PDA

Zobacz pełną wersję : błąd przy dodawaniu zdjęć: Error:'this.fields.url'



eMWu
27-03-2009, 23:27
Witam, od jakiegos czasu mam problem z dodawaniem zdjęć do artykułów, wcześniej ten problem nie występował ... pojawia mi się błąd:
Line:94
Char:3
Code:0
Error:'this.fields.url' jest pusty lub nie jest obiektem
URL:http://mojadres.com/administrator/index.php?option=com_media&view=images&tmpl=component&e_name=text (http://mojadres.com/administrator/index.php?option=com_media&view=images&tmpl=component&e_name=text)

otwiera się okno z grafikami, do samego image/stories mogę uploadować zdjęcia ... ale wstawić do artykułu juz nie (przycisk "wstaw" nie reaguje), jak chcę wrzucić zdjęcia do innego folderu to już nawet upload nie działa ...

czy ktoś może się z tym spotkał albo wie jaka może być tego przyczyna ?

będę wdzięczna specjalistom za pomoc ...

malkowitch
08-04-2009, 18:45
Spotkać się nie spotkałem ale spróbuj na lokalu postawić mirror strony.
Tzn.
Postawić nową instalkę. Zastąpić utworzoną bazę kopią bazy z serwera
i ewentualnie poinstalować komponenty.

Zdaje mi się, że coś instalować musiałeś lub zastępować jakieś pliki.
Ten błąd to chyba próba pobrania obiektu który nie został pobrany z bazy.
Nie zdziwił bym się gdyby była to wina niedogranych plików.

Na zaś spróbował bym na twoim miejscu zastąpić na serwerze cały katalog
/administrator/components/com_media poprawną kopią z tej samej wersji joomla

eMWu
09-04-2009, 12:03
próbowałam tych sposobów ... zastępowałam katalog com_media ... robiłam update joomli do 1.5.10 ... instalowałam nową wersję na serwerze raz jeszcze ... i na innym serwerze, żeby wykluczyć błędy serwera też ... sprawdzałam na innych komputerach i przeglądarkach ... i nie pomaga nic ...
jestem w totalnej kropce bo nie wiem o co może chodzić ...
wstawiać foty mogę z dowolnego katalogu, ale upload działa tylko w głównym, po wrzuceniu pierwszego zdjęcia jednak zanika pole "ścieżki" i znów upload jest niemożliwy ...
jakieś pomysły ?

malkowitch
09-04-2009, 12:07
Nie wiem co masz na myśli pisząc 1.5.10 jako nową wersję to to już podchodzi raczej pod starocie.

Na 1.5.9 też tak masz?

eMWu
09-04-2009, 12:15
"instalowałam nową wersję na serwerze raz jeszcze" ... w sensie czystą wersję, w której nic nie było zmieniane ...
template który instalowałam był zrobiony na 1.5.8 ... 1.5.9 mnie ominęło ... update zrobiłam od razu z 1.5.8 do 1.5.10 ...

malkowitch
09-04-2009, 12:21
Co ty pleciesz za przeproszeniem.
Z 1.5.8 na 1.5.1?

Jeśli instalujesz to pobierz 1.5.8 a najlepiej 1.5.9

Jak instalujesz to podaj Joomla konto ftp dla własnego dobra też.
oczywiście konto FTP powinno być oddzielne dla Joomla. I na dobrą sprawę, na wszelki wypadek instalka także powinna być wrzucana przez to konto.

Nie masz tam możę safe_mode ON ?

eMWu
09-04-2009, 12:33
malkowitch - akurat w przypadku wersji Joomla "0" nie oznacza "nic" ... najnowszą wersja jest 1.5.10 ... nie 1.5.1 ...
http://joomlacode.org/gf/project/joomla/frs/?action=FrsReleaseView&release_id=9911
konto ftp zawsze podawałam ...
gdzie mogę safe-mode sprawdzić ?

malkowitch
09-04-2009, 12:45
Coś mi się ubzdurało z tym 1.5.1

W panelu administracyjnym Menu pomoc/ informacje o systemie/Informacje o php tam gdzieś będzie safe_mode

eMWu
09-04-2009, 12:55
safe_mode Off Off
safe_mode_exec_dir no value no value
safe_mode_gid Off Off
safe_mode_include_dir no value no value