PDA

Zobacz pełną wersję : [PROBLEM] Automatyczna paginacja nie działa.



egregor
06-04-2009, 23:35
Witam,

Mam problem z joomla 1.5.10. Nie wiem dlaczego, nie działa u mnie automatyczna paginacja (eleganckie rozwiązanie jak na joomla.pl).

Mam w obrębie kategorii 4 artykuły, z których każdy zajmuje 3 strony A4. W menu zrobiłem odnośnik do tej kategorii. Artykuły wyświetlane są domyślnie 1 pod drugim i trzeba scrollować (joomla nie dzieli automatycznie materiału na podstrony).

Ustawione mam następujące funkcje w preferencjach artykułów:
Przycisk Więcej - pokaż
Nawigacja - pokaż

Moduły:
Content Pagebreak - włączony
Editor button - pagebreak - włączony.

Jeżeli dzielę po każdej stronie poszczególne artykuły przy pomocy przycisku pagebreak w edytorze, też to nie przynosi rezultatu. Domyślny edytor zamieniłem na JCE - nie wiem, czy to ma znaczenie w mojej sprawie?

Zawartość całej kategorii wyświetla mi się w całości - nie ma podziału na podstrony. Funkcja czytaj więcej na szczęście działa. Ale jeżeli zawartość kategorii urośnie do 20 artykułów to i tak trzeba będzie scrollować do upadłego.

Czy jest jakaś rada na ten problem? Problem występuje niezależnie od zastosowanego szablonu.

Może chodzi o jakieś ustawienie w konfiguracji, które przeoczyłem? Gdzie powinienem zaglądnąć?

Z góry dzięki za pomoc. Kombinuję już długo nad tym i nie mogę sobie poradzić.

Pozdrawiam,
egregor

daresh
28-06-2009, 13:12
Podłączę się pod ten temat, bo również mam problem z paginacją.

Wyświetla mi się teraz tylko link do następnej strony (przykład (http://www.psychologia-spoleczna.pl/artykuly-czytelnia-48/29-podstawy-psychologii-spolecznej/509-wzajemny-wplyw.html)), a chciałbym żeby wyświetlały się linki do każdej ze stron artykułu.

Próbowałem zmienić kod w pliku pagination.php na ten podany na stronie design-joomla (http://www.design-joomla.pl/blog-ekspercki/920-joomla-programowanie/338-wyglad-elementow-paginacji-w-joomla-1.5.html) i nic to nie zmieniło...

Może jest gdzieś jakaś opcja w menu głęboko zakopana, o której nie wiem...

zwiastun
28-06-2009, 13:43
@egregor: jeśli dobrze rozumiem, to oczekujesz działania paginacji na stronie przeglądu, na której masz 4 długaśne artykuły.
Nawigacja w przeglądach dzieli na strony dynamicznie generowane artykuły przeglądów, wbrew temu, co piszesz.
O co chodzi?
Przegląd artykułów to nie jest kilka artykułów czy kilkanaście lub kilkadziesiąt, ale jeden stworzony przez Joomla z tekstów wprowadzeń albo z całych tekstów artykułów. Jeśli artykuł jest podzielony przyciskiem Więcej na wprowadzenie i tekst główny, w przeglądzie wyświetlane jest tylko wprowadzenie. Jeśli nie jest podzielony - wyświetlany jest cały tekst.
Paginacja wyświetlana jest wówczas, gdy ilość pozycji w kategorii lub sekcji, z których tworzymy przegląd, jest większa, niż ustawiona w parametrach pozycji menu ilość pozycji na stronie+ilość odnośników.

Natomiast przycisk Podziel na strony [Pagebreak] służy do dzielenia na strony pojedynczych artykułów w widoku artykułu. I nie czyni tego sam - musisz wstawić znacznik podziału artykułu na strony (do tego służy przycisk w edytorze).

Krótko - mylisz dwie różne funkcjonalności.

@daresh - wyświetla ci się... okno logowania!

Jola
28-06-2009, 16:30
Witam,
@daresh taki sposób paginacji w artykule pojawia się kiedy w dodatku Content - Pagebreak jest włączone Spis treści: Pokaż.
Wyłączenie tej opcji powoduje pojawienie się numerów stron artykułu.
Pozdrawiam.

daresh
30-06-2009, 14:50
Dzięki Jola! W życiu bym się do tego nie dokopał :)