PDA

Zobacz pełną wersję : Forum Fireboard opcja podpisu nie działa...



KoTeKMalbork
09-04-2009, 23:03
Witam na początek dla jasności... posiadam J. 1.0.15 i Fireboard 1.0.3, w forum w ustawieniach profilu jest takie coś jak podpis... i sprawa ma się następująco... wstawiam tam ten podpis klikam zapisz niby się zapisuje ale później jest tam pustka... co śmieszniejsze przez PA mogę tam umieścić podpis i będzie wszystko działało.


Pomijam fakt iż mam zainstalowany komponent CB i wolałbym żeby to z niego wyświetlały się tam dane no ale po kilku poszukiwaniach na tym forum oraz innym nie udało mi się tego ustawić.

seba.adm
09-04-2009, 23:27
Witam na początek dla jasności... posiadam J. 1.0.15 i Fireboard 1.0.3, w forum w ustawieniach profilu jest takie coś jak podpis... i sprawa ma się następująco... wstawiam tam ten podpis klikam zapisz niby się zapisuje ale później jest tam pustka... co śmieszniejsze przez PA mogę tam umieścić podpis i będzie wszystko działało.

Jeżeli już korzystasz z komponentu Fireboard, na początek proponuje aktualizacje samego komponentu. Plik do pobrania >>Tutaj<< (http://www.joomlapl.com/component/option,com_remository/Itemid,32/func,fileinfo/id,241/)



Pomijam fakt iż mam zainstalowany komponent CB i wolałbym żeby to z niego wyświetlały się tam dane no ale po kilku poszukiwaniach na tym forum oraz innym nie udało mi się tego ustawić.

Po aktualizacji w Panelu Admina wchodzisz w Komponenty -> Fireboard -> Konfiguracja ->Integracja:
Emblematy -> Użyj emblematów z "Community Builder" (Jeśli używasz Clexus PM albo Community Builder możesz zdecydować, z której galerii będą stosowane emblematy (awatary) w forum.)
Ustawienia profilu -> Profile "Community Builder" (Jeżeli używasz komponentu Clexus PM albo Community Builder, możesz zdecydować, że FB będzie używać ich profilu.)

KoTeKMalbork
09-04-2009, 23:38
ja już i tak zaktualizowałem bo miałem jeszcze starszą wersję.
wersja 1.4 coś nie poprawnie u mnie działała już nie pamiętam co tam było nie tak ale coś było nie tak i nie mogłem poradzić.
chciałem przejeść na kunene ale wcięło posty:)
... 1.3 jest w miarę ok oprócz tego że czasem nie wyświetlają się nowe posty:) no ale teraz chciałem zrobić ten podpis.

Co do integracji wiem że jest coś takiego i mam to zrobione ale trochę źle opisałem moją sprawę bo w sumie to tylko było wspomnienie iz próbowałem coś takiego wykonać iż:
-moja strona to strona klubowa audi
-podczas rejestracji podaje się model rocznik, silnik ilość koni inne...
-chciałbym żeby te dane były pod awatarem
-po zarejestrowaniu można napisać coś o sobie, podpisać się np. linkiem i wolał bym żeby to było podpisem pod postami na forum a nie osobno z Opcji ustawienia profilu/ podpis bo tak to jest dodatkowe kombinowanie dla użytkowników i się gubią.

A po standardowym ustawieniu integracji na forum wyświetla mi się... Avatar, login, liczba postów i coś tam jeszcze. Nie wiem jak wstawić pola przezemnie dodane.

ppilus
09-04-2009, 23:50
@seba.adm - ostatnie wydanie Fireboard jest dostępne pod adresem http://joomlacode.org/gf/project/fireboard/frs/ i jest to ver. 1.0.5RC2

KoTeKMalbork
09-04-2009, 23:52
wydania wydaniami ale nie oddalajmy się od mojego problemu:)

ppilus
10-04-2009, 00:30
Możliwe, że problem sam się rozwiąże po aktualizacji :)

KoTeKMalbork
10-04-2009, 08:38
Spróbuje zainstalować 1.5 zobaczymy co z tego będzie.


A wie może ktoś żeby pola wstawione przezemnie w komponencie CB np. Model Auta wyświetlał się pod Awatarem?

KoTeKMalbork
10-04-2009, 22:22
OK problem się rozwiązał przy instalacji 1,5 nawet wszystko ok jest:)