PDA

Zobacz pełną wersję : CB 1.2 - pytanie podstawowe



n3w.mod3l
28-03-2009, 16:08
Witam serdecznie

Małe pytanko - z góry proszę o wyrozumiałość :)

Zainstalowałem CB 1.2 + spolszczenie. Wszystko pięknie ale... gdzie jest tak właściwie forum?? :) Widzę opcje logowania, zarządzania użytkownikami, itp. - pewnie czegoś nie rozumiem ale spodziewałem się panelu jak w phpBB (tworzenie kategorii, itp.).

Wskaże mi ktoś błąd w podejście/myśleniu??

Pozdrawiam

P.S. Pytanie tak podstawowe, że nie znalazłem samemu na nie odpowiedzi :)

zwiastun
28-03-2009, 16:12
Wskaże mi ktoś błąd w podejście/myśleniu??

P.S. Pytanie tak podstawowe, że nie znalazłem samemu na nie odpowiedzi :)
No tak, podstawowe...
Jeśli chcesz forum to instaluj forum. I nie dziw się, że gdy prosisz kilo soli to nie dostajesz kilograma cukru. Taki błąd w podejściu/myśleniu może sygnalizować spore problemy psychologiczne.

seba.adm
28-03-2009, 17:12
gdzie jest tak właściwie forum?? :) Widzę opcje logowania, zarządzania użytkownikami, itp. - pewnie czegoś nie rozumiem ale spodziewałem się panelu jak w phpBB (tworzenie kategorii, itp.).



Komponent Community Builder - odpowiada za zarządzanie użytkownikami w Serwisie. Jeżeli chodzi o Forum, możesz skorzystać np z komponentów :
FireBoard Forum - do pobrania ]>>Tutaj<< (http://www.joomlapl.com/component/option,com_remository/Itemid,32/func,fileinfo/id,241/>>Tutaj<< (http://www.joomlapl.com/component/option,com_remository/Itemid,32/func,fileinfo/id,304/)

Pozdrawiam :)

n3w.mod3l
29-03-2009, 12:08
seba.adm -> wielkie dzięki za pomoc. Instalując któryś z podanych przez Ciebie komponentów muszę zostawić CB 1.2??
zwiastun -> z całym szacunkiem ale co mają "problemy psychologiczne" do zwykłego pytania wynikającego z niewiedzy??

seba.adm
29-03-2009, 12:35
Instalując któryś z podanych przez Ciebie komponentów muszę zostawić CB 1.2??


Witam

Tak, zostaw ten komponent gdyż przyda się np do ustawienia niektórych parametrów Forum w opcjach Konfiguracji (Integracja -> Emblematy -> Użyj emblematów z Community Builder (Jeśli używasz Clexus PM albo Community Builder możesz zdecydować, z której galerii będą stosowane emblematy (awatary) w forum.))

Pozdrawiam :)