PDA

Zobacz pełną wersję : Re-instalacja Joomla! 1.5.9



Katluk
27-03-2009, 11:09
Witam !!

Mam pytanie:

Czy jest możliwość ponownego instalowania joomla na serwerze ? Otóż jest mnóstwo rzeczy, które zainstalowałem zupełnie niepotrzebnie, niektóre ręcznie, niektóre automatycznie... Ale chciałbym po prostu jeszcze raz zainstalować Joomla 1.5.9 i zakonfigurowac :)

Mógłby mi ktoś proszę wskazać drogę do prawidłowych działań?

idek
27-03-2009, 11:12
usuń wszystko co wgrałes na serwer, pozostawiając jedynie foldery, pliki, które są standardowo na koncie (o ile jakieś są, jeśli masz wątpliwości skontaktuj się z administratorem serwera)

a następnie wrzuć pliki instalatora i zacznij zabawę od nowa :)

aha, no i bazę danych tez usuń i załóz nową :)

Katluk
27-03-2009, 11:16
To znaczy, że muszę po prostu wywalić cały pakiet instalacyjny joomla (folder administrator, cashe, components, modules, itp.) ?
Następnie umieścić swieże i rozpocząć instalację od nowa?


A właśnie, mając serwer na hekko, wiecie może jako wejść poprzez adres url do swoich ustawień serwera?


Edit: To znaczy, czy muszę po prostu całą zawartość folderu mojej domeny na ftp wyrzucić, następnie umieścić całą joomla od początku i rozpocząć instalację?

idek
27-03-2009, 11:21
To znaczy, czy muszę po prostu całą zawartość folderu mojej domeny na ftp wyrzucić, następnie umieścić całą joomla od początku i rozpocząć instalację?

dokładnie :)
ale równie dobrze, możesz sobie zainstlowac wsio w nowym katalogu :)

Katluk
27-03-2009, 11:23
oooo bardzo, bardzo nie głupie ;) spróbuję zrobić wszystko w nowym katalagu (trzymam za siebie naprawdę bardzo mocno kciuki O.o ).


Dziękuję za wstępną pomoc :D (znając siebie, pewnie tu wrócę :P )

ppilus
27-03-2009, 11:59
A właśnie, mając serwer na hekko, wiecie może jako wejść poprzez adres url do swoich ustawień serwera?
http://www.twojadomena.pl:2222

Nie wiesz gdzie szukać pomocy dot. hostingu z którego korzystasz ? http://pomoc.hekko.pl/index.php?

Jeżeli będziesz korzystał z tej samej bazy to też usuń jej zawartość. W przeciwnym razie instalator stare tabele przemianuje na bak_.

Katluk
27-03-2009, 12:09
Okay a więc...

Mój katalog domains wygląda tak:
<stara domena.pl> - zmienilem jej nazwe na wszelki wypadek
<nowa domena.pl>

w nowej domenie wkleilem caly "Joomla_1.5.9-Stable-Full_Package"

Jednak strony mi nie odnajduje. Postaralem sie takze wkleic z poprzedniej domeny katalogi public_ftp, logs, .htpasswd itp. - wszystko procz public_html)

wpisuje www.nowadomena.pl i wyskakuje mi:

The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.

www.nowadomena.pl/installation/index.php - też nie dziala


Gdzie popelniam bląd ?



Edit: teraz odczytalem powyższe - dzięki, ale już zajrzalem. Owszem, chcialem z tej samej bazy danych skorzystac, ale boje sie, ze skasuje za dużo :D

ppilus
27-03-2009, 12:20
To backup przed całą operacją i jazda.

Katluk
27-03-2009, 12:57
A więc:

zrobilem kopię zawartości mojej domeny (wszystkich folderów dotyczących joomla) i wykasowalem cala zawartosc. Wsadzilem wszystkie nowe foldery i kiedy wpisuje www.domena.pl otrzymuję:

The requested URL /cgi-bin/php-fcgi/index.php was not found on this server.

Kiedy przeklejam katalog cgi-bin z poprzedniej zawartosci do nowej, to występuje mi:

The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.

W takim razie co robię źle? mój katalog domeny ma katalogi:
Stats
Logs
Public_html
Public_ftp
.htpasswd

Oczywiście nowe pliki wgrywalem do Public_html (wszystkie te katalogi administrator, cache, components...)

zwiastun
27-03-2009, 12:59
Ja, zanim zacznę robić głupoty, szukam w goglach definicji słowa głupota!
Prawdopodobnie robisz źle, że się tym w ogóle zajmujesz.

Katluk
27-03-2009, 13:02
:( No może i źle... ale w każdym bądź razie, jest jakieś wyjście z sytuacji ?

ppilus
27-03-2009, 13:05
Rozumiem, że to co było w bazie jest bezpieczne ?

zwiastun
27-03-2009, 13:05
Tak, zdobyć podstawowe wykształcenie! Zacząć od znalezienia w goglach porady na temat: jak nie zostać lamerem!
Panowie! Bez tzw. jaj! Albo ktoś ma jakiekolwiek pojęcie, o tym co robi, albo niech się douczy, albo niech sobie da spokój. Za chwilę przyjdą dody na forum i będą pytać jak sobie włosy farbować, a my im będziemy grzecznie odpowiadać, że są blondynkami tylko nie wypada nam tego głośno powiedzieć.

Katluk
27-03-2009, 13:07
Jak zawsze trudno jest o pomoc sie doprosić... Przynajmniej w grzeczny sposób.

Są bezpieczne ppilus.

zwiastun
27-03-2009, 13:21
O jaką pomoc, Mości Panie! Jeśli nie umiesz się posługiwać siekierą, to nie bierz siekiery do łapy albo pytaj znajomego stolarza lub cieśli, albo kup sobie książkę.
20 lat temu, kiedy jeszcze były duże dyskietki w kartonowych ochronach, taki jeden misiu rozerwał opakowania i powciskał po kolei do stacji dysków, bo przeczytał, że trzeba zdjąć opakowanie.
Ale on przynajmniej przeczytał, że trzeba zdjąć opakowanie!

Katluk
27-03-2009, 13:22
No nie mam ogromnego zaplecza doświadczenia z joomla. Każdy się kiedyś uczy... Ale czy rzeczywiście w naszym narodzie należy przebyć wpierw przez strumienie "obelg" i ocen, a potem ktoś milosiernie przyjdzie z pomocą ? Czy nawet w ogóle?

ppilus
27-03-2009, 13:25
Do nauki to jest Xampp a nie "na żywioł" i co bedzie.

zwiastun
27-03-2009, 13:27
Ale to nie o Joomla chodzi!