PDA

Zobacz pełną wersję : Pytanie o podmenu



adikrak
01-04-2009, 01:41
Witam serdecznie. Mam pytanie na które pomimo długich poszukiwań nie udało mi się znaleźć odpowiedzi. Mam J 1.5.9 i Ja purity. chodzi mi o domyślnie zainstalowane tamże rozwijane górne menu (suckerfish).

Mam przykładową strukturę menu górnego

PSY
-jamniki
-wilczury
-buldogi
KOTY
-persy
-domowe
-syjamskie

Wszystko jest podpięte (każda pozycja jako łączę do osobnego art) i działa bez zarzutu - po najechaniu na koty czy psy wyświetlają się 3 podmenu. O ile w przypadku podmenu tak chciałem to nie potrafię skonfigurować pozycji nadrzędnej (psy, koty) tak aby po najechaniu na nią - nie można było jej samej wybrać a tylko któreś z podmenu znajdujących się tamże.

Z góry dziękuję za wszelkie porady.

zwiastun
01-04-2009, 01:53
Nie robiłem takich kombinacji z menu poziomym - spróbuj jako pierwszej pozycji separatora - ale chyba nie będzie reagować na najazd myszką.
Rozumiem, że podałeś przykład struktury, ale uwaga: zdaje się nie korzystasz z tego, co Joomla! daje.
W przykładowym zrobiłbym tak:
PSY: pozycja menu typu przegląd artykułów w sekcji
- jamniki: pozycja menu typu lista artykułów w kategorii
- wilczury: pozycja menu typu lista artykułów w kategorii
- buldogi: pozycja menu typu lista artykułów w kategorii
KOTY: pozycja menu typu przegląd artykułów w sekcji
- persy: pozycja menu typu lista artykułów w kategorii
- domowe: pozycja menu typu lista artykułów w kategorii
- syjamskie: pozycja menu typu lista artykułów w kategorii
Dostarczasz użytkownikom wygodny interfejs - klikną na PSY, mają przegląd nowości w tej sekcji, jeśli ustawisz w parametrach artykułów wyświetlanie kategorii jako łącza - przejdą do listy artykułów w kategorii.
Jeśli nacisną Jamniki - trafią na listę artykułów o jamnikach.
A Ty nie będziesz się musiał zajmować dodawaniem kolejnych artykułow do menu, gdy je stworzysz, bo będą dostępne automatycznie z listy kategorii

adikrak
01-04-2009, 02:22
Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź. Oczywiście podałem przykład struktury. Problem w tym że nie chce w tych artykułach z podmenu (

-jamniki
-wilczury
-buldogi

dodawać kolejnych artykułów. Każda pozycja podmenu (mimo że nie ma go teoretycznie w J 1.5.9) to pseudo artykuł statyczny. - zmieniać go będę niezwykle rzadko. Taka stała treść. Problem się właśnie pojawia że za bardzo nie mam co wstawić do menu "psy" - dopiero w podmenu mam treść.

Chciałem zwyczajnie uniknąć wstawiania na siłę czegokolwiek byle by nie mieć pustej strony po wybraniu nadrzędnej pozycji.

I nie mam zainstalowanych żadnych dodatków. każda pozycja menu to link do artykułu.

Pozdrawiam serdecznie!

Ps. I nie wiem czy jasno napisałem. Menu jest w pozycji hornav - poziome na górze ale po najechaniu na "koty" pojawiają się 3 bezpośrednio pod nim - jeden pod drugim.

jantin
01-04-2009, 19:28
Spróbuj tak:

PSY: Pozycja menu - Łącze zewnętrzne
a w okienku Łącze wpisz # (krzyżyk)

To samo zrób z kotami ;)

Wtedy po kliknięciu tej pozycji w menu nie powinno sie nic dziać.
Daj znać czy zadziałało i czy o to chodziło?

adikrak
01-04-2009, 21:03
Dokładnie o to mi chodziło. WIELKIE DZIĘKI !!!