PDA

Zobacz pełną wersję : nie moge uploadowac grafiki



Grumens
15-06-2006, 00:39
Witam,
Joomla! 1.0.8 Stable PL,
zOOm Media Gallery 2.5.1 RC1 PL,
Nie moge w zaden sposob uploadowac grafiki. Najpierw mialem safe mode, poprosilem admina i wylaczyl i dalej to samo. Podczas wgrywania grafiki z panelu admina wyskakuje blad. Probowalem wgrac na serwer i zaaplikowac bezposrednio z katalogu, wtedy otrzymuje komunikat, ze "Błąd zmiany rozmiaru / tworzenia miniatury." mimo, ze na serwerze jest:
1 = ImageMagick (http://www.imagemagick.org/) wykryto w systemie: ImageMagick 6.2.3
2 = NetPBM (http://sourceforge.net/projects/netpbm) Nie zainstalowano
3 = GD1 library Nie zainstalowano
4 = GD2 library wykryto w systemie: bundled (2.0.28 compatible)

Czy jest jeszcze jakis sposob, zeby wgrac grafike?? Dodam, ze probowalem Pony i tez sa problemy, chociaz udalo mi sie wrzucic grafike, za to zle sie wyswietla.

Rybik
15-06-2006, 02:09
to co wykryto w serwerze - co wypisales moze byc o tyle istotne zeby potem podac cyferke ktorego rozszerzenia chcesz uzywac i podac mu takie ktore w systemie jest (zwykle GD2)

Grumens
15-06-2006, 09:45
Nie bardzo moge wywnioskowac o co chodzi w Twojej wypowiedzi. Domyslam sie jednak, ze mam podac, ktorego skryptu uzywam do miniatur. Uzywam GD2, mam je zaznaczone w opcjach, a wgrywac chce .jpg.

Grumens
16-06-2006, 13:43
Czy jest w takim razie jakis sposob, zeby zoom nie musial robic sam tych miniatur?? Ja bym je zrobil, wrzucil na serwer. Tylko jak je dolaczyc do galerii??

Zauwazylem tez, ze podczas tworzenia kategorii dla galerii nie tworzy sie katalog na serwerze o podanej nazwie dla tej kategorii. Mozliwe, ze powinien on sie utworzyc dopiero po zaladowaniu grafiki do tej kategorii.

Rybik
16-06-2006, 14:40
sprawdz raz jeszcze safe moda i prawa do katalogow czy sie da zapisywac

Grumens
16-06-2006, 19:24
Chyba sie udalo, wywalilem zooma, zainstalowalem jeszcze raz, tym razem juz bez posrednictwa ftp, poniewaz safe mode=off. Zauwazylem, ze nie utworzyly sie niektore katalogi, utworzylem je recznie i udalo mi sie wrzucic, na razie testowo, jeden plik jpg. Dzisiaj jeszcze wrzuce wiecej plikow i wtedy bede mial pewnosc, ze jest wszystko okay. Bardzo dziekuje za zainteresowanie i pozdrawiam :)

Rybik
16-06-2006, 19:31
ftp ? mam nadzieje ze recznie, bo safe_joomla hack, udostepniajacy ftp_instllera co na naszej wersji czasem kwiczy, jezeli instalowales safe_joomla hacka a nie potrzebujesz go to przywroc oryginalne pliki

Grumens
16-06-2006, 19:53
no wlasnie za pomoca safe_joomla hack :) , z tym, ze dokonalem ponownie instalacji zooma juz bez posrednictwa ftp i tez nie pojawily sie te katalogi, np. w ogole nie bylo katalogow w /components/com_zoom/images/, nie wiem w czym rzecz. Utworzylem je recznie ale tylko dlatego, bo pojawil sie komunikat, ze instalacja komponentu nie powiodla sie poniewaz wymienione katalogi nie maja 777, stad wiedzialem, ktore to.

alpetrus
10-07-2006, 16:14
Problem polega na tym, że po zainstalowaniu Joomla! 1.0.10 i Zoom 2.5.1 RC1 w ustawieniach nie działa funkcja zmiany rozmiaru miniatury i funkcja maksymalnej szerokości obrazka. Domyślnie ustawione są wielkości 160px dla miniatury i 400px dla szerokości obrazka. Gdy zmieniam np. na 100px dla miniatury i 600px dla maksymalnej szerokości obrazu nic się nie dzieje. Szerokość miniatury pozostaje na 160px a wielkość obrazu zostaje niezmieniona, tj. zapisywany jest w oryginalnej wielkości (np. szerokość 800, a chciałbym, żeby zminejszym do 600).

Dziwne jest to o tyle, że na tym samym serwerze mam kilka instalek Joomla! 1.0.10 i Zoom, ale w wersji 2.5 beta3 i tam wszystko jest OK, tzn. jeśli ustawię miniaturę np. na 80px i maks. szerokość obrazu na 500 to GD2 library (bo to mam zainstalowane na serwerze) konwertuje plik wg wskazania.

Korzystam z FF 1.5.0.4, a gdy próbowałem wgrywać pliki na IE 6 to w Drag&Drop pojawaił się komunikat "błąd zmiany rozmiaru miniatury -nie wczytano pliku" itd.

Totalnie nie wiem, co jest grane, tym bardziej, że na jednej instalce Zoom działa poprawnie, a na innej działa nieprawdłowo.

Z góry dzięki za odpowiedź.

wojsmol
15-11-2006, 01:48
Witam
alperus mógłbym podać linka do polskiej albo angielskiwj wersji zoom beta 3 bo mam ten sam problem z zablokowanymi wartościami w zoom 2.5rc1 tylko tyle że joomla 1.0.11+admin pl a ff 2.0.
Pozdrawiam

stone
15-11-2006, 08:06
Ostatnią pl-kę możesz znaleźć tutaj http://www.joomlapl.com/component/option,com_remository/Itemid,32/func,select/id,9/orderby,2/page,8/

wojsmol
15-11-2006, 13:53
Witam
stone masz może pomysł jak rozwiązać sprawę polskiego kodowania znaków w rc2 pl. Krzaczy się w nazwach galerii i opisach zdjęć.
Pozdrawiam