PDA

Zobacz pełną wersję : Joomla 1.0.9-pl+Admin-pl: Uwagi



zwiastun
16-06-2006, 19:36
Pełna polska wersja Joomla 1.0.9 (http://www.joomla.pl/index.php/index.php/component/option,com_remository/func,fileinfo/id,179/) w wersji beta została opublikowana. Można ją pobierać z naszej plikowni. Uwagi , sugestie, zauważone błędy i usterki proszę dodawać w tym wątku. Proszę rónież zapoznać się z istotnymi zmianami. Informacja w artykule na stronie startowej www.joomla.pl

zwiastun
17-06-2006, 03:49
Parser XML nie obsluguje iso-8859-2. Problem został jakoś rozwiązany. ALe to jakoś kłóci mi się trochę z jakościa. Jeśliby się znalazł ktoś, kto zna dobrze tę problematykę, moe udałoby się nie tylko dla nas rozwiązać sprawę, ale i coś CoreDev podpowiedzieć

cys_ek
17-06-2006, 09:29
podczas dodawania artylulu
Kategoria: Select Category
zakladka publikacja:
-Uprawnienia sa po angielsku (wszedzie gdzie sa uprawneinia w calej joomli)
-Status pozycji: Published
-Zmieniony: Not modified
Metadane:
Dodaj Sekcję|Katgorię|Tytuł - Dodaj Sekcję | Katgorię | Tytuł
po nacisnieciu: Wybierz sekcję, Select Category,

Moduly -> moduly witryna -> dowolny modul:
Title:
Show title:
Position:
Module Order:
Access Level:

System -> Informacje o systemie -> Uprawnienia:
Writeable / Unwriteable
Cache Directory
Session Directory

dodawanei nowej sekcji, kategorii:
Menu links available when saved
MOSImage Directories
ALL
None
Use slection settings
select image
preview

nieprzetlumaczony caly edytor TinyMCE (ale to raczj nie jest chyba wazne)

blad przy usuwaniu menu(Fatal error: Cannot access empty property in C:\VertrigoServ\www\Joomla\administrator\component s\com_menumanager\admin.menumanager.html.php on line 335)

podczas usuwania domyslnego szablonu wyskskuje alert: ".$adminLanguage->A_COMP_TEMP_CANNOT."

zwiastun
17-06-2006, 12:06
Dzięki, wszystko się znalazło
piknie prosim o kolejne!

Z MCE jest problemik, na razie zostanie jak jest

I nawet jest już łatka

cyklades
17-06-2006, 16:02
Pryz próbie poprawienia nazwy sekcji (chwile wczesniej założonej)
pojawia sie komunikat:

Fatal error: Call to a member function on a non-object in /home/users/master/public_html/master/administrator/components/com_sections/admin.sections.php on line 235

a przy nazwie sekcji pojawia się kłodka.

cys_ek
17-06-2006, 17:17
jesli przy jakiejs pozycji masz klodke to otworz ta pozycje a nastepnie nacisnij Alunuj (cancel) - nie jest to blad tylko takie 'zabezpieczenie'

stone
17-06-2006, 22:43
Nie, to mój błąd przy lokalizacji

w linii 190 pliku administrator/components/com_sections/admin.sections.php

jest

global $database, $my, $adminLanguage;

a powinno być

global $database, $my, $mainframe, $adminLanguage;

przemko
21-06-2006, 22:24
Jak publikuję 1 sondę na stronie, to jest OK. Jak 2 na raz na tej samej, to otrzymuję po wciśnięciu "głosuj" błąd "length not defined" czy coś takiego. Generalnie chodzi o radiolength = radio.length

Po drugie włączyłem statystyki i na podglądzie w panelu administratora są 3 zakładki bez jakichkolwiek napisów.

Proszę o jakąś szybką poradę z tymi sondami, bo muszę wrzucić na stronę 2 sztuki, a jak się wywala to nie działa ani jedna. Co trzeba zmienić w kodzie? Porównywałem kod z joomla 1.0.8, bo tam działa, ale jest zbyt dużo mało mmówiących zmian jak na mnie...

zwiastun
21-06-2006, 23:23
ad. sondy: A jest w ogóle taka opcja, zeby wrzucić 2 na 1 stronę?
A szybko, jak powiada ktoś mój bliski to się można...

przemko
21-06-2006, 23:56
Oczywiście, że można. Wystarczy zdefiniować 2 sztuki i wskazać, żeby się ukazały na tej samej stronie. W J1.0.8 działa, a w 1.0.9 nie.

darek1978
23-06-2006, 10:41
w PHP 5.0.4 nie działa Menadżer Menu (uruchamia się wogóle bez opisów pozycji). Sytuacja taka wystepuje tylko w polskiej wersji lub oryginalnej z polskim plikiem fronted. W tym drugim przypadku po wgraniu pliku polskiego i jego ustawienia jako domyślnego jest polski język w witrynie, ale nie działa dodatkowo Menadżer Języków w panelu admina. Wszystko wraca do normy po usunięciu polskiego pliku tłumaczenia. Czy znalazł ktoś rozwiązanie tego problemu?

Kiniu
25-06-2006, 21:02
Ma oczywiście zainstalowana joomlę 1.0.9, wszystko było dobrze do czasu, nie wiem co sie stało, poroblem polega na tym ze jak w panelu admina wchoodze w Sekcje artykułów nastepnie w Aktualności (Aktualności) to pojawia sie taki błąd(i to za każdym razem):

Fatal error: Call to a member function getPath() on a non-object in /home/...../administrator/components/com_sections/admin.sections.php on line 235

co mam w takiej sytuacji zrobic?? oczywiście sekcja Aktualności jest za kłódką ale to oznacza błąd, z tego co się orietuję to mi czegoś brakuj, tylko czego??

rednax
27-06-2006, 19:37
Ma oczywiście zainstalowana joomlę 1.0.9, wszystko było dobrze do czasu, nie wiem co sie stało, poroblem polega na tym ze jak w panelu admina wchoodze w Sekcje artykułów nastepnie w Aktualności (Aktualności) to pojawia sie taki błąd(i to za każdym razem):

Fatal error: Call to a member function getPath() on a non-object in /home/...../administrator/components/com_sections/admin.sections.php on line 235

co mam w takiej sytuacji zrobic?? oczywiście sekcja Aktualności jest za kłódką ale to oznacza błąd, z tego co się orietuję to mi czegoś brakuj, tylko czego??

Mam identyczny komunikat w logach błędów php (joomla 1.0.9 PL beta).
Serwis działał bez podobnych problemów. Takie objawy zaczęły się nagle podczas pracy z sekcjami.
W praktyce wygląda to tak, że próbuję wejść do sekcji (edycji którejkolwiek sekcji) i widzę pustą stronę. Kiedy przejdę "wstecz" to pojawia przy sekcji się kłódka (tak jakbym edytował i nie zapisał/anulował) ale oczywiście nie mogę zapisać ani anulować bo do sekcji nie wchodzi.

Próbowałem wszystkiego co udało mi się znaleźć (czyściłem i od nowa tworzyłem jos_session z zawartością; grzebałem w SQL-u, m.in. wyłączałem kłódkę - chociaż to tak na marginesie - żeby sprawdzić co działa a co nie; nawet próbowałem wyłączać save mode zgodnie z opisami - patchem do wersji 1.0.8 :) i nic.
Reszta działa. Nawet tworzenie nowych sekcji jest OK. Jednak (już po ich zapisaniu) kiedy próbuję wejść ponownie do edycji to znów jest blank screen.

Spróbuję założyć nowego usera i postawić 1.0.8 stable i sprawdzić czy tam nie będzie problemu, ale wątpię czy tak po prostu uda mi się doprowadzić do podobnego błędu - jak pisałem błąd pojawił się dopiero po jakimś czasie poprawnej pracy

pozdrawiam

ps. mam
Joomla 1.0.9.-pl+Admin-pl v. Beta
MySQL - 4.0.23a-log
php 4.3.11

cropp40
24-09-2006, 16:31
Witam mam pytanko czy ktos mogłby mi zainstalowac ta joomle podam link do szablonu. Dam username do domeny i ftp: Prosze o pomoc POZDRAWIAM

Sova
24-09-2006, 20:50
Dlaczego akurat 1.0.9 skoro jest 1.0.11 mająca załatane wykryte ostatnio luki bezpieczeństwa?
:confused:

cropp40
25-09-2006, 18:06
juz sobie poradziełm podoba mi sie ten program:):) pozdrawiam