PDA

Zobacz pełną wersję : Spadek oglądalności po zmianie serwera



yogi009
30-03-2009, 13:15
Witam, mam takie temat. Po zmianie serwera na nazwa.pl mocno odwiedzana witryna odnotowała natychmiastowy spadek odwiedzin o jakieś 2/3 - to wyniki analizy przez narzędzia Googlowe. Zmiana jest odnotowana po prostu od razu z momencie zadziałania zmiany delegacji domeny. Z kolei statystyki serwera pokazują bardzo małe słupki, jeśli chodzi o jego obciążenie. Możecie mnie naprowadzić ? Jeszcze nie instalowałem SEO... ale to chyba nie jest krytyczne w tak krótkim czasie.

idek
30-03-2009, 13:40
hmm... to wydaje się aż niemożliwe...

zobacz może czy strona poprawnie wyświetla się na każdej ważniejszej przeglądarce, może coś po przenieseniu się uszkodziło, albo nie funkcjonuje tak jak powinno na nazwa.pl

zerknij też, skąd ludzie przychodzi na Twoją strone jak była na poprzednim serwerze i porównaj to z odziwdzinami na nowym, może czegoś brakuje...

może w wyszukiwarce strona spadła?

hesar
30-03-2009, 13:43
mozeliwy zbieg okolicznosci typu filtr albo ban na stronie

samo przenisienie domeny nie moglo spowodowac takiego spadku wizyt

stasio
30-03-2009, 14:25
hmm sprawdż cała strone czy przypadkiem nie robi ci gdzies 404 strona... u mnie tez spadło raz z 4000uu do 100uu okazłąo sie z komponenty dawały 404 bop był bład

yogi009
30-03-2009, 14:43
no nie, działa witrynka, może jedynie komponent RS Galery 2 się wczytuje bardzo powoli (tzn. galeria), poza tym wszystko niby działa po staremu, nie widziałem żadnego 404

hesar
30-03-2009, 14:47
hmm - moze byc jakis porblem z systemem dns dla domeny
gdybys podal adres to mozna by bylo wiecej powiedziec

yogi009
30-03-2009, 14:56
proszę bardzo: strefapiosenki.pl

hesar
30-03-2009, 17:24
hmm, wszystko wyglada na ok
miales jakies zgloszenia od uzytkownikow? ze wystepuja jakies problemy itp?

idek
30-03-2009, 17:29
u mnie też smiga...
ale tak sobie myślę, że moze to włąsnie wina serwerów DNS... jeśli minał powiedzmy tydzien od przeniesienia, to powaznie warto się martwic, nie wiem jak to wyglada z serwerami DNS jak one sie szybko odświeżają, ale to chyba też zależy od providerów internetowych...

nie raz miałem sytuacje, że domenke zmieniłem, a nadl wcodziłem na stronkę i ładowałem na stary serwer, bo po DNSach mnie tam przeniosło, a moze userzy też tam wędrują... ale pewnie niebawem (o ile to tego wina) to powinno się poodświeżać wszystko i działac prawidłowo

3mam kciuki, bo szkoda mi Cie ;) mniej userów mniej kasy :( .. chociaż Twoja witryna nie wyglada na komercyjną, żadnych reklam nie widac:P

yogi009
30-03-2009, 19:51
to nie jest moja witryna, ja ją tylko znowu stawiam na nogi, a jako informację mogę tylko podać, że nazwa.pl olała mnie w tym temacie.

hesar
30-03-2009, 21:04
generlanie max propagacja domeny na wszystkich dns moze trwac 2-3 dni (a przynajmniej powinna)
poniewaz site jest polski i uzytkownicy tez polscy to nie widze powodu zeby trwalo to dluzej niz kilka godzin
pewny jestes statystyk sprzed migracji? to z google analitics??
a moze to skrypt statystyk cie oszukuje?
a nie spadek un.wizyt :/

yogi009
30-03-2009, 21:51
tak, to jest dokładnie to narzędzie. Niby krzywa wali ostro w dół, jednak do końca nie wiem, na ile to narzędzie pokazuje realny spadek faktycznych wejść, a na ile te wszystkie sztuczki nakręcające liczniki

tutaj akurat nie chodzi o wysoki licznik, lecz o w miarę prawdziwe oddanie stanu faktycznego

możecie polecić jakiś komponent statystyczny o dobrej opinii (i nie zawalający zbytnio serwera) ? tak sobie dumam... być może wewnętrzny komponent pozwoliłby przynajmniej zweryfikować to narzędzie googla...

hesar
30-03-2009, 22:00
zle dumasz :)
google analitics jest znakomitym narzedziem do analizy ogladalnosci strony - jedyna jego wada to dluzsze ladowanie witryny (z powodu przekazywania sporej illosci informacji do serwerow googla)
jak rozumiem skrypt zostal skopiowany z zawartoscia strony na nowy serwer?
nie widze ZADNEJ przyczyny ktora moglaby spowodowac spadek odwiedzin:/

yogi009
30-03-2009, 22:31
a to jest dobre pytanie... nie powiedzieli mi, czy on został tam skopiowany, czy nie... jak to się konkretnie odpala ? bo nie miałem do czynienia...

hesar
30-03-2009, 22:38
hmmm
kod skryptu znajduje sie wewnatrz glownego pliku strony index.php
w przypadku joomli w glownym pliku templatki
najlepiej pod koniec tego pliku czyli po wygenerowaniu templatki przed samym tagiem body
tak przynajmniej powinno to wygladac

yogi009
30-03-2009, 23:33
ok, zaraz looknę

kerios83
30-03-2009, 23:57
Jak przenosisz strone, warto na starym adresie zostawic info, ze strona zostala przeniesiona na dres blebleble (jezeli jest taka mozliwosc).

hesar
31-03-2009, 16:41
Jak przenosisz strone, warto na starym adresie zostawic info, ze strona zostala przeniesiona na dres blebleble (jezeli jest taka mozliwosc).

bzdura
przeciez zmienil hosting a nie adres strony :/

idek
31-03-2009, 17:16
ale DNSy przez kilka godzin/dni mogą i tak prowadzic na stary serwer... więc nie taka bzdura ;)

aczkolwiek faktycznie, dziwnie by wygladało przekeirowanie na adres, skoro ludzie będą pod dobrym adresem... a podawac adres w stylu http://11.11.11.11/nazwakonta też by było głupie.. :P

yogi009
31-03-2009, 19:27
To nie miało raczej wpływu, bowiem stary i nowy serwer działają jeszcze równolegle, czyli nawet jeśli propagacja nowych DNS byłą w toku, to ci do których to jeszcze nie dotarło byli przekierowywani na starą stronkę.

hesar
31-03-2009, 23:16
a powiedz mi jak wygladaja twoje aktualne pozycje w google pod kluczowe frazy?
bylo to monitorowane?