PDA

Zobacz pełną wersję : Proszę o pomoc RSGallery



nosllerg
28-03-2009, 23:28
Witam serdecznie jestem początkujący mam takie małe pytanie zainstalowałem RSGallery i mam pewnien probelm po wczytaniu zdjec ( wczytały sie wszystkie cacy) zdjecia mozna przeglada głosować dodawać komentarze, zrobić slideshow ale jest pewein problem. Zdjecia chodza jak jest slideshow, mozna pregladać pojedyńcze zdjecia ale problem pojawia sie gdy - chce przejsc na drugą strone ze zdjeciami lub gdy w normalny sposób przegladam zdjecia i wsicnę następna strona lub poprzednia pokazuje mi taki komunikat - The request /galeria/category/2/asInline.html was not found on this server. 0 nie mam takiegi katalogu jak galeria/category ............ dlaczego odwołuje mi sie do czegoś czego nie mam nie mam pojęcia gdzie to zmienic prosze o pomoc jak to zminić aby mi ten bła dnie pojawiał sie wiecej z góry dzieki za pomoc i sorki za haos :D

Moze to cos wam pmoze w pomocy dla mnie
własciwosci odnosnika - test/2-widoki/detail/2-kopia-p1010154.html?tmpl=component - nie wiem dlaczego sie do tego odnosi i nie wiem skad to sie wzielo nie mam katalogu test nie mam zadnego p1010154.html
adres obrazka jest taki - images/phocagallery/widoki/thumbs/phoca_thumb_m_kopia%20p1010154.jpg - to jest akurat poca gallery ale problem jest taki sam prosze o pomoc !!!!!!!!!! 2 galerie i ten sam problem

nosllerg
07-04-2009, 15:59
Proszę o pomoc !!!!!!!! instalowałem juz u siebie 3galerie poca gallery, rs gallery, teraz joomgalery i za kazdym razem mam ten sam problem mianowicie wyświetla mi miniaturki ale nie chce wyslwietlic dużych zdjec dostaje komunikat np joom galery : The request /galeria-.html was not found on this server. o co chodzi na trzech rożnych galeriach ten sam blad odwoluje mi sie do czegoś czego nie mam (galeria-.html)co mam zrobić bardzo proszę o pomoc jestem początkujący wiec wybaczcie ale jest to naprawdę ważne dla mnie.
file:///C:/Users/Norbert/AppData/Local/Temp/moz-screenshot.jpgfile:///C:/Users/Norbert/AppData/Local/Temp/moz-screenshot-1.jpgtu jest lin o co mi chodzi jest zrobiona fotgka
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d2e1c8c938af943d.html





Witam serdecznie jestem początkujący mam takie małe pytanie zainstalowałem RSGallery i mam pewnien probelm po wczytaniu zdjec ( wczytały sie wszystkie cacy) zdjecia mozna przeglada głosować dodawać komentarze, zrobić slideshow ale jest pewein problem. Zdjecia chodza jak jest slideshow, mozna pregladać pojedyńcze zdjecia ale problem pojawia sie gdy - chce przejsc na drugą strone ze zdjeciami lub gdy w normalny sposób przegladam zdjecia i wsicnę następna strona lub poprzednia pokazuje mi taki komunikat - The request /galeria/category/2/asInline.html was not found on this server. 0 nie mam takiegi katalogu jak galeria/category ............ dlaczego odwołuje mi sie do czegoś czego nie mam nie mam pojęcia gdzie to zmienic prosze o pomoc jak to zminić aby mi ten bła dnie pojawiał sie wiecej z góry dzieki za pomoc i sorki za haos :D

Moze to cos wam pmoze w pomocy dla mnie
własciwosci odnosnika - test/2-widoki/detail/2-kopia-p1010154.html?tmpl=component - nie wiem dlaczego sie do tego odnosi i nie wiem skad to sie wzielo nie mam katalogu test nie mam zadnego p1010154.html
adres obrazka jest taki - images/phocagallery/widoki/thumbs/phoca_thumb_m_kopia%20p1010154.jpg - to jest akurat poca gallery ale problem jest taki sam prosze o pomoc !!!!!!!!!! 2 galerie i ten sam problem

nosllerg
08-04-2009, 14:05
pisze sobie sam ale co tam a wiec tak znalazłem rozwiązanie tego problemu a więc tak chodzi o to żeby wyłączyć proste adresy, i problem znika, ale pojawia się następny mianowicie po zainstalowaniu sh404sef i ustawieniu go basci configuration na enable i wklejeniu w Character replacements list tego co potrzebuje czyli polskich liter i wlaczeniu w Advanced with .htaccess (mod_rewrite). nie wyswietla mi sie strona niestety bład 404 nie wiem o co chdzi probowalem juz zmieniac plik htaccess na htaccess.txt i bez txt i nadal jest to samo jak wylacze sh404 wszystko jest git dopiero po włączeniu pojawia sie problem, nie wiem czy trzeba cos zmienic w htaccess ?? prosze o pomoc nie moglem nigdzie znalezc na to odpowiedzi pozdrawiam

kondorek
08-04-2009, 15:49
nazwy pliku .htaccess nie zmieniaj.
Zobacz tylko czy w tym pliku odkomentowałeś SEF Section dla tzw 3rd Party

Szukaj lini. odkomentuj wszystko w tym bloku , zakomentuj standardowy blok sef dla Joomli
########## Begin - 3rd Party SEF Section
############# Use this section if you are using a 3rd party (Non Joomla! core) SEF extension - e.g. OpenSEF, 404_SEF,

Sposób konfiguracji na bank masz w pliku readme.txt czy podobnym w komponencie sh404, tylko trzeba to czytać

papugam
08-04-2009, 17:16
Witam ja miałem taki problem jak włączyłem w ustawieniach głównych witryny te znaczniki od pozycjonowania wszystkie na tak. I wtedy przestało chodzić czytaj więcej i wogóle linki wariowały. Spróbuj bo może tutaj masz problem. Jeśli nie to postaw joomle na tym serwerze w katalogu wgraj rs gallery i nic nie zmieniaj jak będzie chodzić to znaczy ze coś sknocileś w poprzedniej wersji.
pozdrawia
Michał

nosllerg
08-04-2009, 22:21
kondorek nie mam takich wpisow w htaccess niestey ja dopiero ucze sie moze nie wiem gdzie tego szukac ale naprawde w w htaccess nie mam takiego wpisu jak mozesz mi pomo jak go znalezc to prosze o odpowiedz to jest moj plik htaccess
##
# @version $Id: htaccess.txt 10492 2008-07-02 06:38:28Z ircmaxell $
# @package Joomla
# @copyright Copyright (C) 2005 - 2008 Open Source Matters. All rights reserved.
# @license http://www.gnu.org/copyleft/gpl.html GNU/GPL
# Joomla! is Free Software
##


################################################## ###
# READ THIS COMPLETELY IF YOU CHOOSE TO USE THIS FILE
#
# The line just below this section: 'Options +FollowSymLinks' may cause problems
# with some server configurations. It is required for use of mod_rewrite, but may already
# be set by your server administrator in a way that dissallows changing it in
# your .htaccess file. If using it causes your server to error out, comment it out (add # to
# beginning of line), reload your site in your browser and test your sef url's. If they work,
# it has been set by your server administrator and you do not need it set here.
#
################################################## ###

## Can be commented out if causes errors, see notes above.
Options +FollowSymLinks

#
# mod_rewrite in use

RewriteEngine On

########## Begin - Rewrite rules to block out some common exploits
## If you experience problems on your site block out the operations listed below
## This attempts to block the most common type of exploit `attempts` to Joomla!
#
# Block out any script trying to set a mosConfig value through the URL
RewriteCond %{QUERY_STRING} mosConfig_[a-zA-Z_]{1,21}(=|\%3D) [OR]
# Block out any script trying to base64_encode crap to send via URL
RewriteCond %{QUERY_STRING} base64_encode.*\(.*\) [OR]
# Block out any script that includes a ********** tag in URL
RewriteCond %{QUERY_STRING} (\<|%3C).*script.*(\>|%3E) [NC,OR]
# Block out any script trying to set a PHP GLOBALS variable via URL
RewriteCond %{QUERY_STRING} GLOBALS(=|\[|\%[0-9A-Z]{0,2}) [OR]
# Block out any script trying to modify a _REQUEST variable via URL
RewriteCond %{QUERY_STRING} _REQUEST(=|\[|\%[0-9A-Z]{0,2})
# Send all blocked request to homepage with 403 Forbidden error!
RewriteRule ^(.*)$ index.php [F,L]
#
########## End - Rewrite rules to block out some common exploits

# Uncomment following line if your webserver's URL
# is not directly related to physical file paths.
# Update Your Joomla! Directory (just / for root)

# RewriteBase /


########## Begin - Joomla! core SEF Section
#
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteCond %{REQUEST_URI} !^/index.php
RewriteCond %{REQUEST_URI} (/|\.php|\.html|\.htm|\.feed|\.pdf|\.raw|/[^.]*)$ [NC]
RewriteRule (.*) index.php
RewriteRule .* - [E=HTTP_AUTHORIZATION:%{HTTP:Authorization},L]
#
########## End - Joomla! core SEF Section


pozdrawiam yhx

nosllerg
10-04-2009, 12:29
bardzo proszę o pomoc moze ktos wie gdzie jest blad i co zrobic aby po włączeniu sh404sef strona działała poprawnie

nosllerg
19-04-2009, 12:09
Czy znajdzie sie ktoś kto mi pomoże Pliz nie daje rady z tym sh404sef :(