PDA

Zobacz pełną wersję : Gdzie usunąć błędy wykryte przez validator



piasio
07-04-2009, 13:48
Validator znalazł 3 błędy na mojej stronce.. Problem tkwi w tym że błędy dotyczą linijki 278 lub 302 - a edytując plik index.php mam ich ok 70. Jaki plik powinienem wyedytować (i ewentualnie w jakim programie.. używam kED)

zwiastun
07-04-2009, 14:02
To nie dużo!
A walidator nie wyświetla komunikatów z informacją o znalezionych błędach, tylko linię, w której je znalazł?

piasio
07-04-2009, 14:21
Jeszcze raz..
Validation output: 3 errors (Line 58 column 37, Line 278 column 2844, Line 302, column 195)
Mój plik index.php ma 89 linijek..
Jak odnaleźć linijki o których mowa..

Bazyl
07-04-2009, 14:25
Index.php szablonu składa się z klocków.
Na różnych stronach wynikowych masz różne klocki - w zależności od treści.

Walidator mówi, gdzie jest błąd, Ty szukasz pliku odpowiedzialnego za ten klocek i edytujesz w ked.
Mimo, że stary i już zapomniany też go używam. :)

Poza tym, z adresem strony będzie o wiele łatwiej...

piasio
07-04-2009, 14:36
Ok.. w takim razie jak znaleźć odpowiedni klocek..www.atutmasaz.pl (http://www.atutmasaz.pl)

zwiastun
07-04-2009, 14:47
Ja! :) :) :)
Żartuję, pomyłkowo odpowiedź dla kogoś innego :)

1. Dwa razy masz id="current" - w dwóch menu, pooglądaj parametry menu dokładnie
2. W jakiejś tabelce pod koniec niepotrzebnie określona wysokość height="305"
3. Jeden niepotrzebny ul jest generowany chyba przez któreś z menu
4. Walidator się wprawdzie nie czepia, ale font face ma już taką brodę, że moja to puszek na okruszku. Skąd Ty to wytrzasłeś!
Prosta rada:
Skup się raczej na tym, co napisałem w pkt 4. A to co w 1-3, jeśli nie umiesz, użyj słonecznikowego lub rzepakowego, tylko wyłącz z szablonu te odnośniki do walidatorów. Walidacja to środek a nie cel!

Bazyl
07-04-2009, 14:54
Polecam Firefoxa z dodatkiem Firebug.

piasio
07-04-2009, 15:10
Dobrze że z tym hakiem to nie o mnie..:)
To nie tendencje masochistyczne ale nie do końca jestem pewien co masz na myśli :
font face ma już taką brodę,Jeżeli chodzi oprawę graficzna to fakt masakra.. trzeba to zmienić :(
Kupiłem na tutoria.pl kurs projektowania szablonów i mierzę się z nim ale jest trochę chaotyczny. Widziałem też że jest coś takiego jak SDJ Extra nr 26. i też pewnie zgłębię wkrótce.

A jeżeli chodzi o te błędy to wiem juz co.. ale nie wiem gdzie.. i jak

zwiastun
07-04-2009, 15:30
Znacznik font jest od dawna zdeprecjonowany. Tylko stare dziadki, które uczyły się HTML za króla Ćwiczka go jeszcze używają!
W SDJ Extra omówienie szablonow dla 1.0
W tutorialu??? Chyba lepiej wydać parę dolarów czy euro i kupić szablon klubowy