PDA

Zobacz pełną wersję : VirtueMart, szablon Jo-Beetle i brak nagłówka componentheading



jerry lee
29-03-2009, 13:03
Joomla 1.0.15, szablon Jo-beetle, VirtueMart 1.1.3. Mam w tym układzie taki problem - podstrony zawierające artykuły czy komponenty pokazują tytuły tychże elementów poprawnie - tytuł komponentu (np.kontakty) z kolorowanymtłem zgodnie ze stylami (.contentheading, componentheading) generowanymi przez należący do szablonu css.
Ale w przypadku VirtueMart już nie - mam tylko "łysy" tytuł, bez kolorowanego tła. Ktoś wie który skrypt/jego element odpowiada za ten problem i jak zmusić VM, aby w przypadku tytułu podstrony korzystał z templatkowego css-a?

Jac
29-03-2009, 13:32
Virtuemart posiada swój własny system szablonów i własny CSS.
Plików szablonu i arkusza CSS szukaj tu: components/com_virtuemart/themes/.
I podaj adres strony, bo teraz to wróżenie z fusów.

josh
29-03-2009, 18:06
szok ze jeszcze kots uzywa jo-beetle :) stare to
w vm tyluty kategorii to H3, wiec jak dopiszesz
.contentheading, .componentheading, h3 {}
to powinno wyswietlic w ten sam sposob

jerry lee
29-03-2009, 21:11
>
szok ze jeszcze kots uzywa jo-beetle :) stare to

Stare, ale dość jare, bo prościutkie i nie przekombinowane, a kolorystycznie mi pasuje. Ten sam kłopocik występuje w nowszych, "nieszokujących" szablonach. Ba - w solar-flare jest taki młynek z rozlezionymi czcionkami, ze na dzień dobry sie odechciewa.

> w vm tyluty kategorii to H3, wiec jak dopiszesz
> .contentheading, .componentheading, h3 {}
> to powinno wyswietlic w ten sam sposob

Otóż nie do końca - podkolorowane pole tytułu jest wtedy oderwane od nagłówkowego obrazka o jakieś 10px.

zwiastun
29-03-2009, 22:48
To to wyzeruj marginesy - klasy są stosowane dla div-ów, które nie mają marginów

jerry lee
30-03-2009, 13:15
To to wyzeruj marginesy - klasy są stosowane dla div-ów, które nie mają marginów

Teraz pasuje wyśmienicie. :-) Dzięki.