PDA

Zobacz pełną wersję : VirtueMart - problem z "najczęściej oglądane"



maestro678
09-04-2009, 20:08
Zauważyłem ostatnio, że mam kolejny problem z VirtueMart... A mianowicie na stronie głównej sklepu pojawia się z czasem (po obejrzeniu kilku produktów ze sklepu) nagłówek "Najczęściej oglądane produkty" a pod nim kilka linków do najczęsciej oglądanych produktów (a także kategorii w których sie znajdują). Po kliknieciu na taki link pojawia się błąd:

Błąd: Strona nie istnieje Plik o danej nazwie nie istnieje. Nie można znaleźć pliku: "shop.browse?amp;category_id=1?option=com_virtuemar t?Itemid=9.php"

Co ciekawe, nagłówek "Najczęściej oglądane produkty" a pod nim kilka linków do produktów pojawia się też na podstonach sklepu i tam nie ma problemu z kliknieciem na link i przejściem do odpowiedniego produktu. Opisany problem jest tylko na stronie głównej sklepu.

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie wskazówki i pomoc. Nie mam już nawet pomysłu jak to ugryźć...

Pozdrawiam

zajcef
17-07-2009, 16:51
U mnie to samo. Ktoś rozwiązał? Chyba trzeba będzie całiem usunąć opcję któa nie działa- prościecj:)

freesamen
12-11-2009, 18:32
jak sie instaluje ten dodatek

bo na wersji 1.15.15 w ogole nie moge czegos takiego zainstalowac

trzepiz
12-11-2009, 18:35
freesamen (http://forum.joomla.pl/member.php?u=23289) - to nie jest dodatek do Joomla tylko jeden z modułów Vitruemart (sklep internetowy)

T-1000
27-11-2009, 15:52
Witam wszystkich, to mój pierwszy post na tym forum.

Zainstalowałem sobie jakiś czas temu joomle + virtuemart 1.5.9 i mam cały czas problem z "najczęściej oglądanymi produktami".

Nie wiem może ja źle rozumiem działanie tego modułu. Ja bym chciał osiągnąć coś takiego, żeby mi się wyświetlały najczęściej oglądane produkty - przez wszystkich użytkowników jacy odwiedzili sklep.

Natomiast u mnie działa to tak, że pojawiają mi się najczęściej oglądane produkty, ale tylko i wyłącznie te odwiedzone przeze mnie. Jak siadam do nowego komputera, to nie ma żadnych "najczęściej oglądanych" produktów. Dopiero jak sam zaczynam chodzić po stronie, to się dodają do listy. (albo wystarczy, że skasuje ciastka w przeglądarce i znowu nie ma nic)...


Jak zrobić, żeby to była prawdziwa lista najczęściej odwiedzanych produktów przez wszystkich użytkowników jacy się przewinęli przez sklep?

Jola
27-11-2009, 23:11
Witam,
chciałabym pomóc ale aż wstyd się przyznać - nie wiem o który moduł chodzi (orginalna nazwa i skąd go pobrać).

T-1000
28-11-2009, 12:26
Tzn. w zasadzie to nie jest odrębny moduł. Tą funkcję można włączyć wchodząc w virtuemart -> ustawienia główne -> strona -> i tam gdzie jest napisane "wybierz szablon sklepu" kliknąć "konfiguracja", a tam na samym dole mam "Number of recent products to Display?" (nie wiem czemu ta podstrona jest po angielsku skoro reszta sklepu jest po polsku, ale to nie ważne). I jak tam ustawię sobie np. 5 i zacznę chodzić po produktach, to na głównej stronie pod kategoriami pojawia mi się "najczęściej oglądane produkty" i są one wypunktowane. Problem w tym, że są to najczęściej oglądane produkty wyłącznie przeze mnie, więc przydatność tego w takiej formie, jak dla mnie jest zerowa...

Jola
28-11-2009, 21:47
Trochę czasu minęło odkąd zajmowałam się VirtueMartem. ;)
Niestety muszę Cię zmartwić. Moduł "Najczęściej oglądane" wyświetla produkty oglądane przez Ciebie w trakcie Twojej sesji (informacje pobierane są z Twojej sesji).
Nazwa jest trochę myląca - powinien się nazywać "Ostatnio przez Ciebie oglądane". :)

T-1000
28-11-2009, 21:50
Hmm, to niedobrze. A jest jakiś moduł, który by wyświetlał naprawdę najczęściej oglądane?

Jola
28-11-2009, 22:58
Moja wiedza o modułach VM jest kiepska.
Wiem tylko, że w celu uzyskania takich statystyk konieczne jest zapisywanie ilości odsłon poszczególnych produktów, a VirtueMart tego nie robi.