PDA

Zobacz pełną wersję : Miniaturka w artykule /mavik Thumbnails



lukasz_sl
08-04-2009, 18:21
Witam chciałbym stworzyć aktualności w artykułach z możliwością dodania zdjęcia i po kliknięciu jego powiększenia.
Znalazłem plugin: mavik Thumbnails (http://localhost/adtrans/administrator/index.php?option=com_plugins&view=plugin&client=site&task=edit&cid%5B%5D=34)
Pochodzi ze strony: http://extensions.joomla.org/extensions/images-&-multimedia/articles-images/6263/details

Nie wiem czy dobrze kojarzę ale jak wynika z ilustracji na w/w WWW, wstawiamy zdjęcie do edytorka pomniejszamy i zapisujemy.
Niestety tak nie działa, nie jestem pewien ale chyba problem tkwi w ścieżce zdjęć ładowanych do artykułu.
W opcjach komponentu jest taka: plugins/content/mavikthumbnails/thumbnails
A dodając zdjęcia do artykułu, tymczasem: c:/xampp/htdocs/WWW/images/stores

Co powinienem zrobić żeby miniaturki się powiększały, żeby plugin zadziałał ?

wienie
18-04-2009, 23:14
Właśnie nad tym siedzie i tez nie wiem hmm

trzepiz
18-04-2009, 23:33
A właśnie, że tak działa ... >

Pawełek.Z
15-06-2009, 01:04
Mi plugin działa... ale jest jedno ale. Podczast tworzenia miniaturki daje prawo READ tylko właścicielowi. Dopiero jak ręcznie znajdę plik i dodam prawa do odczytu dla wszystkich. Znalazłem gdzieś, że należy zmienić ścieżki do katalogu tmp (względne bezzwględne). Ale do tej pory dodaje normalne zdjęcie i jeśli chce by mi mminiaturka też się wyświetliła, to "ręcznie" ustwiam prawa chmod i wysztko działa.

hedonika
25-06-2010, 22:03
Po prostu wgrywasz fotkę nazwapliku.jpg do katalogu plugins/content/mavikthumbnails/thumbnails i potem w edytorze zamiast szukać zdjęć z katalogu images, wpisujesz ręcznie ścieżkę: plugins/content/mavikthumbnails/thumbnails/nazwapliku.jpg

Oczywiście w edytorze zmniejszasz sobie tę fotkę do pożądanej wielkości miniatury

viatrak
30-06-2010, 17:30
U mnie w J! 1.5.15 mavik 0.9 zadziałał od pierwszego kopa, niczego nie musiałem nigdzie poprawiać. Schody zaczęły się od upgradu. Powróciłem do starej Joomla i czekałem na oklaski :). Gdy pokazała się wersja 1.5.18 byłem :lol: ale tylko do czasu gdy mavik zdechł po upgrade. Musiałem powrócić do J! 1.5.15 bo miałem zbyt mało czasu by szukać przyczyn a powyższe posty nie pomogły. W najnowszej wersji Joomla nie można nawet usunąć tych nieszczęsnych linijek z helpera, bo ich tam nie ma. Nie ma też nowszego mavika, pozostaje czekać na wysypkę ze starości Joomla! :hmm: No chyba, że ktoś tutaj okaże litość :)

Jdwind
30-06-2010, 17:43
Panowie (tudzież Panie) - najnowsza Joomla, Mavick w wersji aktualnej i wszystko działa. Zdjęcia w katalogu images/stories/jakis_katalog, być może wina leży w serwerze (jakiś darmowy?) i chmodach.

viatrak
30-06-2010, 18:03
Dzisiaj próbowałem na Mov'AMP i nie działa to na serwer nawet nie wysyłam bo mam stracha, że narobię sobie kłopotów. Na serwerze płatnym obecnie chodzi na J! 1.5.15.

Jdwind
30-06-2010, 21:37
Lokalnie może nie działać (nie powiem Ci dlaczego), podobnie było kiedyś z pluginem do Joomla 1.0 Joogadget (też tworzyło się miniatury w artykułach, które po kliknięciu się powiększały 'napszykłat'... to tak w skrócie ;) I pamiętam, że lokalnie nie działał a na serwerze tak. Zresztą, piszę z autopsji, u mnie na serwerze działa bez problemów z najnowszą Joomla!

viatrak
02-07-2010, 17:58
Jdwind (http://forum.joomla.pl/member.php?7917-Jdwind) zaryzykowałem, wysłałem na serwer i działa. Dzięki

juzio5
25-07-2010, 20:59
U mnie w J! 1.5.15 mavik 0.9 zadziałał od pierwszego kopa, niczego nie musiałem nigdzie poprawiać. Schody zaczęły się od upgradu. Powróciłem do starej Joomla i czekałem na oklaski :). Gdy pokazała się wersja 1.5.18 byłem :lol: ale tylko do czasu gdy mavik zdechł po upgrade.

Miałem to samo, przeczytałem tego posta i szlag mnie trafił bo znowu perspektywa cofania aktualizacji a to czas, ale działa i to bez problemu.
W dodatkach włącz SEFa i w konfiguracji chyba proste adresy

co do innych wypowiedzi to dziwi mnie jakie zabiegi robicie. Ja wgrywam fotkę w rozm 800x600 w artykule wklejam i ustawiam parametry 297 na 200 a potem mavik mi to powiększa bez problemu i nic nie kombinuje w katologu z obrazkami mavika