PDA

Zobacz pełną wersję : Ktore forum do joomla ?



kerios83
30-03-2009, 22:40
Ktore rozszerzenie dotyczace forum na stronie jest najlepsze i najpopularniejsze ? Prosze o wypowiedzi szczegolnie doswiadczonych uzytkownikow joomli.

edit by idek:


Jakiego forum używacie na swoich stronach w J! 1.5
(INFO: jako, ze na forum nie widzę opcji sonda, to prosze odpowiadać w ten sposób, że kopiujecie aktualną punktacje dodając punkt dla używanego przez siebie forum)


treść usuniętego posta numer 3 (znajdującego się pod moim)
No wlasnie uzylem "szukary" i tyle tego wywalilo ze nie wiem, an ktore sie zdecydowac. Dzieki kilku wpisom takim jak twoj znajdziemy optimum, i do wyszukania bedzie tylko 1 temat, ten :) Wlasciwie to mozna by zrobic taka mala sonde co jest najczesciej uzywane. Jako mod popraw temat dodaj w opcjacj najczesciej uzywane fora i wio (jak Ci sie chce oczywiscie).
---
Idek takie pytanko poza tym tematem - podmiana szablonu logowania, joomla/components/com_user/views/login/tmpl/default_login.php (edytowany) do mojszablon/html/com_user/login/default_login.php.
Nie dziala ...

by idek:
nie mam pojęcia.. ja na blogu (bo pewnie odnoszisz się do niego) pisałem tylko wstepnie o podmianie szablonów, nie jestem wymiataczem w tej dziedzinie, bardziej starałem sie nakierowac jak mozna to zrobić, taki temat do refleksji ;) podstawy itp..

idek
30-03-2009, 23:45
Kunena 1 pkt

kerios83
31-03-2009, 19:39
"Kumena - jest następcą cość często zmieniającego nazwę poprzednika Fireboard (wcześniej JoomlaBoard, jeszcze wcześniej Simpleboard, a jescze wcześniej prawie nie pamiętam)." - zwiastun

Zainstalowalem, dziala rewelacyjnie, dobre rozbudowane forum. Wersja natywnie obslugujaca joomla 1.5.x ma wyjsc "na dniach".

Nie instalowalem zadnego innego forum ale wstepnie moge oddac glos na:

kunena 2 pkt

No i moze zeby nikt nie szukal: http://www.kunena.com/
Instalujemy jak normalny dodatek do joomla tylko ze wczesniej trzeba wlaczyc tryb zgodnosci.

rosciak
31-03-2009, 21:14
Ja używam Fireboard, a ostatnio Agora. Natywna 1.5 wersja, opcji tez ma trochę.

stasio
31-03-2009, 22:27
ja na joomle proponuje forum romanum http://pl.wikipedia.org/wiki/Forum_Romanum

xfm
01-04-2009, 00:43
Nigdy nie byłem zwolennikiem for do Joomla w postaci komponentów, a zatem moją propozycją są darmowe MyBB oraz phpBB3, oczywiście zintegrowane za pomocą dodatku jfushion.

kerios83
01-04-2009, 01:44
ok, w miare mozliwosci postaram sie przetestowac Agore oraz MyBB i phpBB3 za pomocą dodatku jfushion.

Rozumiem, ze musze dobrze wybrac bo potem jest problem z przenoszeniem postow, uzytkownikow miedzy forami ? Poniewaz nie mialem nigdy do czynienia z forum, jak wyglada sprawa zabezpieczenia tresci (backup)? Fora zapisuja informacje do bazy danych takiej samej jak joomla ? Mozna robic backupy tak jak za pomoca joomlapack ?

boldwin
01-04-2009, 02:03
Firebord a obecnie to chyba Kunena. Nowa wersja z językiem polskim działa bardzo fajnie. Nie miałem też większych problemów z integracją FireBorda z Comunity Builder.

Teraz działa bez zarzutów.

zwiastun
01-04-2009, 02:19
Ciekawe komu i do czego tak naprawdę potrzebny jest ten wątek?
1. Forów dla Joomla! w katalogu rozszerzeń jest raptem 8
2. W centralnym katalogu rozszerzeń, dla przykładu na stronie forum Kunena
http://extensions.joomla.org/extensions/communication/forum/7256/details
można znaleźć:
- ocenę
- ilość oddanych głosów
- ilość osób, które umieściły link do strony w swoich ulubionych
Do tego recenzje, co prawda w języku angielskim, ale dziś dla chcącego zorientowanie się w ich treści żaden problem.
3. W plikowniach zwykle podawana jest ilość pobrań, wskazująca w jakiejś mierze, jeśli porównać kilka tego samego typu rozszerzeń, na ich popularność.
4. Swego czasu doliczyłem się mniej więcej setki komponentów obsługujących różne typowe funkcje, a posiadających alternatywne rozwiązania - dwa, trzy, różnie. Mamy stworzyć 100 takich wątków o niczym?

Jeśli ktoś ma ochotę na porównania i chce się przysłużyć rzeczywistą pomocą w wyborze rozszerzeń - proszę bardzo: zacząć od napisania solidnego tekstu porównującego komponenty do typowych zadań.

Efekt oto mamy 10 postów, z których wynika jedynie, że jeden lubi schabowe, a drugi schabowych nie lubi. Nic więcej!

kerios83
04-04-2009, 17:46
No i wlasnie o to chodzi zeby to jakos uporzadkowac. Tez trafilem na ta stronke ale niestety za pozno. Czesto zdarza sie tak ze poczatkujecy intaluje jakis syf o mniejszych mozliwosciach i potem sa problemy zeby przeniesc niektore rzeczy, przeinstalowac, dlatego na samym poczatku warto wybrac dobre i uczyc sie na dobrym.

Kazdy kto instaluje forum pod joomla powinien brac pod uwage kumena albo agora - ewentualnie phpBB3 zintegrowane za pomocą dodatku jfushion.

Nie uwazasz ze po przeczytaniu twojego postu zwiastun sprawa staje sie banalna ? Wiemy gdzie, co i jak... i oto wlasnie chodzi.

zwiastun
04-04-2009, 18:03
Tylko że to "wiemy", to zwykła orientacja w zasobach Joomla!, nic szczególnego. Ale wiosna się zrobiła, będzie lepiej a na pewno cieplej

xfm
04-04-2009, 18:15
kerios83 testowałeś już MyBB lub phpBB3?

Jeżeli chodzi o mnie, to postawiłem na to pierwsze z racji tego, ze aktualizujac phpbb3 trzeba wszystkie mody wgrywać od nowa, a do tego jest mniej funkcjonalne. Natomiat jeżeli porównywac odzielne forum z komponentem, to komponent jest duzo bardziej problematyczny i dodając do tego Joomla calosc dosc ciezka. Integracja w moim przypadku polega na połączeniu bazy użytkowników, dostosowaniu szablonu wraz z tym samym menu co jest w Joomla, oraz wyswietlanie ostatnich tematów na głównej stronie serwisu.