PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z instalacją-błąd bazy danych



Miszkos
28-03-2009, 17:55
Witam
Mam problem z instalacją Joomka 1.0.15. Po wpisaniu danych bazy danych wyskakuje taki błąd- Wystąpił błąd bazy danych: Access denied for user 'rajd'@'%' to database 'rajd' SQL=CREATE DATABASE `rajd`

pisałem w tej sprawie do administratora mojego serwera-kazał usunąć z instalacji polecenie tworzenia nowej bazy danych ponieważ istnieje już ona. Jak to zrobić?

Oto mejl jaki od niego dostałem:
Proszę usunąć ze skryptu instalacyjnego polecenie "CREATE DATABASE". Posiada Pan
uprawnienia do bazy danych "rajd" (która jest już założona) również do tworzenia
nowych tabel w tej bazie, natomiast nie posiada Pan uprawnień do tworzenia całych
nowych baz danych.

pomocy!!

ppilus
28-03-2009, 19:12
Po co instalujesz 1.0.15 skoro masz jeszcze cieplutką 1.5.10. Jak chcesz się uczyć na rób to na aktualnym wydaniu.

Miszkos
28-03-2009, 19:56
bo ten system miałem ściągnięty. Z resztą to nieistotne, no chyba, że w nowym wydaniu nie bedzie tego problemu....

ppilus
28-03-2009, 20:56
Nie wiem co to za hosting, dlatego nie powiem czy tego nie będzie.
Z pewnością nie będzie innych jakie dotyczyły v. 1.0.x. Z resztą do starego wydania będzie ci co raz trudniej znaleźć pomoc na forum. Niewiele osób będzie pamiętało o co chodziło przy danym zagadnieniu, pewnie jeszcze mniej będzie miało ochotę instalować by ci odpowiedzieć i po trzecie dodatki .... dla 1.0.x już nowych nie będzie :)

Miszkos
28-03-2009, 21:33
Jest to serwer uniwersytecki amu.edu.pl
Dziwne jest to, że nigdy podczas instalacji tego systemu nie miałem takiego problemu na żadnym serwerze.....

Miszkos
30-03-2009, 13:45
teraz próbuje zainstalować najnowszą wersję Joomli i dalej jest to samo....

pomocy!