PDA

Zobacz pełną wersję : dzielenie przez zero



jeremiasz
14-06-2006, 13:44
witam wszystkich,

mam problem z pony gallery. wszystko bylo ok do momentu zmiany ustawien wygladu w ustawieniach pony. zmienilem jedynie takie ustawienia jak: top lista, ostatnio dodane, najczesciej ogladane itp. po tej operacji uzytwkonicy wchodzac do wybranej kategorii dostaja informacje:

--cut--
Warning: Division by zero in /www/docs/cbima/components/com_ponygallery/ponygallery.php on line 358
--cut--

podmienilem ponygallery.php z oryginalnym (z paczki pony) ale bez zmian.

adres pod ktorym to dziala:
http://www.c-bima.com.pl/index.php?option=com_ponygallery&Itemid=41&func=viewcategory&catid=1

dziekuje z gory za pomoc,
pozdrawiam

dziq616
04-07-2006, 11:06
Mialem podobny problem, ale jakos sobie z nim poradzialem tyle ze teraz wchodzac w ustawienia tego kompotentu w polach ktore mozna wpisywac wartosci danych atrybutow pojawia mi sie:
<? echo $jakas_wartosc . ' Nawet po wymazaniu tego i wpisaniu poprawnej liczby po zapisaniu wchodzac w ponownie w ustawienia znowu widac to samo <? echo ....

Dokladnie widac to na zalaczonych obrazkach

Rybik
04-07-2006, 18:30
serwer nie przyjmuje short_open_tags
w calym skrypcie zmienic '<? ' (nawias pytajnik spacja) na '<?php ' (nawias pytajnik php spacja)

dziq616
05-07-2006, 10:35
...w calym skrypcie zmienic '<? ' (nawias pytajnik spacja) na '<?php ' (nawias pytajnik php spacja)

Czy moglbys mi przyblizyc gdzie konkretnie to zmienic bo dobrze sie w tym nieorientuje.
Czy chodzi o plik: .../components/com_ponygallery/ponygallery.php ?

jeremiasz
05-07-2006, 12:37
short open tags zmienisz w pliku php.ini twojego serwera. jezeli nie ty nim administrujesz to pewnie ciezko bedzie cos zalatwic.

ale wracajac do mojej sprawy.

pojawia mi sie komunikat:
Warning: Division by zero in /www/docs/cbima/components/com_ponygallery/ponygallery.php on line 358.

w lini 358 w/w pliku jest:
$gesamtseiten=floor( $count / $ag_perpage );

cos ponygalerry zle liczy?!
co z tym moge zrobic?