PDA

Zobacz pełną wersję : tlumaczenie w backendzie



bam
09-04-2009, 13:07
Witam!
Po podniesieniu joomli z 1.0.12 do 1.0.15 zniknelo mi tlumaczenie w adminie. Po ponownym skopiowaniu plikow do polskiego jezyka w adminie pojawily mi sie napisy po angielsku (niby normalne, bo w opisie jest informacja, ze to polonizacja tylko do czesci frontowej). przekopiowalbym jeszcze raz pelna wersje polska 1.0.15, ale link na stronie joomla.pl kieruje w kosmos.

No i pytanie - jak przywrocic polski jezyk w adminie? w konfiguracji jest wybrany admin_polish, w pliku admin_polish.php jest wersja polska.

joomla absolutnie standardowa bez dodatkow (poza paroma lokalnymi komponentami, ale z nimi problemow nie ma).

zwiastun
09-04-2009, 14:03
Poszukać sobie odpowiednich informacji na joomla.pl. W swoim czasie rzecz została dokładnie wyjaśniona

bam
09-04-2009, 16:50
Baardzo to było pomocne, dzięki. Że też niektórym nie szkoda czasu i klawiatury na takie odpowiedzi...

Dla potomnych: wygląda na to, że skopiowanie language/* i administrator/* z nieoficjalnej wersji joomla+jal (tylko to jest na joomla.pl) rozwiązało problem.


BTW, drogi Administratorze, może by tak poświęcić chwile na poprawę linków na głównej stronie joomla.pl? W ramce "Pobierz Joomla!" na 7 linków tylko 2 działają i są zgodne z opisem.

zwiastun
09-04-2009, 17:52
Dla potomnych: to co powyżej o rozwiązaniu problemu to bzdura. Że też niektórym nie szkoda czasu i klawiatury na wypisywanie takich bzdur, zamiast kilku prostych kliknięć myszką.
Pliki języka polskiego zaplecza w J! 1.0.15 są w kilkunastu katalogach!

bam
10-04-2009, 14:01
hmm. W odróżnieniu od rozwiązań "poszukaj sobie" albo "jest w kilkunastu katalogach", które kiepsko działają (skoro tu piszę, to znaczy że jednak nic nie znalazłem), moje rozwiązanie działa. Czy jest bzdurą, czy nie pozostawiam więc ocenie potomnych.

Zwiastunie, daruj sobie proszę odpowiadanie w stylu "poszukaj bardziej", bo poza nabijaniem forumowych statystyk niczego to nie wnosi. Jak wg ciebie tak łatwo znaleźć, to mogłeś pomóc podsyłając link (albo kilkanaście) i po krzyku.
Ale za szybkie poprawienie linków na stronie masz plusa :)

EOT, bo flejmy są żenujące

zwiastun
10-04-2009, 14:22
Rzecz w tym, że ja na pewno wiem, co piszę!
1. Między polskim wydaniem Joomla 1.0.12, które aktualizowałeś, a Joomla! 1.0.15 do którego aktualizowałeś nastąpiła zasadnicza zmiana sposobu tłumaczenia zaplecza.
2. O wszystkim można przeczytać na stronie Joomla 1.0.15 - wydania polskie (http://www.joomla.pl/content/view/390/1/)i nie trzeba posiadać jakichś specjalnych zdolności czy narzędzi, by znaleźć ten materiał.
3. Poza niewiarygodną informacją, że skopiowanie jednego pliku załatwiło problem tłumaczenia zaplecza (bo to po prostu niemożliwe! ) w Twojej wiadomości była kolejna nieprawdziwa, że na joomla.pl jest tylko wersja joomla+JAL: są tam bowiem trzy - oficjalna z dodanym językiem polskim po stronie witryny, zmodyfikowana JAL i zmodyfikowana JIE.
Zatem dwie istotne, a nieprawdziwe informacje, uzasadniały by nazwać je bzdurami, co - oczywiście, było reakcją na ton Twojej uwagi dotyczącej adresów w ramce "Pobierz Joomla!" nie życzliwej, a złośliwej!