PDA

Zobacz pełną wersję : Zmieniający się rozmiar czcionki w FireFox



Sefora
06-04-2009, 15:41
Na stronie http://www.solene.pl/ mam standardową instalację Joomla 1.5.10.
Gdy stronę przeglądam używając FireFox'a 3.0.8 (przeglądam strony witryny lub odświeżam stronę kilkakrotnie), to okazuje się, że zmienia się wielkość czcionki w publikowanym tekście. Podobny efekt mam w Panelu Administratora.

W IE nie ma takiego efektu.

Proszę o pomoc. Co może być przyczyną zmiany rozmiaru czcionki.
Pozdrawiam :)

Bazyl
06-04-2009, 16:04
Wszystko przez ustawienia w plikach css.
Jeśli np. nie masz ustalonej wielkości nagłówka h1, przeglądarki zastosują swoje ustawienia, które - żeby było ciekawiej - nie są jednakowe dla wszystkich.

Sefora
07-04-2009, 15:32
Dziękuję bardzo za odpowiedź. Jeszcze nie znalazłam przyczyny problemów, ale ciekawe jest to, że przeprowadziłam taką samą instalację na innym serwerze www i okazało się, że tam nie ma takich problemów.

Może być tak, że na zmianę wielkości czcionki będą mieć wpływ zmienne środowiskowe php?

grant1200
19-04-2009, 09:40
mam identyczny problem :( ale widzę że nie dotyczy to tylko firefoxa

grabinx
29-06-2011, 23:20
Mam chyba podobny problem z tym, że u mnie zależy to od komputera. Mogę mieć na dwóch komputerach zestaw 3-4 przeglądarek zainstalowanych. Na jednym wszystko wygląda OK a na drugim wszystkie czcionki są o jakiś procent większe przez co wylewają mi się za szablonu :(. Nie wiem dlaczego. W szablonie w css mam ustawione je na np 11px. Więc powinny być takie same wszędzie a nawet jeśli zwiększy lub zmniejszy się rozdzielczość wyświetlanej grafiki to powinny wielkości czcionek proporcjonalnie z grafiką się zwiększać i zmniejszać.
Nie mam pojęcia co dalej zrobić. Nie wiem ilu klientom będzie wyświetlać się dobrze a ilu źle.

a_m
29-06-2011, 23:32
http://meyerweb.com/eric/tools/css/reset/ > to konieczny początek upodabniania wyświetlania w różnych przeglądarkach, ale po zastosowaniu możesz mieć "zachwiania" w wyświetlaniu nad którymi musisz popracować

grabinx
01-07-2011, 09:50
Hmmm tylko tu nie chodzi o upodobnienia w różnych przeglądarkach.
Co dziwne na obu kompach mogą być te same wersje przeglądarek i właśnie na jednym z nich we wszystkich przeglądarkach wygląda OK a na drugim we wszystkich przeglądarkach czcionki wyjeżdżają z layoutu bo są za duże tak jakby wielkość czcionki wyrażona w px była inaczej przez komputer interpretowana.
Czy ktoś się z czymś takim spotkał już ?? Bo ja głupieje.

a_m
01-07-2011, 09:54
link by się przydał

grabinx
01-07-2011, 10:24
Proszę bardzo link: www.lvs-polska.pl (http://www.lvs-polska.pl)

tomaszek83
01-07-2011, 10:33
co one takie malutkie? lupa by się przydała

a_m
01-07-2011, 10:37
pierwsze, co mi się rzuca w oczy, to brak def. wielkości fonta dla body, ale dopisz ją w px; masz tylko wielkości dla niektórych elementów, więc wszędzie indziej przeglądarka korzysta ze swoich domyślnych stylów; a w tym resecie - template.css wiersz 1, zmień font: inherit; na font-size: 100%;

----------------
edit

a to, co napisał @tomaszek83 (hej), to też sobie weź do serca

grabinx
01-07-2011, 10:53
Ja dostałem layout i dopasowywałem wszystko do layoutu. :)
Klient nasz Pan.

tomaszek83
01-07-2011, 10:58
owszem, klient nasz pan, ale to Ty swoim nazwiskiem firmujesz wykonanie strony. Ale skądś to znam...
---
witaj @Andrzej

grabinx
01-07-2011, 11:23
A w ogóle poza tym że literki są małe to czy wyświetlają się prawidłowo i są prawidłowo osadzone w elementach graficznych u was ??
Bo ja mogę zrozumieć, że kod mam nieprawidłowy i w różnych przeglądarkach różnie się wyświetla. Ale czemu na jednym kompie wyświetla się dobrze w ff, opera, IE, chrome a na drugim z takimi samymi przeglądarkami (te same wersje) na wszystkich wyświetla się źle. Może mi to ktoś naświetlić bo nie wiem nawet z jakiej racji coś takiego może zaistnieć.
Ja szukałem nawet ustawień w systemie czy nie ma jakiegoś innego wyświetlania czcionek zrobionego ...
Poniżej zrzuty z jednego z kompów na których dziwnie się czcionki wyświetlają:
4129 4130

a_m
01-07-2011, 11:36
spróbuj zastosować się do tego, co napisałem; uporządkuj sobie wielkości czcionek; masz trochę bałaganu np. span z font-size:12px w nim span z font-size:10pt, co tu tłumaczyć - trzeba nad tym zapanować i wtedy zbliżysz się do identycznego wyświetlania w wielu przeglądarkach

grabinx
01-07-2011, 13:27
No tak. Ale tu nie chodzi o kwestie wyświetlania identycznego w wielu przeglądarkach w sumie bo się wyświetla. Czemu wyświetla się inaczej na dwóch różnych kompach w tych samych przeglądarkach ? A porządek fakt muszę zrobić chociaż ciężko będzie bo jest to szablon, który przerabiam i który ma mnóstwo plików z css stąd ten śmietnik.