PDA

Zobacz pełną wersję : Popup w javascript



Yodam
08-04-2009, 12:55
Witam!
Nowy na forum jestem jak i w obsłudze Joomla. Więc do rzeczy. Chciałem wstawić sobie okienko pop-up które wyświetlało by tylko częśc strony. Tj. mam tabele w której jest na końcu kolumna "Status". W tej kolumnie chciałbym aby był link otwierający się tylko i wyłącznie do "środka" innej podstrony w takim własinie okienku Pop-up. Hmm jeśli jakieś nie jasnościa są to postaram się lepiej opisać problem, ale myśle, że wiadomo o co chodzi :)
Pozdrawiam.

zwiastun
08-04-2009, 13:43
Nie wiadomo.
Poza tym, skoroś nowy w Joomla!, to może zacznij od rozwiązań standardowych, a nie kombinowania wedle własnych pomysłów. Nie mówię, że się nie da, ale to tak, jakbyś kupił forda i zaczął od wstawiania w nim części zamiennych z fiacika.

Yodam
08-04-2009, 13:54
To że jestem w tym nowy nie oznacza, że nie można poeksperymentowac ;) A może ktoś zna jakis fajny komponent do popupów na wersje 1.5 oczywiście. Jak narazie udało mi się zrobic aby w okienku pop-upowym ta treśc która chce była w środku, ale jak się pozbyć innych elementów ? np. loga czy menu bocznego ?

zwiastun
08-04-2009, 14:20
Można, ale to znaczy "eksperymentować", a nie pytać, jak sobie poeksperymentować. Dość zasadnicza różnica.
Okienka wkurzające też do czegoś służą (do wkurzania głównie), a Joomla je obsługuje w sposób standardowy bez cyrkowania. Ale to się wie po etapie poznania podstaw, a nie eksperymentowania, zanim się te podstawy ogarnęło.

Yodam
08-04-2009, 14:27
Przecież wiem że to obsługuje. I to chyba co robie to są podstawy, bo samo siedzenie i patrzenie niczego nie da. Wiec jak mam artykuł i chce wstawić tam tekst z odnośnikiem do okienka popup, to jak mam to zrobic ? Udało mi się częściowo ale nie taki efekt chciałem uzyskac. Przykład podam.

Jakiś tekst artykułu w którym ZAWARTO link.

Chciałbym aby:
1) albo po najechaniu myszką na słowo ZAWARTO pojawiało się okienko w którym byłby jakis tekst
2) albo zeby po kliknięciu na słowo ZAWARTO pojawiało się okienko popup z jakims tekstem napisanym wczesniej przeze mnie.
Jak to zrobić, aby móc edytować z poziomy panelu administracyjnego, a do tego wstawiać różne teksty do różnych punktów jakie będa w tabeli ?

zwiastun
08-04-2009, 14:49
Nie rzecz w ty6m, że nie możesz eksperymentować, tylko w tym, że pytasz o sprawy lepiej lub gorzej, ale już opisane! Forum jest miejscem zgłaszania i rozwiązywania problemów, a nie punktem usługowym pisania instrukcji obsługi na zamówienie!

Yodam
08-04-2009, 14:53
No to już inna kwestia w takim razie. Przeszukałem większośc forum i nie znalazłem rozwiązania, więc pisze. Nie chcę gotowych instrukcji, ale jakiegos nakierowania na rozwiązanie mojego problemu. Zamiast pisać, że forum jest od tego i tamtego to wystarczyło napisać co mniej więcej mam zrobić i po sprawie. Tym bardziej, że mam świadomość iż większośc użytkowników w tym sam szanowny administrator zna się na tym o wiele lepiej niż ja i taki problem dla was to nic. Więc jak ? :]

zwiastun
08-04-2009, 15:33
Przeczytaj Waści raz jeszcze swój pierwszy post! I moją pierwszą odpowiedź! Ale dokładnie!

Yodam
08-04-2009, 15:55
To w takim razie wytłumacz mi jak/gdzie znajde rozwiazanie standardowe mojego problemu, bo jeśli korzystanie w opcji które ma wbudowane Joomla od początku nie jest standardowym rozwiązaniem to ja się poddaje.

zwiastun
08-04-2009, 16:15
Uczyłem języka polskiego przez trochę lat i dzieciaki trochę rozumiały, trochę nie, ale co znaczy "Nie wiadomo" rozumiały wszystkie! Okienko popup, które będzie wyświetlało tylko część strony, a w tej stronie tabela z kolumną status w której ma być link otwierający się do środka innej podstrony!
Rozumiesz coś z tego bełkotu? Bo zajmujesz nim uwagę już 4 godzinę!

Yodam
08-04-2009, 16:40
To chyba czas najwyższy powrócić do nauki języka Polskiego w szkole, bo widać to forum to nie jest dobre miejsce dla kogoś takiego. Czytałem tu już parę tematów w których się udzielałeś i w większości był to podobny bełkot który od Ciebie słyszę. Tracisz nerwy do ludzi nowych którzy się gubić mogą w tym jeszcze troszkę. Jeden użytkownik napisał problem który był dla mnie, dla laika zrozumiały a Ty ciągnąłeś temat na całą stronę mówiąc mu, że nie potrafi czytać ze zrozumieniem. Zamiast się tak wymądrzać może czas zrozumieć innych ludzi, że nie każdy napisze Ci o swoim problemie z gotową odpowiedzią ? I taka uwaga na przyszłość, też czytaj ze zrozumieniem. Napisałem w pierwszym poście "Hmm jeśli jakieś nie jasnościa są to postaram się lepiej opisać problem, ale myśle, że wiadomo o co chodzi :)" - więc to chyba nie powód do pisania mi że nie umiem czytać ze zrozumieniem ? Ale, żeby było na temat to opisze to jeszcze raz łopatologicznie:

Mam strone na której jest tabela. Tabela ta posiada 7 (słownie: siedem) kolumn z czego w ostatniej z nich chciałbym aby znalazł się odnośnik do okienka pop-up. W okienku tym chciałbym, aby wyswietlał się tekst z innej strony. TYLKO tekst. Problem polega na tym, że chciałbym to wszystko mieć z poziomu panela administracyjnego. Bo gdybym nie chciał mieć tego z poziomu admina, to bym wrzucił poprostu gotową stonę albo sam tekst jakoś fajnie zapisany i dał odnośnik do osobnego pliku na serwerze. Jednak ta opcja odpada, bo jak wiadomo tabela będzie miała wiele wierszy a co za tym idzie i wiele odnośników i nie chciałoby mi się (albo komuś innemu) wrzucać za każdym nowym wierszem tabeli nowej strony do załadowania przez okienko popup. Tak więc w wielkim skrócie: jak zrobić, żeby załadować część strony w okinko popup ?

Już chyba bardziej łopatologicznie się nie da, następnym razem będe rysował chyba.

zwiastun
08-04-2009, 16:42
Napisałem Ci w pierwszej odpowiedzi, czy wiadomo o co chodzi: jak byk

Nie wiadomo!
Teraz widzisz?
I uwagi kieruj do siebie. Bo jako zwykle są to uwagi kogoś, kto nie rozumie za co sam najpierw odpowiada!

PS. Cierpliwość straciłem w 4 godzinie! Rzeczywiście, strasznie jestem niecierpliwy!

Yodam
08-04-2009, 17:21
Ja już Cie nie rozumiem w ogóle. Jeśli czegoś nie wiesz czy nie rozumiesz to zostaw ten temat w spokoju, nie każe Ci tutaj się wypowiadać, może ktoś inny mi napisze jak poradzić sobie z problemem. Bo jeśli jest jakaś opcja w Joomla to znaczy, że ktoś umie ją obsłużyć jak należy. Widać Ty nie jesteś taką osobą. Jeśli cierpliwość straciłeś po 4 godzinach to marny był z Ciebie nauczyciel ;)

Do tematu:
http://www.staregry.pl/?c=_gk&k=9 <-- na tej stronie jest taki pop-up. Po najechaniu na nazwę gry pojawia się okienko które wyświetla jakiś tekst. Nie jest to do końca o co mi chodziło, ale jedna z opcji którą jestem w stanie zaakceptować jeśli mi ktoś wytłumaczy jak to działa, jak to zrobić i najważniejsze: skąd i w jaki sposób to okienko pobiera sobie tekst. A Szanowny Pan administrator niech sobie da lepiej spokój w temacie.

trzepiz
08-04-2009, 17:49
Na początek proponuję sprawdzić 10 - 50 modułów, botów itd ... następnie wybrać z nich jeden, który najbardziej ci odpowiada i wówczas - jęśli będziesz miał problem : wrócić z pytaniami na forum.

http://extensions.joomla.org/extensions/style-&-design/popups-&-iframes

Yodam
08-04-2009, 18:12
Dzieki za odpowiedź, zabieram się do roboty. O to mi chodziło właśnie.
Pozdrawiam.

#Edit:
Zainstalowałem sobie Pure CSS tooltip. Działa jak narazie fajnie, ustawiłem sobie juz po swojemu plik css tylko, że pojawił się problem. Chciałbym dodać dłuższy tekst do tego, najlepiej wypunktowany i się nie da. Struktura tekstu wygląda tak:

{tooltip} Zagrany {end-link}

jakis tekst
jakis tekst
jakis tekst
{end-tooltip}

Po najechaniu na stronie na "Zagrany" powinno wyswietlić się to co jest pod spodem, tj. te 3 punkty, jednak tak się nie dzieje. Wyświetla mi tylko pustą ramke a te trzy punkty poza nią jako zwykły tekst. Wie ktoś może od czego to zależne jest ? Dlaczego nie można dać dłuższego wypunktowanego tekstu, dodam jeszcze, że jak dodaje tekst ciągły i chce dać enter, aby na stronie wyświetlało mi tekst od nowej linijki to też nie działa.