PDA

Zobacz pełną wersję : RSGallery2 - druga galeria



ptaszny
09-04-2009, 13:45
Witam!
Mam z szablonu zainstalowaną galerię RSGALLERY 2, chciałbym zainstalować dodatkową osobną galerię, bo oprócz fotografii ,które podzielone są na kategorie, chciałbym przedstawić inne prace również dzieląc na kategorie. Jak to zrobić??

papugam
09-04-2009, 15:02
Rozwiązania problemu są dwa przynajmniej ja takie rozważałem:
1. Wgranie innej galerii i działanie na 2 galeriach. Problem że będziesz miał różniące się wyglądem galerie. No ale....
2. Rozegranie to na subkategoriach\submenu galerii. Nie wiem jak jest dokładnie w rsgallery ja w joomgallery zrobiłem tak:
Galeria:
- Stare zdjęcia
ludzie(w środku zdjęcia)
krajobraz(w środku zdjęcia)
- galerie
galeria kogoś1
galeria kogoś 2
-fotoreportaże
z pikniku
z czegoś tam
Następnie w menu wstawiłem galeria i dałem 3 pozycje stare..., galerie, fotoreport... i do każdej pozycji menu dałem link (tylko nie link do komponentu tylko link do strony. Tą stroną było sub menu galeri). Usunąłem pasek nawigacji wiec nikt nie wie, że te 3 galerie to tak naprawdę jest jedna. Jak odszukać link do submenu to chyba już nie będę opisywał bo to podstawy joomli.
Co do zainstalowania 2 razy tej samej galerii to nikt mi nie podpowiedział jak to zrobić i nie bardzo chce mi się forsować takich planów bo submenu mi działa świetnie.
Pozdrawia
Michał