PDA

Zobacz pełną wersję : zmieniający się nagłówek



hess
28-03-2009, 00:26
Witam,
Czy jest możliwe by nagłówek strony zmieniał się w zależności od wybranej pozycji menu?
W Joomla! jestem raczkujący, a oglądając wiele stron opartych na Joomla! zauważyłem, że nagłówki stron są stałe. Jeśli tak zbudowana jest Joomla! to czy istnieje jakiś moduł umożliwiający zmianę grafiki w nagłówku strony?
A może macie jakiś sposób na to?
Pozdrawiam

stasio
28-03-2009, 00:28
powiało grozą......... zaraz przyjdzie taki pan i pokaze strzałeczką gdzie czytać

hess
28-03-2009, 01:56
Wydaje mi się, że umieściłem temat we właściwym dziale, nie znalazłem również tematów związanych z moim pytaniem.
Skoro są strony w Joomla! na których użytkownik może zmienić kolorystykę, albo cały układ strony za pomocą listy wyboru, to może jest możliwe by przypisać zmiany css'ów jako reakcję na używanie menu?

zwiastun
28-03-2009, 02:19
@staś delikatnie przestrzega Cię przede mną. Jeszcze niewiele, jak się można domyślać, wiesz o Joomla!, a pytasz, czy możliwe jest zastosowanie jakiego bajerka. Co więcej, wiesz właśnie tak mało o Joomla!, że powątpiewasz, czy w ogóle takie rozwiązanie jest dostępne.
Czemu zadajesz takie pytanie? Oczywiście, bo nie wiesz!
A skoro nie wiesz, to przecież po to jest forum, żeby pytać.
Czy zadałbyś nam to pytanie, gdybyś musiał zapłacić za odpowiedź? Czy raczej pomyślałbyś sobie: może najpierw poczytam, poznam, dowiem się więcej?
Przy drugim, trzecim, piątym tego typu pytaniu ktoś się zirytuje (najczęściej ja i przy pierwszym) i da Ci ostro po nosie - będziesz mieć potem śmialość zapytać w poważnej sprawie?
Masz zapowiedziane strzałeczki:
|
|
V

hess
28-03-2009, 03:01
zdaję sobie sprawę z tego, że niektóre pytania początkujących mogą irytować osoby biegle posługujące się Joomla! jednak zakładam, że skoro sam udzielam odpowiedzi na forach, gdzie mogę komuś pomóc wiedzą, to również mogę zadawać pytania, po tym jak na Waszym forum nie odnalazłem odpowiedzi.
Dziękuję za linki, jednak podane tam strony odwiedzam od kilku dni, powoli poznając właściwości i możliwości Joomla.
Nie uparłem się na zastosowanie Joomla! do budowy strony, dlatego chcę tylko wiedzieć czy jest to możliwe do wykonania i jeśli tak, to czy sporo wiedzy na temat Joomla będzie mi potrzebne. Jeśli napiszesz mi, że to niewykonalne, albo dość trudne, wtedy zapewne odpuszczę sobie system CMS, a Joomla! poznam bliżej przy innej okazji.
Tej odpowiedzi proszę nie traktować jako szczeniackiej próby sprzeczania się z adminem ;) jednak chciałbym zaznaczyć że nie jestem ignorantem, który gdy zrodzi mu się pytanie w głowie - zarzuca fora pytaniami, zamiast próbować odnaleźć odpowiedzi samemu.
Pozdrawiam

zwiastun
28-03-2009, 04:17
Ja tam nic nie zakładam, ale warto wiedzieć, że trochę rzeczy niemożliwych już było, a potem pojawili się tacy, co nie wiedzieli że to niemożliwe. Więc może lepiej...
a ad rem: nie znam rzeczy które możliwe są na jakiejkolwiek witrynie, a niemożliwe w Joomla!.
Kilka miesięcy temu pracowałem nad witryną opartą na Joomla! z ludźmi, którzy nigdy niczego w Joomla! nie robili, a mimo to potrafili dokonywać takich zmian, o dokonywaniu których ja to sobie mogę pomarzyć.
To odpowiedź na pytanie, ile czasu....