, MIN(mm.menuid) AS pages FROM jos_modules AS m LEFT JOIN jos_users AS u ON u.id = m.checked_out LEFT JOIN jos_groups AS g ON g.id = m.access LEFT JOIN jos_modules_menu AS mm ON mm.moduleid = m.id WHERE m.client_id = 0 GROUP BY m.id ORDER BY m.position , m.ordering ASC LIMIT 0, 20

Na stronie natomiast, nie mam możliwości by wejść na jakąkolwiek podstronę (Błąd 404 - Article not found)

Do tego, że główna strona "działa" (po prostu się pokazuję) to nie ma na niej żadnych moich news'ów, tylko kolejne treści (błędy):

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/bigboss/domains/playstationmag.pl/public_html/components/com_content/models/frontpage.php on line 104

Warning: mysql_num_rows(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/bigboss/domains/playstationmag.pl/public_html/libraries/joomla/database/database/mysql.php on line 344

Oraz poinstalacyjna przemowa od MyBB:
Importing user groups...done
Creating Administrator account...done
Building Administrator permissions's...done
Building data cache's...done
Your copy of MyBB has successfully been installed and configured correctly.


Jest ktoś w stanie mi proszę pomóc?

zwiastun
27-03-2009, 03:30
wrzuć w google
DB function failed with error number 1054
i postudiuj

Krzyku
27-03-2009, 03:41
No to się chyba załatwiłem ... ^^''

zwiastun
27-03-2009, 03:46
Czemu?
Nie znam tego forum, z komunikatu wynika, że nie zostało poprawnie zainstalowane, brakuje w bazie danych jakich pól. Najprostsze, co możesz zrobić, to ręcznie "odinstalować" - usunąć odwołania w tabeli jos_components (ew. jos_modules) i jeśli zakładałeś jakieś menu).

Krzyku
27-03-2009, 03:56
Tzn najśmieszniejsze jest to, że nowo postawione forum działa bez zarzutów. To strona www padła (nie znajduje artykułów, ani modułów, ale komponenty owszem).




Ps: nieszczęsne forum - http://www.playstationmag.pl/forum/


Poprawka: Komponentów jednak też nie.

Jeżeli mogłoby się mnie naświetlić :) jos_components znajdę w ... ?

zwiastun
27-03-2009, 04:23
bazie danych

Krzyku
27-03-2009, 04:38
Hmmmm to może spytam tak:
Czy istnieje jakakolwiek metoda przywrócenia dawnych ustawień ? Np instalując joomla! od nowa i przekopiowania obecnej treści ?



Ewentualnie, jeśli mógłbyś Zwiastun, bądź kto inny kto się zna, nakierować mnie dokładniej na błąd. Przyznam, że dopiero się uczę.
Aż szkoda mi patrzeć jak kawał sporej roboty legnie w gruzach.

Krzyku
29-03-2009, 11:58
Dobrze :) Poradziłem sobie z problemem i po kilki naprawach założyłem forum fireboard. Jednak nie wiem, czy jest ono satysfakcjonujące w pełni.

Dlatego spytam, może ktoś będzie wiedział :)

Czy jest możliwość, żeby stworzyć forum (instalując go w joomli), które nie wyświetlałoby się między modułami mojej witryny, ale w ogóle na oddzielnej stronie?
MyBB dobrze działało, ale poprzestawiało mi "coś" w plikach i było stworzone kosztem strony www.

Any ideas please ? :)

Krzyku
29-03-2009, 17:09
Done ^^ JFusion + phpBB :) Pozdrawiam :)

xfm
29-03-2009, 21:18
Dziwne, bo jak integrowałem Joomle 1.5.9 z myBB to nie wynikły żadne problemy, ale co serwer to inna konfiguracja i inne problemy. Najlepszym sposobem na ominięcie "dodatkowej roboty" jest backup bazy danych, ale ja ide krok dalej i po za backupem robie kopie istniejacej witryny na oddzielnym koncie i tam testuje wszystkie nowe dodatki.