PDA

Zobacz pełną wersję : Filmy w Joomla 1.5.8



Jacyna
27-03-2009, 12:04
Witam

Mam takie zapytanie dotyczące wstawiania filmów na stronę stworzoną w Joomla 1.5.8. A mianowicie:
Chce zamieścić artykuł na stronie a pod nim chce wstawić kilka filmów, tak by można było je oglądać odrazu ze strony a nie łączyć się z youtube czy wrzutą. Chciałby by to tak wyglądało:

tekst tekst tekst tekst tekst tekst tekst tekst tekst
tekst tekst tekst tekst tekst tekst tekst tekst tekst

filmik


tekst tekst tekst tekst tekst tekst tekst tekst tekst
tekst tekst tekst tekst tekst tekst tekst tekst tekst

filmik


tekst tekst tekst tekst tekst tekst tekst tekst tekst
tekst tekst tekst tekst tekst tekst tekst tekst tekst

O takie coś mi chodzi. Filmik może być sztywno ustawiony między tekstem, lub może tak być że po naciśnięciu na film pokazuje nam się w nowym okienku (efekt taki jak w Phocagallery).

Proszę o pomoc jaki komponent mam zainstalować lub jak to zrobić by to tak wyglądało i działało jak ja chce.

Z góry dziękuję i pozdrawiam Jacek

preart
27-03-2009, 12:18
Polecam dodatek RokBox (http://rocketwerx.com/products/rokbox/demo) firmy RocketTheme - darmowy.

Pod artykułem wrzucasz grafikę (np. zrzut filmu z serwisu video), odpowiednio ją kodujesz - bardzo dokładną instrukcję znajdziesz na stronie - i po kliknięciu film otwierany jest w ładnym, nowym okienku. - dotyczy to filmów z youtube i metacafe - czy dla innych diała - nie wiem - nie testowałam.

Jeśli natomiast film nie pochodzi z serwisu video (jest na Twoim serwerze) do dodania go do artykułu użyj edytora JCE. W tym wypadku należy pamiętać, że za każdym razem jak film jest otwierany, Twój transfer maleje. Więc moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem jest umieszczanie filmów w jakimś serwisie video (jeśli ma być dostępny tylko dla Twojej strony - nie dla użytkowników danego serwisu video - można to ustawić w przynajmniej kilku z nich).

idek
27-03-2009, 13:07
radzę zaktualizowac wersje do 1.5.9 tak przy okazji jak bedziesz grzebał z filmikami ;)

zwiastun
27-03-2009, 13:16
sie już nie męczy, nie aktualizuje, bo za chwilę zaś będzie musiał

Gnievko
01-08-2009, 12:37
Polecam AllVideos Reloaded wstawia w artykuł dowolne multimedia