PDA

Zobacz pełną wersję : Kilka pytań - początkujący



pysio
29-03-2009, 11:38
Witam

Znów bym musiał tworzyc kilka wątków w kilku kategoriach a sądze ze pytania są na tyle proste ze znajdzie sie dobry czlowiek ktory odpowie w jednym temacie.
A więc tak:
1) Który plik szablonu nalezy zedytowac by zmienić 'underline' tzn by linki nie byly podkreslane na stronie, a np podswietlane, lub po prostu by nie bylo podkreslen - domyslnie w szablonie są podreslenia, sadze ze gdyby wylaczyc podkreslenie to o wiele czytelniejsze byloby np menu po prawej stronie.

2) Szablon ten jest nieco niestandardowy chyba gdyz tam gdzie na screenie widac shoutboxa - we wlasciwosciach modulow w panelu admina jest to umownie prawa strona witryny, natomiast tam gdzie menu główne (zupelnie po prawej stronie) jest to umownie lewa strona. do czego dąże, nie problem w tym ze są tak jakby niepoprawnie strony modułów, ale to ze w poprzednim szablonie jak usunalem wszystko z lewej strony (shoutbox, sonda itp), to pod linkiem 'forum' (fireboard), modul forum rozciagal sie wlasnie tez na lewą strone dzieki czemu mialem forum czytelne. Teraz wyglada to tak --> http://triton.imageshack.us/Himg24/scaled.php?server=24&filename=screen2pcr.jpg&xsize=640&ysize=480 Czy nie da sie modulu forum rozciagnac rowniez w miejscu gdzie byl shoutbox? (tak jak pisze, wszystko po tej 'stronie' jest usuniete wiec nie wiem czemu automatycznie resize nie ma i dalej jest wąski owy moduł) tutaj screen pierwszy http://triton.imageshack.us/Himg24/scaled.php?server=24&filename=screen1rvy.jpg&xsize=640&ysize=480

3) Na drugim screenie zaznaczylem na zółto tekst ktorego nie umiem znalezc w zadnym pliku szablonu (http://triton.imageshack.us/Himg24/scaled.php?server=24&filename=screen2pcr.jpg&xsize=640&ysize=480) - w efekcie czego nie moge zmienic go na swoj wlasny... to samo tyczy sie modulu daty, nie potrafie nigdzie w plikach szablonu znalezc wpisu - czy sa one doslowne? tzn czy w jakims zrodle formularza jest faktycznie zapisane "Joomla! 1.5 - 'Experience the Freedom'!. It has never been easier to create your own dynamic Web site. Manage all your content from the best CMS admin interface and in virtually any language you speak." oraz "Sunday 29th of March 2009" ?


Portal nie bedzie komercyjny, ale jesli bedzie trzeba to jakis grosz jestem w stanie zaplacic jesli wszystko zostanie poprawnie wytlumaczone - pisze to tylko dlatego iz wiem ze za chwile moze pojawic sie odpowiedz 'bylo, znajdz sobie' wiec w takim wypadku zapraszam na priv.. DZIĘKI! pozdrawiam

ppilus
29-03-2009, 11:45
ad. 1. template.css
ad. 2. jaki formularz na jakim screenie ?
ad. 3. jakim drugim screenie ?

Owszem, wszystko było.
Początkujący (i nie tylko) czytają faq, zawartość joomla.pl i forum.

pysio
29-03-2009, 11:59
ad 1) tak tez myslalem wiec zapisalem ten plik w postaci html by moc w przegladarce kliknac wyszukiwanie tekstu i wpisalem 'underline' i 'line' ale nigdzie takiego wpisu nie bylo. czy moze zle identyfikuje i podkreslenie inaczej zapisuje sie w css...?

ad 2) Tu gdzie zaznaczylem strzalkami - chcialbym by modul forum rozciagnal sie tez w miejsce strzalek, by forum i wpisy byly przejzyste a nie tak wąskie --> http://triton.imageshack.us/Himg23/scaled.php?server=23&filename=screen3p.jpg&xsize=640&ysize=480 Tam gdzie są te strzalki, wedle tego formularza jest to umownie 'strona prawa' witryny. Usunalem wszystko wiec z tej strony i jak widac jest pusta, mimo to modul forum a wlasciwie srodkowy panel witryny nie poszerza sie w to miejsce, w innym formularzu wlasnie poszerzal sie, dlatego tez mnie to dziwi w tym przypadku.

ad 3) http://triton.imageshack.us/Himg24/scaled.php?server=24&filename=screen2pcr.jpg&xsize=640&ysize=480

Dzięki za odpowiedź

Bazyl
29-03-2009, 12:48
Jeden post - jedno pytanie!
Zapoznaj się z zawartość stopki zwiastuna - podstawa. Dopiero pytaj.

@ppilus: jestem pełen podziwu, że masz czas i chęć na przerabianie takich postów.

pysio
29-03-2009, 12:53
Jeden post - jedno pytanie!
Zapoznaj się z zawartość stopki zwiastuna - podstawa. Dopiero pytaj.

@ppilus: jestem pełen podziwu, że masz czas i chęć na przerabianie takich postów.

Napisalem adnotacje co do kilku pytan w jednym temacie... jak ktos uzyje szukajki to skrypt przeszukuje tresc wiec tak czy tak w razie czego kolejne 'pokolenie' znajdzie odpowiedz na pytanie podobne do mojego. Zamiast tracic czas na te uwagi, trzy razy zdarzylbys odpowiedziec na moje pytania, a ja bym z wielkim entuzjazmem Ci podziekowal i zaprosil na piwo jesli jestes z okolic Śląska. (...) ale jak zwykle lepiej byc mONdrzejszym.

ppilus
29-03-2009, 12:56
1) zapisywanie w postaci html ? szukanie underline ?
2) to wszystko zależy od tego jak "poustawiasz" moduły i odpowiednio sformatujesz dzięki css (przeważnie w template css). Forum się nie porzerza bo pewnie "nie kazałeś" mu tego robić.
3) dane są zapisywane w bazie danych. Co najwyżej możesz sprawdzić jaki moduł to wyświetla a jak chcesz zmienić treść tego zapisu poszukaj w jakim artykule jest napisane.

Zacznij solidnie uczyć się podstaw Joomla! Wszystko co potrzebne masz w stopce użytkownika (administratora) @zwiastuna.
Takimi pytaniami daleko nie zajedziesz (o ile gdziekolwiek), nie wspominając że jeszcze kilka takich i dostaniesz ... czas na podstawy.

ppilus
29-03-2009, 12:57
Właśnie mi odeszły o czym napisałem wyżej. Szkoda czasu i nerwów.

edit: wole się pobawić z dzieckiem :)

Bazyl
29-03-2009, 14:57
Zamiast tracic czas na te uwagi, trzy razy zdarzylbys odpowiedziec na moje pytania

W zasadzie to Cię rozumiem. Kiedyś myślałem podobnie: dlaczego @zwiastun i reszta znawców (szacunek, cały czas szacunek...), nie odpowiedzą na proste dla nich pytanie, tylko piszą długie reprymendy.
I choć wiedziałem, że lepsza jest wędka od ryby, dalej zastanawiałem się, dlaczego tak się dzieje?

Dziś już wiem. Wcale nie dlatego, że sam stałem się znawcą, a wręcz przeciwnie - znam swoje miejsce w szeregu i jeszcze dużo muszę się nauczyć.
Wiem, że pomagając poświęcają swój cenny czas, który mogliby przeznaczyć np. na zabawę z dzieckiem. Mam tak samo. Często nie mogę dokończyć prostego zdania - maluch wzywa.
I rozumiem ich zniecierpliwienie (moje też), gdy muszą kolejny raz odpowiadać na to samo pytanie.
Sam często przed napisaniem odpowiedzi przeszukuję forum - wiem, że gdzieś dzwonią, ale nie wiem gdzie... Szukajka jest bardzo pomocna i ma wiele cierpliwości...

A Ty - z całym szacunkiem - ledwo jeździsz maluchem, a chciałbyś prowadzić bolid F1. Czy Kubica zaczynał od F1?

Po drodze poruszasz się po prawej czy lewej stronie?
Jeśli po lewej - uważaj. Możesz się spodziewać kraksy. (To odnośnie zasad panujących na forum.)

Uf, obiad stygnie...

stasio
29-03-2009, 15:07
Wiem, że pomagając poświęcają swój cenny czas, który mogliby przeznaczyć np. na zabawę z dzieckiem. Amen(t)
-Pan z Wami!!! (miedzy nawiasami)
w końcu trafiłeś w 10.... :)

PS. Zrobiło mnie Podporą Forum no no no.... jeszcze trochę to bede bogiem :)

Bazyl
29-03-2009, 15:11
Raz na 275 to kiepska skuteczność.
Gratuluję podpory.

ppilus
29-03-2009, 15:39
Święta słowa @bazyl :) ale czasem lepiej jest rzucić tą rybą (nawet jeśli jest nieświeża) i mieś gościa z bańki (na jakiś czas) niż czytać kolejne błagalne, banalne posty ;)

stasio
29-03-2009, 16:18
Raz na 275 to kiepska skuteczność.

nie łam się będzie dobrze... przy browarku sobie kiedyś usiądziemy i wypłaczesz sie ze wszystkiego...

ppilus
29-03-2009, 16:20
i to sią nazywa prawdziwa podpora ... do wszystkiego :)

Bazyl
29-03-2009, 17:04
@stasio/ obiecujesz?

zwiastun
29-03-2009, 17:05
Panowie, proszę - nie róbcie gdzie się da OT.

stasio
29-03-2009, 17:08
Przepraszamy ale wszyscy mamy potrzebę emocjonalnego związku na wtyczkach RJ-45... na moje powinno być spotkanie przy browarze gdzieś wew Polsce...

apollyon713
23-10-2009, 15:10
Dziś już wiem. Wcale nie dlatego, że sam stałem się znawcą, a wręcz przeciwnie - znam swoje miejsce w szeregu i jeszcze dużo muszę się nauczyć.
Wiem, że pomagając poświęcają swój cenny czas, który mogliby przeznaczyć np. na zabawę z dzieckiem. Mam tak samo. Często nie mogę dokończyć prostego zdania - maluch wzywa.
I rozumiem ich zniecierpliwienie (moje też), gdy muszą kolejny raz odpowiadać na to samo pytanie.


Jesli ktos nie chce pomagac to po co jest na tym forum? Nie pomagasz, nie otwieraj i nie czytaj! Myslalem, ze dowiem sie czegos interesujacego na tym foum ale widze, ze musze wrocic do obcojezycznych. Pozdrowienia dla pysia a "podporom" jak bazyl radze przypomnij sobie jak sam zaczynales jezdzic maluchem.

stasio
23-10-2009, 19:41
jak bazyl radze przypomnij sobie jak sam zaczynales jezdzic maluchem.
czy to sie odnosi do tego?

Często nie mogę dokończyć prostego zdania - maluch wzywa
bo jeśli tak to to

Często nie mogę dokończyć prostego zdania - maluch wzywa
odnosi sie do tego (tak sądzę)

czas, który mogliby przeznaczyć np. na zabawę z dzieckiem.
chyba ze nad interpretowałem wypowiedź bazyla....

magdaa
23-10-2009, 21:06
echh...


Jesli ktos nie chce pomagac to po co jest na tym forum? Nie pomagasz, nie otwieraj i nie czytaj!

do uczestnictwa w "życiu" forum nikt nikogo tutaj nie zmusza. Jeśli nie odpowiada ... nie otwierać i nie czytać. :)