PDA

Zobacz pełną wersję : Ukrywanie prawej kolumny



hesper
14-06-2006, 15:27
Zasugerowałem się tematem:
http://forum.joomla.pl/forum/showthread.php?t=2336&highlight=selektywne.

Spróbowałem z swoją templatką ( jest trzyszpaltowa) i wyszło. Forum, które wrzuciłem we wrapperze wyświetla się na całej szerokości środka i prawej strony. Jednak nie tylko forum, bo np. komponent kontakt, czy szukaj również. We właściwościach wyświetlania nie ma tych pozycji.

Zależy mi wyłącznie na wrapperze i chciałbym wstawić go jako opcję w kodzie indexu templatki. Tyle, że nie bardzo mi wychodzi. Jak w kodzie uwarunkować opcję wrappera?


<?php if(index.php?option=com_wrapper) { ?>

.........
<?php } else { ?>
............
<?php } ?>

Nie daje efektów w ten sposób nawet z pełną nazwą strony przed indexem. Więc jak? Jak wygląda zmienna?

Rybik
14-06-2006, 17:01
W podanym przez mnie fragmencie kodu ukrywanie prawej kolumny uzaleznione jest od tego czy na pozycji right opublikowane sa jakies moduly. Zatem dla tresci ktore maja ta kolumne miec wystarczy cos opublikowac w prawej kolumnie, dodatkowo (i moze w tym sęk) warto opublikowac coś, np szukajke, na pozycji right i wyswietlac ja dla pozycji menu "nieprzypisane". Zdefiniuje to wyswietlanie prawej kolumny w e wszystkich "nieprzewidzianych" miejscach, gdzie mogla ona niepotrzebnie znikac.

W kodzie templatki jak chcesz takie rzeczy robic posluz sie zmienna serwera:
if $_SERVER['HTTP_REFERER'] ...
albo
if $_SERVER['SRIPT_URI'] ...
uwaga bo nie kazdy serwer je udostepnia i nie kazda przegladarka dobrze widzi (np FF gubi ciag parametrow referera przy wlaczonym SEF), najlepiej wywalic sobie na ekran cala tablice $_SERVER i sprawdzic ktore rekordy zawieraja interesujace nas dane o aktualnie wyswietlanum skrypcie, czy linku z ktorego zostal zawolany.

hesper
14-06-2006, 23:25
Dzięki za pomoc. Ostatecznie poszłem na łatwiznę, bo w bazie nie doszukałem się tych parametrów i po prawej stronie wsadziłem po dwie kopie tych samych modułów. Jeden wykluczający pozycję w menu związaną z wrapperem, drugi nieprzypisany. I działa ;-)
Tyle, że pomysł z forum (php by Przemo) w wrapperze nie był najlepszy, bo jest mniej funkcjonalne i część modułów musiałbym przerabiać. ;-(