PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z instalacją na serwerze



pdgk
04-04-2009, 20:55
Witam. Od razu zaznaczam ze jestem mocno początkujący więc proszę o cierpliwość.
Chcę zainstalować joomla na serwerze więc zrobiłem backup za pomocą joomlapack.
Kiedy usiłowałem to wypakować żeby wrzucić na serwer wyskoczyło mase plików uszkodzonych jakieś błędy crc w ogóle nie ogarniam. Niby wszystkie pliki są ale czy to będzie działać.
No i druga sprawa czy ktoś tutaj może mi pomóc total komandera bo tez mam pytanie?
Z góry dzięki i pozdrawiam

Bazyl
04-04-2009, 21:45
Mamy już J! 1.5.10. Od niej zaczynaj.
Poza tym:
"Przed napisaniem tu czegokolwiek znajdź użytkownika @zwiastuna ( :) ). W adresach z jego stopki jest całe mnóstwo informacji, które musisz posiąść. Nie patrz na to, że większość jest dla "starej" Joomla! - główne główności się nie zmieniają...
Czytaj, czytaj, czytaj...
Później zapoznaj się z regulaminem tego forum, zobacz, gdzie jest wyszukiwarka i...
Czytaj, czytaj, czytaj..."

zwiastun
05-04-2009, 01:55
W sprawie pierwszej: nie zrozumiałe: z czego zrobiłeś backup?
W sprawie TC - jest polska nakładka, to nie jest forum TC ale zapytaj, zobaczymy

pdgk
06-04-2009, 08:51
W sprawie pierwszej: nie zrozumiałe: z czego zrobiłeś backup?
W sprawie TC - jest polska nakładka, to nie jest forum TC ale zapytaj, zobaczymy

Wiec tak. Zrobiłem stronkę jeszcze na 1.5.9 zaktualizowałem do aktualnej wersji. Wykonałem back-up w miarę możliwości według instrukcji z tego serwisu. Być może nie ustawiłem jakichś parametrów ale jako początkujący naprawdę niektóre rzeczy są dla mnie niezrozumiałe i zostawiłem domyślne.
Po rozpakowaniu z pliku Zip wyskoczyło masę uszkodzonych plików

pdgk
07-04-2009, 15:01
Ponowie pytanie bo nie mogę dojść do tego sam.
1.Sporządzam kopię za pomocą joomlapack.
2.Katalogi wynikowy i tymczasowy zmieniam z c:/xampp/htdocs........
na d:/jakis folder/i dalej to co trzeba
3.Dziennik zdarzeń wybieram na wszystkie info i diagnostyka
4.Zgodność bazy danych - ustawiam wymuszoną zgodność z mysql 4.0
5.Algorytmy zostawiam na sprytny
6.Archiwum - wybieram ZIP
7.Metoda wykonywania kopii zapasowej - wybieram ajax
8.Metodę zdalną nie ruszam, magiczne liczby, wyłączanie plików i katalogów też ni e ruszam
9.Wybieram kopię witryny i się załącza i kopia tworzy się pomyślnie - taki komunikat.
TERAZ: mam plik ZIP więc chcę go rozpakować żeby wrzucić na serwer zewnętrzny.
Pliki skomprezowane wyglądają tak: (nie wiem jak wstawić zdjęcie to opiszę) wszystkie foldery + pliki php + 2 txt
Rozpoczynam wypakowywanie i od razu wyskakuje (i u tez mam zdjęcie którego nie potrafię wrzucuć) komunikaty diagnostyczne a w nim chyb wszystkie php i txt Bład crc Plik jest uszkodzony
Efektem jest wypakowanie jedynie wszystkich folderów bez plików
CO ROBIĘ ŹLE? CZY KTOŚ MOŻE WSKAZAĆ GDZIE MAM SZUKAĆ ROZWIĄZANIA BO SAM NIE MOGĘ ZNALEŹĆ?
Bardzo dziękuję

pdgk
07-04-2009, 16:45
Dobra, dałem sobie spokój i wrzuciłem zip na serwer + kickstart.php no i kolejny problem bo wyskakuje "Could not open CHANGELOG.php for writing"
Powie ktoś o co kaman?

zwiastun
07-04-2009, 16:49
Nie można odtworzyć dziennika zmian do zapisu

pdgk
07-04-2009, 17:56
hmmmm to co z tym zrobić ? lub co juz źle zrobiłem? zaznaczam ze to moja pierwsza joomla

wili
11-05-2009, 21:32
Witam, przyłaczam sie do pytania

pdgk
12-05-2009, 09:25
wili - ja sprawę roziązałem w ten sposób:
eksport bazy danych z xampp i import na z serwerze
z pc przeniosłem całą stronkę na serwer, ale przed tym skopiowałem plik configuration. Otworzyłem go za pomocą dytora php (EdHTML w moim przypadku) i tam poprawiłem dane zmienne: ścieżki dostępu do serwerów, nazwa uztkownika, hasło do bazy danych - chyba wszystko jak mnie pamięć nie myli
Wazne ze działa, Powodzenia:)
aha nie liczył bym na szczególną pomoc ze strony forumowiczów bo jeśli jseś początkujący to tylko Ci podlunkują podstawy joomla

trzepiz
12-05-2009, 09:39
@pdgk - bo to jest forum dla Administratorów Joomla! ..

wszystkie podstawy są jasno opisane - nawet z obrazkami ; (parz stopka Zwiasuna)

Wszystkie te opisy powstały właśnie po to aby początkujący użytkownicy mieli się na czym podeprzeć .. Doceń wkład pracy ludzi jaki poczynili aby materiały te powstały i służyły nowicjuszom ..

nie marudź i zanim zadasz pytanie .. zastanów się czy jest to konieczne ..
- jak widzisz problem rozwiązałeś sam ( jak sądze czytając pomocnicze materiały ). Proponuję, więcej wytrwałości i samozaparcia ...

Pozdrawiam

pdgk
12-05-2009, 11:48
@pdgk - bo to jest forum dla Administratorów Joomla! ..

wszystkie podstawy są jasno opisane - nawet z obrazkami ; (parz stopka Zwiasuna)

Wszystkie te opisy powstały właśnie po to aby początkujący użytkownicy mieli się na czym podeprzeć .. Doceń wkład pracy ludzi jaki poczynili aby materiały te powstały i służyły nowicjuszom ..

nie marudź i zanim zadasz pytanie .. zastanów się czy jest to konieczne ..
- jak widzisz problem rozwiązałeś sam ( jak sądze czytając pomocnicze materiały ). Proponuję, więcej wytrwałości i samozaparcia ...

Pozdrawiam

Nie kwestionuje pracy i czasu jakie trzeba było poświęcić na napisanie instrukcji dla początkujących bo i tak podziwiam ze komuś się chciało.
Co do tych instrukcji to gdybym liczył na nie ,to do tej pory patrzył bym w monitor w oczekiwaniu aż ktoś mi pomoże. W przyrodzie występują sytuacje, które nie były przewidziane zapewne w momencie pisania samouczka. Zrozum ze dla nas początkujących nie wszystko jest tak oczywiste jak dla was. Głupi błąd powoduje ze siedzimy godzinami i główkujemy o co kaman, a wy rzucicie tylko okiem i juz wiecie.
A co do pomocy forum to pisałem kilka próśb i jej nie uzyskałem. Każdy potrafi napisać "patrz stopka zwiastuna - tam jest wszystko opisane"
Również jestem zwolennikiem negowania głupich pytań ale czasem to co dla was głupie dla świeżych jest krokiem milowym.
Pozdrawiam

trzepiz
12-05-2009, 12:01
akurat na moim przykładzie zdecydowanie możesz się oprzeć ..

po 3, 4 głupim pytaniu (kiedy zaczynałem z joomla) dostałem kilka razy po głowie od Administratorów (szczególne zasługi dla Zwiastuna).

Głupio mi było pytać już 5 raz o rzecz prostą (oczywiście nie dla mnie). I uwierz mi - Siedziałem po kilka godzin nad problemem rozwiązywalnym w 5 min .. czytałem, czytałem ; szukałem i znów czytałem.

Powiesz, że to strata czasu - bo przecież można zapytać na forum i ktoś odpowie .. (Pewnie tak,), ale z takim podejściem do dzisiaj pytałbym o rzeczy, które naprawdę są opisane .. :)

Twoje uzasadnienie :
"Głupi błąd powoduje ze siedzimy godzinami i główkujemy o co kaman" dowodzi, że strasznie jesteście niecierpliwi, a po co .. ? Joomla jest bardzo przyswajalna - ale wymaga nieco czasu .. i cierpliwości.

Pozdrawiam