PDA

Zobacz pełną wersję : Brak szablonu, po wgraniu... ?!



GumiS
08-04-2009, 11:06
Witam pisze ponieważ mam dość dziwny problem,z którym wcześniej jakoś się nie spotkałem nigdy przy instalacji JOOMLA! A mianowicie.. po zakończeniu instalacji na serwerze.. chcę dodać nowy styl dla portalu... instaluję go za pomocą instalatora.. wszystko pięknie się dzieje.. styl jest zgodny z J v1.5 daję opcję aby był domyślnym na stronie i.... i nic.. tzn, nie ma żadnego formatowania na stronie, kompletne 0 grafik .. nic.... a na serwerze wszystko jest.. i tak jest z każdym stylem który chcę wgrać, a oryginalne które są po instalacji chodzą jak należy.. wie może ktoś w czym tkwi problem lub jak go można rozwiązać...?? Z góry dziękuję za wszelkie informacje...

Tutaj screen jak wygląda strona główna po ustawieniu nowego stylu jako domyślny:

http://img7.imageshack.us/img7/8643/beztytuughl.th.jpg (http://img7.imageshack.us/my.php?image=beztytuughl.jpg)

zwiastun
08-04-2009, 11:51
To się nie nazywa "styl" tylko "szablon". I nie jest to kwestia akademicka, tylko użyteczności języka, jakim się posługujemy.

Powody mogą być dwa:
1. Instalujesz J! nie w katalogu domeny tylko w podkatalogu i nie ma odpowiedniego przekierowania, np. w .htaccess na podkatalog
2. Kod szablonu wskazuje niepoprawne ścieżki (raczej nierealne) do plików szablonu

GumiS
08-04-2009, 14:25
Hmm. no więc racja.. :) styl nie szablon.. :o

A co do kontynuacji problemu..

J! instaluję bezpośrednio w katalogu domeny.. nie w żadnym pod katalogu.. więc to raczej nie to.. ;))

co do 2 opcji to raczej też w to wątpię, bo wynikało by na to że każdy pobrany dotychczas styl jest "wadliwy"

zwiastun
08-04-2009, 14:35
Na pewno 1.
Masz źle ustawioną ścieżkę w pliku konfiguracyjnym lub inny bład tego typu. Dziesiątki postów jest dokładnie na ten temat.

kondorek
08-04-2009, 14:36
sprawdż w kodzie źródłkowym, czy ścieżka do katalogu z szablonem (np ścieżka do css) się zgadza, bo wygląda na to, że nie za bardzo.

GumiS
08-04-2009, 14:43
Ok więc dla jasności wklejam zawartość conf...php


<?php
class JConfig {
var $offline = '0';
var $editor = 'tinymce';
var $list_limit = '20';
var $helpurl = 'http://help.joomla.org';
var $debug = '0';
var $debug_lang = '0';
var $sef = '0';
var $sef_rewrite = '0';
var $sef_suffix = '0';
var $feed_limit = '10';
var $feed_email = 'author';
var $secret = '16RoLHTdIAxaMLpc';
var $gzip = '0';
var $error_reporting = '-1';
var $xmlrpc_server = '0';
var $log_path = '/var/www/virtual/xxx.jcom.pl/htdocs/logs';
var $tmp_path = '/var/www/virtual/xxx.jcom.pl/htdocs/tmp';
var $live_site = '';
var $force_ssl = '0';
var $offset = '0';
var $caching = '0';
var $cachetime = '15';
var $cache_handler = 'file';
var $memcache_settings = array();
var $ftp_enable = '0';
var $ftp_host = '127.0.0.1';
var $ftp_port = '21';
var $ftp_user = '----';
var $ftp_pass = '----';
var $ftp_root = '';
var $dbtype = 'mysql';
var $host = 'localhost';
var $user = '----';
var $db = 'i_15083';
var $dbprefix = 'jos_';
var $mailer = 'mail';
var $mailfrom = 'abc';
var $fromname = 'abc';
var $sendmail = '/usr/sbin/sendmail';
var $smtpauth = '0';
var $smtpuser = '';
var $smtppass = '';
var $smtphost = 'localhost';
var $MetaAuthor = '1';
var $MetaTitle = '1';
var $lifetime = '15';
var $session_handler = 'database';
var $password = '----';
var $sitename = 'abc';
var $MetaDesc = 'Joomla! - dynamiczny system portalowy i system zarządzania treścią…';
var $MetaKeys = 'joomla, pcj1x5y2z';
var $offline_message = 'Witryna jest w trakcie prac konserwacyjnych. Zajrzyj później.';
}
?>może to coś da.. a ścieżki do katalogu z szablonem już będę sprawdzał... zobaczymy.. zaraz edytuję post w celu napisania spostrzeżeń.. :)


EDIT

No więc sprawa wyjaśniona.. coś mnie ruszyło aby zobaczyć metodą łopatologiczną gdzie prowadzą ścieżki obrazkó które się nie wyświetlają... niby ok.. ale wkleiłem ten adres do przeglądarki i.. 403-Forbidden :)) Okazało się że nawet w przeglądarce FTP niby były prawa do odczytu nadane ale jak się okazało nie było ich :)) wystarczyło zmienić prawa dostępu i wszystko hula.. ;))

Pozdrawiam