PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z apletem Drag&Drop



cygii
16-06-2006, 00:42
Mam problem z uploadowaniem zdjec przez aplet Javy. Wyskakuje mi cos takiego

Not Acceptable
An appropriate representation of the requested resource /mambo/components/com_zoom/www/admin/save_dnd.php could not be found on this server
Prosze o pomoc

maj_ka
26-06-2006, 14:09
mam ten sam problem wiec dołączam sie do postu.
co prawda kolega pewnie używa joomli a ja mam mambo 4.5.1 i zoom media 2.5.beta 2 oraz mambo 4.5.3 i zoom media 2.5.beta3 - na obu zoomach wyskakuje ten komunikat co kolega napisał.
przeszukałam wszystkie fora. siedze nad tym dzien w dzien od ponad tygodnia, a problem mam juz w sumie od kilku miesiecy i nic sie nie znalazło.
problem byl tez opisany przeze mnie juz w kwietniu na forum mambopl.com ale tez była cisza

magic
26-06-2006, 15:41
Przepraszam, że trochę nie na temat ...
1. Coś mi się zdaje, że obydwoje macie problem z Mambo, a nie z Joomla!
2. Nie wydaje mi się, aby istniała jakakolwiek przyczyna dla ostracyzmu wobec pytań dotyczących Mambo na tym forum. Ja jej nie znam, nie popieram, nie zauważyłem istotnych objawów.
Natomiast - nie dziwcie się, że odpowiedzi czy porad na takie pytania jest tutaj mało - z biegiem czasu Mambo i Joomla! coraz bardziej się różnią, a ci, którzy tutaj bywają - rzadko używają Mambo, a co za tym idzie - słabo znają specyficzne sprawy dot. obecnych wersji Mambo.
3. Z każdym dniem możecie mieć coraz więcej problemów z uzyskaniem wsparcia dla Mambo.
Dlaczego?
Bo wiekszość ludzi się przesiadła na Joomla!
Dlaczego?
Wnioski sami wyciągnijcie ...

maj_ka
26-06-2006, 15:55
Przepraszam, że trochę nie na temat ...
nie ma za co

1. Coś mi się zdaje, że obydwoje macie problem z Mambo, a nie z Joomla!
nie odpowiadam za kolege - napisalam ze mam identyczny problem na mambo wiec nie tylko ci sie zdaje ale tak jest[/quote]

2. Nie wydaje mi się, aby istniała jakakolwiek przyczyna dla ostracyzmu wobec pytań dotyczących Mambo na tym forum. Ja jej nie znam, nie popieram, nie zauważyłem istotnych objawów.
Natomiast - nie dziwcie się, że odpowiedzi czy porad na takie pytania jest tutaj mało -z biegiem czasu Mambo i Joomla! coraz bardziej się różnią, a ci, którzy tutaj bywają - rzadko używają Mambo
to nie o to chodzi - na TO PYTANIE po prostu NIKT nie zna odpowiedzi - przerylam chyba cale mambopl forum, forum zagraniczne na zoomfactory i zero odpowiedzi - null, nada. napisałam nawet do producenta. czekam trzeci dzien na razie.

a co za tym idzie - słabo znają specyficzne sprawy dot. obecnych wersji Mambo.mysle ze ci co znaliby odpoweidz na to pytanie mieli z mambo doczynienia

3. Z każdym dniem możecie mieć coraz więcej problemów z uzyskaniem wsparcia dla Mambo.
Dlaczego?
Bo wiekszość ludzi się przesiadła na Joomla!
Dlaczego?
Wnioski sami wyciągnijcie ...
i dlatego kolejny serwis mam juz zalozony na joomli.

zwiastun
26-06-2006, 17:11
Z komunikatu wynika, że w katalogu /components/com_zoom/www/admin/ nie ma pliku save_dnd.php.

Innych przyczyn w komunikacie nie ma:
a) pliku może nie być fizycznie
b) plik może być uszkodzony
c) plik może mieć śmiesznie ustawione prawa (dla nikogo do odczytu, odczytu dla kogoś, ale n.p nie dla www lub apache)

Poza wszystkim. Wrzucanie fotem metodą przeciągnij i upuść jest może i wygodne, ale to wygoda pozorna chyba. Ja w każdym bądź razie wolę bardziej tradycyjne, bezpieczniejsze i niestresujące metody!

maj_ka
26-06-2006, 17:36
dziwne jest tylko to że ja probowalam:
najpierw zmieniac chmody
potem odinstalowalam zoom 2.5.beta2 i zainstalowalam ponownie - wciaz ten sam blad
potem przenioslam sie na mambo 4.5.3 - zainstalowalam zoom - ten sam blad
a nawet ju nie dzialaly mi inne zakladki, poza tym nie moglam utworzyc kategorii galerii z cyfra w nazwie, a potem w ogole,
potem zainstalowalam 2.5.beta 3 i dziala druga zakladka :]
problem tez pojawil sie dosc dizwnie jednoczesnie na dwoch serwisach moich opartych na osobnych mambo 4.5.1 :] ich czescia wspolna jest tylko serwer.
a zaznacze ze wszystko bylo do pewnego pieknego kwietniowego dnia okey, chodził ten zoom jak złoto:))
yyy... no i ja rozumiem ze mozna dodawac ta drugą zakładką... tyle ze jak sie wrzuca po 50 fot - bo serwis z zalozenia jest fotograficzny to wybieranie poszczegolnych jest z lekka meczace (tylko nie mowice ze luksusow mi sie pragnie;p )

w każdym razie dzieki za proby odpoweidzi:) w tej chwili zastanawiam sie nad przerzuceniem tych serwisow na joomle - mam nadzieje ze sa tam jakies komponenty galerii...tylko juz wyhaczylam ze zeby sie przeniesc to trzeba sie aktualizowac przynajmniej na 4.5.2. ...
ide szukac info dalej a jak cos ktos bedzei wiedizal to dzieki za info z gory:)
pozdrawiam i życzę zimnego dnia i deszczu:D

zwiastun
26-06-2006, 22:43
maj-ka, a co się pewnego pięknego dnia stało na serwerze?

maj_ka
26-06-2006, 23:26
ha! żebym to ja wiedziala:((
z tego co pamietam to pewnej soboty byly dodawane zdjecia i wsyzstko bylo ok. potem najwyzej jakis news dodany, zadnych prac moich na serwerze, nic... gdzies moze po dwoch tygodniach chciałam dodac kolejna galerie i... zonk. nie działało. pomyslalam ze moze padlo na jednym i sprobowalam na drugim mambo - ale to samo:((

zwiastun
26-06-2006, 23:38
Tobie nic nie padło, najpewniej - przez te 2 tygodnie coś istotnego zmieniono na serwerze. Na pytanie co, odpowie administrator, jeśłi pamiętasz, kiedy to było.

maj_ka
27-06-2006, 12:03
pisałam do administratora - odpisał że chodzi o prawa dostepu i ze poustawial mi na wlasciwe teraz...
sprawdziłam - nie działa nadal
napisałam mu ze jego interwencja nic nie dala
on ze w takim razie to nie ich wina tylko producenta skryptu
no to napisalam do producenta...
czekam na odpowiedz 4 dzien...

Rybik
27-06-2006, 14:19
plik bedzie na serwerze i raczej bezbledny,
obserwowac temat : http://www.zoomfactory.org/index.php?option=com_joomlaboard&Itemid=34&func=view&view=threaded&id=9083&catid=19

teraz czas na pomoc telepaty :)
-potrzebna bedzie ostatnia linia z logu beldow na serwerze w momencie wystapienia bledow, prawdopodobnie bedzie zawierac cos o .htaccess i invalid command
- czy uzywasz pliku .htaccess ? jezeli nie to zmien w glownym katalogu htaccess.txt na .htaccess i sprawdz czy cos sie zmienilo

blad jest spowodowany przez bledne rozpoznawanie - a wlasciwie przez brak rozpoznania tresci przez serwer, ktory parafrazujac tekst bledu "nie znajduje wlasciwej reprezentacji (tu podaje tylko nazwe pliku przetwarzajacego obrazek) w znanych sobie zasobach serwera". Teraz pytanie skad nagle cos dla nie go nieznane ... albo nie ma jakichs bibliotek graficznych i nie umie przeniesc tego typu plikow (malo prawdopodobne) albo dostaje puste dane bo plik zostal zatrzymany przez zabezpieczenie serwera, ktore mozeby wylaczyc, przez dopisanie do .htaccess linijki SecFilterEngine Off zeby obejsc jakies nietypowe zabezpieczenia serwera.

Wszystko wyjasni komunikat bledu z logow serwera a chochlikiem jest na 50% zle ustawiony mod_security

p.s. ciekawi mnie o i daj znac na PM jak wyszlo bo forum robi psikusy i czasem znikaja nowe posty to moge przeoczyc

maj_ka
27-06-2006, 22:27
1. nie mam pojecia jak sie dostac do tych logow bledow
2. wymienilam wg rad htaccess.txt na .htaccess usuwając wczesniej # z linijki rewritebase/
3. udalo sie stworzyc galerie, ale: po wybraniu zdjec przez drag and drop i kliknieciu upload pojawila mi sie wersja tekstowa lewej strony mojej www czyli to co jest w menu po lewej i to co pod menu...
nie bylo info o save_dnd...
ale nie było tez dodanych zdjec do galerii...

Rybik
28-06-2006, 02:13
logi bledow sa dostepne z panelu zarzadzania kontem na niektorych serwerach albo na zyczenie moze wyslac administrator, tylko trzeba godzine podac

maj_ka
28-06-2006, 12:42
no wlasnie - znalazlam w panelu serwera dostep do logow ale tam jest napisane ze pokazuje 300 ostatnich... i nie pokazywało nic:]

godzinę? tzn ze mam znac godzine w ktorej mi sie to popsulo? w kwietniu? jak ja nawet dnia nie pamietam:((

Rybik
28-06-2006, 14:15
znac godzine wykonania tej operacji ktora kiedys wywolala ten blad, wiec mozesz wykonac ja teraz (drag&drop) i podejrzec log

sprobuj dopisac do .htaccess linijke:
SecFilterEngine Off

a ta linijke z rewritebase mozna zahaszowac chyba spowrotem

maj_ka
28-06-2006, 15:07
dodałam tę linijkę. nie wiem czy ważne jest w którym miejscu - ja dodalam na koncu.
probowalam dorzucic foty przez drag and drop i wyrzucilo mi komunikat:

Processing images from list...
>
>
> Warning: main(/home/users/ligas/public_html/classes/database.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/users/ligas/public_html/components/com_zoom/save_dnd.php on line 65
>
> Fatal error: main(): Failed opening required '/home/users/ligas/public_html/classes/database.php' (include_path='.:/usr/lib/php:/usr/local/lib/php') in /home/users/ligas/public_html/components/com_zoom/save_dnd.php on line 65
potem weszlam w panelu serwera do logow bledow: nie wyswietlilo nic