PDA

Zobacz pełną wersję : Nie mogę zainstalować com_exposebeta2.2-pl



Jacyna
27-03-2009, 14:09
Witam

Nie mogę zainstalować com_exposebeta2.2-pl. Wyskakuje ciągle taki błąd


JInstaller::install: Istnieje już katalog '/srv/home/oes74343/public_html/administrator/components/com_expose/' - Proszę, sprawdź czy przypadkiem:
• rozszerzenie nie jest już zainstalowane,
• nazwa pliku XML jest poprawna,
• nie ma wyszczególnionych plików XML wewnątrz pliku rozszerzenie.xml,
• wszystkie pliki (z wyjątkiem XML) są poprawnie wyszczególnione w pliku rozszerzenie.xml oraz czy nie ma powtórzonych wpisów,
• czy nie ma pozostał pusty bądź częściowo pusty folder po poprzedniej instalacji
Komponent Zainstaluj: Nie udało się skopiować pliku instalacyjnego PHP.Rzecz w tym że mam zainstalowaną Joomla 1.5.8 i co ważne żadnych komponentów itp, do multimediów nie wgrywałem jeszcze.

Komponent ściągnąłem ze strony i powinien działać, a tu lipa :(

Czytałem na forum o błędach, ale nie znalazłem konkretu na mój błąd.

Proszę o pomoc! Linki do artykułów opisujących rozwiązanie problemu itp.

Z góry dziękuję

hesar
27-03-2009, 14:19
rozumiesz komunikat o bledzie??
napisane jest ewidentnie ze katalog istnieje wiec wejdz na ftp i go po prostu usun
po czym sporbuj ponownie zainstalowac component

edit:
Forum Joomla! > Joomla! 1.0.x > Administracja składnikami
piszesz o 1.5 w forum o 1.0 :/

zwiastun
27-03-2009, 14:21
Piszesz w dziale Joomla 1.0 - z komunikatu wynika, że instalujesz w 1.5.
Skąd wiesz, ze komponent "powinien działać"? To jest wersja dla J! 1.5.x? Jeśli nie - włączyłeś tryb zgodności wstecznej?

Jacyna
27-03-2009, 14:23
Gdy by on tam był to bym usuną, rzecz w tym że go tam nie ma ani w żadnym innym folderze component. Właśnie dlatego napisałem. Przeszukałem wszystko na swoim serwerze i nie ma.

hesar
27-03-2009, 14:26
rozumiem ze masz moziwosc instalowania komponentow i nie masz problemow z uprawnieniami do folderow?

Jacyna
27-03-2009, 14:28
Bo pobierałem z działu dla 1.5.X. a dla 1.0.X była inna zakładka do pobrać. A tryb zgodności mam włączony.